Пам’яті Бориса Возницького: у Здолбунові перейменована вулиця та встановлено інформаційний стенд

0 359

IMG_2983Цього року йому могло б бути дев’яносто… Не дожив чотири роки. Загинув у аварії, їдучи від замку в Золочеві – одного з тих, які стали його яскравим слідом на нашій землі…
Він тридцять років не був у відпустці, працював у свята, зібрав колекцію мистецьких творів, що вартувала мільярди доларів. Завдяки йому ми маємо замки «Золотої підкови» – Олеський, Підгорецький, Золочівський. Завдяки йому ми знаємо про геніального скульптора Йоганна Пінзеля, твори якого не мають аналогів у європейському мистецтві. Водночас був скромною людиною, не мав побутових розкошів, хоча сам себе жартома називав найбагатшою людиною в Україні.
Борис Возницький – Герой України, багаторічний директор Львівської галереї мистецтв, яка тепер носить його ім’я; наш земляк і наша гордість. Сьогодні в Здолбунові відбулись заходи, присвячені його пам’яті.
Спочатку на колишній вулиці Ватутіна, яка з лютого носить ім’я Бориса Возницького, відкрили інформаційний стенд з повідомленням про те, на честь кого перейменовано вулицю. Були присутні мешканці, учні ЗОШ№4, які живуть у цьому мікрорайоні, організатори заходу. Вів короткий мітинг директор Здолбунівського краєзнавчого музею Олег Тищенко. Він коротко проінформував про діяльність видатного музейника Бориса Возницького і надав слово заступнику міського голови Володимиру Кондратюку, який вручив мешканцям чотири аншлаги на будинки, розташовані найближче до стенду. Також про величезний внесок Возницького у справу збереження культурної і мистецької спадщини говорив директор Рівненського обласного краєзнавчого музею Олександр Булига. На завершення заходу присутні посадили два кущі калини – символічної для українців рослини.

Продовжились урочистості в районній бібліотеці для дітей і юнацтва, де присутні освітяни і працівники культури переглянули фільм про Бориса Григоровича, почули розповіді про нього від Олега Тищенка, Олександра Булиги, дубенського краєзнавця Миколи Пшеничного. Також здолбунівський музей отримав у подарунок копію картини «Запорожці пишуть листа турецькому султану», яку в юності малював Возницький.

Маємо пам’ятати, маємо продовжувати його справу, бо Україна потребує героїв, здатних працювати для неї.

Коментарі
Завантажується...