img_6320

До нас надійшов лист від колективу Гільчанської ЗОШ щодо ситуації, що склалася в школі. Ми вирішили, що все треба побачити на власні очі. Отже, вашій увазі пропонуємо сам лист, а також точку зору редакції сайту.

Гільчанська школа – один з найбільших сільських навчальних закладів нашого району. Тут навчається 240 учнів, працює 28 педагогів. Уже якось усі звиклися з думкою, що на ремонт шкіл гроші державою не виділяються і вони виживають за рахунок батьківських пожертв. То ж коли в минулому році котельню було переобладнано і пристосовано до твердого палива, усі повірили в те, що нова районна влада – справжні господарі, які дбають не про власні кишені, а про добробут народу. А після того, як вже в цьому році стало відомо, що перекриватиметься дах школи і на ці потреби виділиться 1,5 млн. гривень, ми зрозуміли, що ще бувають у цьому світі дива. Проте швидко казка мовиться, але не швидко діло робиться. У серпні робота дійсно закипіла. Дуже швидко було перекрито основний дах школи. І фасад приміщення набув ошатного і гарного вигляду. Але це тільки вигляд загальний. Підрядник фірма ТОВ «Острогтрансбуд», перекривши основний дах, залишила після себе чимало недоліків.

img_6356Через незакриті отвори на горище школи потрапляє сніг та дощ. Та це ще півбіди. Набагато гірші справи з плоскою покрівлею, яка знаходиться над актовим і спортивним залом. Робітники працювали як мокре горить. Поки світило сонце, то ще вірилося в те, що вони впораються з роботою до негоди. Але коли зіпсувалася погода, і в коридори школи полилася струмками вода, ми зрозуміли, що це не просто безгосподарність, а злочинна халатність.
На стінах кабінету хімії, колись прекрасного спортивного та актового залу штукатурка намокла і почала відпадати, з’явився грибок. Не кращі справи і з підлогою. Дошки промокли і деформувалися. Сирість з коридорів, що ведуть до актового і спортивного залів, поширюється на всю школу. Учні і працівники закладу змушені дихати цими шкідливими випарами.

Здавалося б, що в такій ситуації районна влада повинна була б зробити все, щоб змінити ситуацію (бо директор школи – особа безправна). Приміщенню завдано такої шкоди, що збитки становлять не одну тисячу гривень. Але всім байдуже. Спроби керівника школи достукатися до совісті і відповідальності можновладців – марні.
Допоки в нашій країні процвітатиме халатність і безгосподарність? Чи допустив би справжній господар таке у власному домі? А можливо, наша держава дуже багата і з її кишені можна оплачувати не лише ремонт навчальних закладів, але й злочинну халатність влади?

Те, що відбулося з Гільчанською школою, люди називають злочином. Адже третина приміщення буквально знищена водою і грибком. Причому сталося це не вчора-позавчора, а вже майже два місяці тому. І за цей час роботи ніхто не завершив, про відшкодування збитків навіть не йдеться. Голова адміністрації Сергій Кондрачук був у школі за цей час не менше чотирьох разів, проте жодних кроків по наведенню ладу після його візитів не було зроблено.

Зокрема, 3 листопада, після проведеної в Урвенській сільській раді колегії, Кондрачук написав про школу так: «На початку цього року там замінено на металопластикові 16 вікон, наразі тривають роботи по реконструкції даху. Джерела фінансування – обласний та районний бюджети. І хоч роботи йдуть не ідеально, сподіваюсь, найближчим часом всі недоліки буде усунуто». Сьогодні 25 листопада, нічого не змінилось, роботи не завершено…

Водночас заступник голови РДА Леонід Власюк навіть розмовляти з директором школи не захотів, у доволі грубій формі виштовхавши її з кабінету. А інший, уже майже не заступник, Микола Орлов, на запитання в.о. начальника відділу освіти Анатолія Демедюка, що робити з Гільчанською школою, відповів: «А що собі думає директор?».

Так от, директор думає про школу, про батьків і дітей, які все це бачать. Але договір на виконання робіт укладало обласне управління капітального будівництва. Воно ж і фінансує об’єкт. Тепер, коли приміщенню школи завдано мільйонних збитків, хтось мав би актувати ці «недоліки», мав би вимагати від підприємця-підрядника відшкодування і ремонту за його кошт. Хто цей «хтось»? Як на мене, то голова адміністрації мав би ночувати в кабінеті начальника УКБ до вирішення проблеми. Але ні – під час колегії директорці школи ще й поставили у вину те, що у вщент знищеному коридорі біля колишнього кабінету хімії вона не поставила у вікна другу шибу! Це при гнилій підлозі, мокрій стелі і відсутності в цьому крилі опалення!

До речі, про опалення. Школа пропонувала цього року зробити ремонт саме опалювальної системи. Проте голова адміністрації особисто сказав: «Ні, будемо робити дах». Певні проблеми з дахом були, але в школі не було грибка, мокрих стін і гнилої підлоги.

