Покращення: На Здолбунівщині рекордне в області безробіття

Покращення: На Здолбунівщині рекордне в області безробіття

Ми повідомляли нещодавно про затримки виплат пенсій та зарплат “бюджетникам” Здолбунова, але це ще не все “покращення”, яке стосується мешканців міста та району. Як стало відомо, за даними Головного управління статистики Рівненщини, кількість незайнятих громадян, які перебували на обліку в державній службі зайнятості області, на 1 січня 2013 року становила 18,3 тисячі. З них 17,5 тисячі мали офіційний статус безробітних. Як це не прикро, але однозначним “лідером” по зареєстрованому безробіттю став Здолбунівський район – у нас кількість незайнятих людей становить 5,1%. Найменший же рівень безробіття зафіксовано у Березнівському районі (1,8%). Серед тих людей, які звернулися за сприянням у працевлаштуванні до державної служби зайнятості на одне робоче місце претендує 19 чоловік.

  • Саша

    А чому ж тут, власне, дивуватись? Санстанція в Клевані, Укртелеком в Острозі, більшість в райвідділі міліції та МНС не зі Здолбунова та району, а з Острога і Рівного – відповідно і місця скорочуються. кваліфіковані працівники стають на облік в центрі зайнятості. Зараз ще ідуть розмови про скорочення відділів Здолбунівської ЦРЛ, відповідно можна буде очікувати ще вищого рівня безробітності.
    Ну і вже традиційного у Здолбунові, як і скрізь по Україні, роблять підприємства банкротами: мізоцьий цукровий (потім крохмале-патоковий), завод продтоварів, завод залізобетонних виробів, цегельний, зараз ЦШК виставили на продаж незрозуміло на яких умовах, укрзалізниця проводить масштабні скорочення працівників. Не секрет, що Здолбунів місто промислове, а зараз ми бачимо тотальне скорочення кількості працівників фактично по всіх підприємствах.
    Якщо заводи не працюють, то невже якась бабулька, яка привезла молоко чи картоплю з села зможе заплатити багато податків в бюджет міста чи району? Чи можливо отакий примітивний сільський бізнес зможе створити багато робочих місць? …. Як казав один наш відомий земляк: “Маємо те, що маємо”
     

X