Пограбування церков на Здолбунівщині стають серійними

0 197

49bf69d4a29f36862f57b534f146bf0fОстанніми днями у Здолбунівському районі зловмисниками було пограбовано церкву Різдва Богородиці у с. Нова Мощаниця, а в ніч з 22 на 23 серпня у селі Копитків. 
Крадіжку настоятель останнього храму помітив тільки 24 серпня, адже в буденні дні богослужіння не звершувалось, отож, до церкви заходити потреби не було. Як розповідає протоієрей Олександр Данилюк, перевірити релігійну споруду наважився після того, як дізнався про пограбування у сусідніх селах.
– Настоятелем сільської церкви на честь Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста я є вже понад 20 років. За цей час обкрадали чотири рази, але вперше злодіїв цікавили тільки священик.

Фото храму — Alex G. Kozachok
Фото храму — Alex G. Kozachok

Ще одна крадіжка сталася 24 серпня. Крадії вдерлися до Свято-Михайлівського храму с. Здовбиця. Уже під ранок настоятель протоієрей Миколай Климчук побачив виламані бокові двері і викликав поліцію. Випадки пограбування храмів на Здолбунівщині останніми днями почастішали, тому отець Миколай розповідає, що вночі навіть чергував біля церкви.

Близько другої ночі я обходив довкола храму з ліхтариком, – наголошує священик, – перевіряв усе, замки були на місці, нічого підозрілого не було. А вдосвіта побачив уже виламані двері.

Настоятель припускає, що пограбування церкви було добре спланованим:

– У мене живе п’ять собак, вони навіть голосу не подали. Злодії, здається, годували їх, – вранці я побачив обгортки і залишки їжі.

Цинізм злодіїв вражає: окрім грошей із церковної каси, вони не погребували навіть спорожнити скриньки з пожертвами для онкохворих дітей, а також забрали кошти, зібрані вірянами на придбання нових ікон, вчинили безлад в храмі та у вівтарі.

Наразі поліція Здолбунівського райвідділку розслідує серію скоєних пограбувань

Коментарі
Завантажується...