Тепер є…

Актовий зал, спортзал цвітуть, хоч і вже накриті. Бо водою наскрізь просякли перекриття і стіни. До речі, нововстановлена ринва біля спортзалу не витримала першого ж снігопаду – вже відірвалась. Ніхто її не ремонтує.

Та й накрите основне приміщення теж не ідеально. Наскрізні дірки під дахом, нічим не закриті вікна на горище – під час снігопаду туди вже заносило море снігу, який там і танув…

А ще – гори сміття в дворі школи. По вікна. Просили підрядника цього не робити – не почув. Тепер ці намоклі купи мотлоху впритул до стін продовжують свою справу по руйнуванню школи.

От і кажуть вчителі з сумом: був би Шуль, ночувало б тут на розкладачках усе начальство, а такого б не було… Ні, не звинувачуйте їх у сепаратизмі й прихильності до Партії Регіонів. Ці вчительки палко підтримували нового молодого голову адміністрації, який обіцяв працювати для людей. Щоб зрозуміти, що його дії відрізняються від його слів, треба був час. Тепер працівники школи кажуть, що тут їхній Майдан, і вони не відступлять, поки не заплатять за ремонт школи ті, хто винен у її руйнуванні.

 • Владек

  Сума не маленька Якщо співставити суму і якість робіт, то напрошується висновок про стандартносхемне розкрадання державних коштів.

 • Микола

  Побільше піару і слів, ось робота нашої недовлади. Вже напрацювала начальниця відділу освіти зі своїми креативом. А всезнаючому грандоїду завжди все не так, ось і показав ділом на що здатен.
  Цікаво у майбутньому подивитися, що буде з тих об’єктів які виконуються у таку погоду. 4 школу ще роблять, а свіжопофарбована стіна зі сторони Шкільної вже має відлущену фарбу.
  Завдяки сайту zdolbuniv.com можна дізнатися всю правду нашого району. Побільше чесних статей, а не фейсбукового піару від професіоналів керівників.

 • Петро Воля

  Да-а! А я ще коли писав про нікому не потрібні”тренінги” унікума Орлова, про “креативчики” нач.від.освіти Карпенко, про “потужну динаміку руху” районної влади???.Ось тепер воно все вилазить.І шукають цапа в особі директора школи.Згадали Шуля???? Дарма! Те бидло зі своїми прихвостнями теж піарився і гріб під себе.Але хоч боялись.А зараз прямо в очі сміються теперішнім “бухалам”.Тут тільки один вихід, на мою думку, перекрити трасу Остріг-Рівне біля памятника Б.Хмельницького хоча б на 3 доби.За ці три доби поставлять в позу всіх, хто причетний і прискореними темпами закінчать почате.Іншого виходу ну просто немає.Мої співчуття громаді с.Гільча.Але “борітеся-поборите”!

  • Lilia Karpenko

   Товаришу Ігнатьєв!
   1. Під власним відкритим ім’ям писати страшно?
   2. Борітеся – поборете, з буквою Е. Але то таке….
   3. Вакансія начальника відділу освіти вільна, конкурс оголошено – вперед! Бажаю успіхів.

   • Петро Воля

    Шановна, під цим псевдо я коментую вже більше 2 років.(Ну ось так мені захотілося).Під псевдо друкувалося багато людей-Леся Українка, Марко Вовчок, Ленін, Сталін і т.д.(відразу не згадаєш) Але я абсолютно не претендую на чиїсь лаври(навіть на ваші, які ви так безлавно про……ли) Міг, аби хотів, на цій посаді вже бути давно(пропозиції були.Нікому не секрет)Але амбіції не такі як у вас.Коли пишу, не дуже думаю про орфографію( я не філолог) Модератори напевно знімуть цей комент, бо не по темі і про особистості.Ну і на кінець.Я був вашим (знаю що пишеться з великої, але……) товаришем, коли ми в Укрцемремонті хотіли однією командою робити зміни-зняти Єгорову, навести лад в освіті і т.д.І де ж раптово поділись ви особисто? Чому на конфлікт пішов я з Уїздецькою Оксаною Кравчук???? Язик в той час де ваш був????(здогадуються всі) Так що не виносьте на загал особисте.Критикував і критикувати буду.Сам в тому гі….ні варився.Але пам’ятаю і Карпетченка, і Брудновського.Оце були не популісти.А вам теж бажаю тихенько пенсіонерити!

    Шановні модератори.Це не образи, а конструктивний комент адресно людині, яка не справилася з сподіваннями освітян.На цій посаді треба бути з зубами(крім каблуків) Прошу не знімати комент!!!Дякую!

    • Lilia Karpenko

     Добре па’мятаю ваш дзвінок 20 чи 21 лютого 14 року з вимогою знімати Єгорову і те, що я вам сказала. Я була на Майдані, а ви гляділи вдома дитину. Тому дискусія безглузда. У вас є шанс змінити освіту. Це важче, ніж виливати бруд тонами на усіх, хто вам не до вподоби. А оцінку моїй роботі від освітян я знаю. І як мені пенсіонерити: тихо чи не тихо – не ваша турбота. Ще раз успіхів.

