Одному з найстаріших храмів Здолбунівщини виповнилося 270 років

0 287

IMG_3349 (Копировать)Сьогодні відсвяткував свій ювілей один з найстаріших храмів нашого району – Юріївська церква в селі Кунин. Збудована в 1746 році, церква майже триста років служить кунинцям – тут хрестять дітей, вінчаються, тут відспівують тих, хто відійшов у вічність. У цьому ж храмі в сорокові роки відспівували загиблих за Україну повстанців. Тут тепер моляться за наших бійців, що боронять державу на Сході від російської навали.

Ось як пише про церкву в Кунині сайт «Українська церковна архітектура»: «Без перебільшення – це шедевр волинського народного зодчества. Дуже дивно, що храм досі не внесено до національного, тобто загальноукраїнського реєстру пам’яток архітектури. Втім, виправити цю несправедливість ніколи не пізно.

IMG_3352 (Копировать)Натомість іншу прикрість вже не виправити. У ХХІ ст. впритул із дерев’яною красунею виріс мурований храм «общєдоступного стилю», завдавши кричущої естетичної шкоди довкіллю. Після цього громада поділилася: в новій церкві обжилися прибічники УПЦ МП, в старій згуртувалися вірні УПЦ КП. Такі реалії сучасного церковно-політичного життя України…

Але годі про сумне. Подивімося ліпше на церкву — кремезну, але легку, просту, але вишукану, стару, але вічно юну. А яке чудове місце обрали предки для своєї святині – на схилі невеличкої долини, над струмком із вузьким містком, у садку, що нагадує першозданний Едем…

Всередині зберігся старий іконостас з прекрасними Царськими вратами, за якими на всіх чекає Царство. Те Царство, яке не від світу цього.»

І сьогодні до церкви прийшли кунинці, приїхали гості з усього району, щоб разом помолитися за Україну, за рідне село, подякувати Богу за все, що маємо, і попросити разом благословення для нашої землі.

IMG_3388 (Копировать)Завітали на свято й заступник голови Здолбунівської районної ради Олександр Бухало та директор Здолбунівського районного краєзнавчого музею Олег Тищенко. Разом з іншими гостями вони оглянули також дуже цікавий музей історії села, розміщений у хатині поруч з церквою. Його створила минулого року завідуюча публічно-шкільною бібліотекою села Кунин Більчук Світлана за підтримки Української бібліотечної асоціації. Видно, що їй не байдужа справа, яку вона робить, та й односельці, за словами пані Світлани, охоче діляться з музеєм раритетними, часто унікальними експонатами.

Редакція нашого сайту щиро вітає громаду української церкви з храмовим святом і ювілеєм! І хай Бог благословляє кожного з вас за любов до рідної землі і рідної церкви своєю благодаттю!

 

Коментарі
Завантажується...