“Нью-Васюки” на Здолбунівщині під егідою влади

0 480

Знаменитий літературний персонаж Остап Бендер зумів переконати мешканців невеличкого містечка Васюки, що невдовзі вони перетворять своє містечко в столицю, і Москва стане називатися Старими Васюками, а Васюки отримають назву Нью-Москва. Що ж, одному теж молодому і амбітному комбінатору вдалося повторити цей фокус, проте в справжньому реальному житті, а не на сторінках книги.

У нашому районі є аж три реєстраційні структури. Принаймні було до сьогодні. Одна з них після ліквідації реєстраційного комунального підприємства була створена районною державною адміністрацією. Треба сказати, що багато підприємців і власників підприємств, особливо тих, що працюють в аграрному секторі, в режимі «не для преси» скаржаться, що голова адміністрації Сергій Кондрачук наполегливо «рекомендує» їм користуватися послугами саме цієї структури.  Реєстраційні послуги явно не дають спокою голові, і підприємства в управлінні адміністрації йому вже мало.

І ось тут на обрії з’являються Нью-Васюки, на роль яких претендує Мала Мощаниця. Одне з найвіддаленіших сіл Здолбунівщини має купу проблем, але зовсім не має ресурсів для їх вирішення. Які такі райдужні перспективи змалював особисто Сергій Кондрачук голові сільської ради, достеменно невідомо. Але сільська рада вирішила створити комунальне підприємство «Реєстраційна служба Маломощаницької сільської ради». І дуже швидко реалізувала це рішення – вже сьогодні ця структура зареєстрована. Звичайно, слава Лас-Вегаса може намалювати в бурхливій уяві, підігрітій підбадьорливими напоями, картини несамовитого розвитку на мальовничих пагорбах південної Волині вільної економічної зони, куди вервечками потягнуться реєструвати свої золоті копальні мільярдери з усього світу… Але в реальному житті без допінгу цілком зрозуміло, що підприємство це потрібне для реєстрації різних сумнівних контор.

І опосередковані докази вже є! Керівник підприємства – Поддубний Максим Ігнатович, мешканець Рівного. За збігом обставин, не інакше, він саме у вересні цього року раптом став власником і керівником двох структур, які раніше належали зовсім іншим людям. 6 вересня Максим Поддубний став власником ТзОВ Інвестиційно-будівельної компанії «Градобуд», в цей же день той же ж новоявлений магнат отримав у власність ТзОВ «Рівнеагробуд».

Як такий зайнятий чоловік буде керувати комунальним підприємством у далекій від Рівного Малій Мощаниці? Ще ж і зарплату йому треба буде платити…

Добре, скажете ви, все це дійсно дуже схоже на авантюру. Проте при чому тут Кондрачук? Думаємо, не без його відома реєстрацією підприємства активно займався один з його безпосередніх підлеглих.  У робочий час, звісно… Рівненські реєстратори були настільки вражені безпосередньою участю влади в реєстрації підприємства, що не змогли втримати язик за зубами. Хоча зрештою реєстрація відбулася в Здолбунові.

Знаєте, що сумно? Спортивний зал світить металевими ребрами – а мав бути добудований ще минулоріч (так обіцяв голова адміністрації). Садочок у Новомильську недобудований. Музей все ще будується методом всенародного волонтерства… З дорогами в районі чорна біда – хоч їх теж обіцяли відремонтувати ледь не всі разом за рік. Але голова на все це не має часу… У нього інші пріоритети і інші справи.

Нам же залишається чекати, коли феєрверки над Малою Мощаницею проріжуть небо провісниками її нового життя… Нам же обіцяли «жити по-новому».

До речі, Мала Мощаниця справді перспективне село. Йому б дорогу – і яблуневий рай отримав би інвесторів на розвиток садівництва. Он на південному Поділлі, де клімат теж сприятливий для садівництва, величезні простори молодих садів. І якраз робота голови адміністрації добитися будівництва дороги, а тоді запросити зацікавлених у розвитку садівництва. Тільки йому це чогось нецікаво…

Коментарі
Завантажується...