     • Петро Воля

      Ви знаєте, “бруд” в моїх коментах це м’яко мною сказано по відношенню до ваших колег по “службі”. Я би і крутіше завернув, та модератори не пропустять.На рахунок “асоціації з Лесею чи з Леніним”.І той і та-це далеке минуле.А я сьогодення, і спуску таким піарщикам-популістам, кар’єристам і можновладцям не ДАМ!!!Я повторюсь-“абсолютно не претендую на чиїсь лаври(навіть на ваші……”.

      Ну і по статті.Я школу для спадкоємниці і вчителів залишив як цукерочку.З ремонтами, з новою газовою котельнею, теплотрасою, електрифікованою майстернею і т.д.Після мене нічого переробляти не треба(ось вже 4 рік)А чому ж ваша величність серед навчального року “рвонула” з посади, залишивши по всьому району “хвости і хвостяки”, отут ЗАПИТАННЯ!!!( я можу копнути, але чи витримаєте?).Так що не судіть, і не судимі будете.Виймайте вже колоду з ока, бо в іших скалки помічаєте! Ну і хай вам сняться кольорові сни!

      Цікава полеміка між спокійно пішовшим і тою що “рванула”.ДЯКУЮ МОДЕРАТОРАМ за таку можливість !!!

     • Lilia Karpenko

      та копайте вже, чого там))) Від вашого спуску дам-не дам – ні холодно-ні гаряче

     • Петро Воля

      А чого ж з таким апломбом реагуєте, якщо “ні холодно-ні гаряче”? Правда-матуся очі ріже? Ото заспокойтесь, шановна,попийте чайку з мятою і глядіти себе і свою родину.А я копну, якщо модератори пропустять!

     • Lilia Karpenko

      Good luck

     • Світлана

      Усе трошки складніше, і не варто вішати на пані Лілю всіх собак. Вона, власне, тому й пішла, що жодного розуміння і адекватної реакції від своїх керівників не мала. А Гільчею справа справді не обмежується. Бо ж той самий підрядник у районі виконує роботи на десятках об’єктів. І саме голова адміністрації показував людям пальчиком – буде цей, або не буде грошей на ваш об’єкт взагалі. І це значно цікавіше, ніж товкти Карпенко, яка не хотіла брати участь у цьому дерибані, і хоч ситуацію по Гільчі назвала злочином. А он Орлов у ФБ написав, що це брехня… Гиденько так написав, низько… От до нього краще вчепіться, а не до тих, кого ця трійця (Кондрачук, Орлов, Власюк) тупо вижили. Пішли Щавінського, пішла інженер відділу освіти, пішов КУцель зі спортшколи, пішла Карпенко… І всі ці люди ЗНАЛИ, що відбувається з “освоєнням” мільйонних коштів у районі… Так що спокійніше з Карпенко, пліз…

     • Петро Воля

      Згідний з Вами на 100%.Всю ситуацію в районі знаю.Знаю хто накосячив, і знаю, хто голову запхав у пісок.Але , на мою думку, саме п.Карпенко повинна була бути в першу чергу на “острие атаки”.Саме вона, як безпосередній начальник повинна була, навіть зобов’язана на шпальтах районних і обласних ЗМІ відстоювати свою позицію і позицію освітян.Саме вона повинна була “не вилазити” з проблемних закладів, організувати юридичну і профспілкову підтримку.А на справді що??? Цапом зробили заручників-директора, школа з закладу перетворилась на стайню, батьки знервовані, діти незадоволені і т.д.Ось в чому навіть не “злочинна халатність”, бо проти вітру не плюнеш, а така собі покірна позиція.На роботі треба горіти.Я в свій час “згорів”, дякуючи Шулям, Бондарчучкам і Федоручкам.Але мені не соромно озирнутись назад.Боротися з “Змієм Гориничем” РДА важко, але шкіру добре попсувати можно, було б бажання!!!

     • Петро Воля

      А знаєте, мене дивує і радує те, що на сайті Здолбунів ком пропускають мої коменти.Напевно вони не йдуть в розріз з позицією власників сайта.А на Здолбунів сіті цей “слимачок” Орлов мене давно забанив і я не маю можливості коментувати.Дуже вже зачепив його “его” і йому подібних “мічурінців”! А на Лілю злоби не маю.Тільки професійні претензії!

     • Микола

      Правильно сказано, хотіли щось змінити та навести порядок в освіті то потрібно довершувати все до логічного кінця. А так бути революціонером і проводити піар набагато простіше. Покричали, зруйнували і пішли. Хотілося кар’єри – отримали позорище. Прикладів можна навести не тільки по Гільчанській школі. Проблеми потрібно вирішувати не словом, а ділом. Ось і побачили вашу справжню відповідальність та зроблену справу.

    • Lilia Karpenko

     ви себе з ким асоціюєте? З Лесею Українкою чи з Леніним?

X