Покращення для Здолбунівського району залишається мрією

0 186
Покращення для Здолбунівського району залишається мрією
Покращення для Здолбунівського району залишається мрією

От і завершилося перше півріччя бюджетного року, і наступна сесія районної ради буде розглядати питання «Про затвердження звіту про виконання районного бюджету за перше півріччя 2013 року». Які ж висновки можна зробити з пояснювальної записки, підготовленої начальником фінансового управління Здолбунівської районної державної адміністрації Володимиром Нечипоруком?

В цілому ситуація виглядає небезнадійною, тому що надходження власних доходів склали більше тринадцяти мільйонів гривень, перевищивши запланований рівень на п’ять відсотків. Але традиційно 99,6% цих доходів складає податок на доходи фізичних осіб, тобто це податки із заробітних плат працівників підприємств району. Найбільшими платниками, теж традиційно, виявилися локомотивне депо ст. Здолбунів, ВАТ «Волинь-цемент», Моторвагонне депо, вагонне депо, дистанція сигналізації і зв’язку, представництво ВАТ «Азеркорпу-аутобан».

А як же витрачені ці кошти разом із 39 млн. грн. дотації з Державного бюджету, одним мільйоном, що надійшов з міського бюджету, та більше як 42 млн. субвенцій? На жаль, майже всі кошти витрачені на заробітні плати. В цілому по районному бюджету це 83% видатків! Якщо врахувати ще майже десять відсотків бюджетних коштів, витрачених на енергоносії, то виходить, що лише кожна десята бюджетна гривня використовувалася не на «проїдання». Зокрема, по відділу освіти 554 тис.грн. витрачено на харчування учнів і ще 109 тис. на придбання предметів, матеріалів і обладнання. Не знаємо, що це за обладнання, та це й не має значення, бо за півроку відділ освіти мав можливість придбати щось для шкіл лише на ці мізерні сто тисяч з хвостиком. Звісно, при таких коштах про розвиток навчальних закладів, ремонти і купівлю меблів навіть не може йтися. На придбання медикаментів витрачено 767 тис.грн. Це ніби й немало, але на одного мешканця це 15 гривень на півроку! Тому ми не можемо ремствувати на лікарів, які кажуть, що ліків немає – за такі гроші вони можуть кожному закупити хіба що аспірин. Проте традиційно найбільше «пощастило» установам культури, адже вони, крім зарплати і енергоносіїв, на придбання предметів, матеріалів і обладнання отримали 22 тис.грн. Що можна купити за ці гроші? Хіба що кілька грамот і подарунків на численні заходи, що проводить відділ культури. За розділом «Фізична культура і спорт» на власне проведення змагань витрачено 32 тис.грн. Будь-яких видатків на закупівлю обладнання ми тут не знайшли. Цікаво, яким видом спорту мають займатися здолбунівські спортсмени, щоб не потребувати ні м’ячів, ні матів, ні штанг – нічого?!

Зате на реалізацію заходів програми економічного і соціального розвитку району профінансовано 30 тис.грн. Це мало, але зате які «заходи»! Прокуратурі – 10 тис.грн. , службі безпеки – 10 тис.грн., податковій – 10 тис.грн. Звісно, це б не вирішило проблем освіти чи медицини, але краще б м’ячі купили чи щось іще корисне й потрібне нашим дітям. Бо виходить, що ті ж залізничники чи цементники своїми податками профінансували якісь загадкові потреби не власних дітей, а зовсім не найбідніших державних установ. А потім тому ж татові залізничнику в школі скажуть здати гроші на вікна чи на штори, бо немає їх у бюджеті школи (і правду скажуть!). Проте тоді вже виходить, що цей самий тато заплатив податки двічі – він же не виведе свої активи в офшори, як роблять мільйонери.

От і виходить, що звітувати районній владі немає про що, бо, судячи зі звіту, майже все, що район заробив чи отримав, ми використали на зарплату і енергоносії. А де ж тут розвиток регіонів, обіцяний однопартійцями голови адміністрації Віталія Шуля? При такому бюджеті покращення нам тільки мріятиметься.

Коментарі
Завантажується...