Президія Здолбунівської райради: голова РДА звільнився, а Рівнеенерго не платить за оренду землі

0 263
Підсумки президії Здолбунівської райради: голова РДА звільнився, а Рівнеенерго не платить за оренду землі
Підсумки президії Здолбунівської райради: голова РДА звільнився, а Рівнеенерго не платить за оренду землі

Засідання президії районної ради розпочиналось несподівано багатолюдно. Кількість припаркованих автомобілів давала зрозуміти, що має відбутися щось важливе. Більша частина присутніх не мала уявлення, звідки ж такий ажіотаж, але ж той, хто покликав велику кількість людей, на щось розраховував. Проте про все по черзі.

Першим питанням члени президії мали розглянути питання про роботу казначейської служби, стан виплати заробітної плати та проплат за енергоносії. Проте спершу присутні заслухали і взяли до відома інформацію районного військового комісара про мобілізаційні заходи в районі. Особливого зацікавлення це питання не викликало, як, зрештою, і інформація казначейства і начальника управління фінансів . Звісно, з грошима в районному бюджеті сутужно, та й цю інформацію вже не раз слухали, тому мовчання депутатів і відсутність питань були логічними.

А от розгляд питання про укладання договорів на використання земельних ділянок з ПАТ «Рівнеенерго» викликало жвавий інтерес. З’явилося воно в порядку денному завдяки депутату обласної ради Олександру Андріюку, який уже три роки намагається допомогти сільським радам у його вирішенні. Суть проблеми полягає в тому, що енергетики не реєструють договорів на оренду земельних ділянок на території сільських рад, де розташовані їх об’єкти. Відповідно сільські ради не отримують значні кошти за оренду. Треба сказати, що й голова правління ПАТ «Рівнеенерго» С.Невмержицький, і провідний інженер підприємства Олена Милацька були вкрай непереконливі. Цілком очевидно, що підприємство, користуючись певними прогалинами в законодавстві і маючи гарних юристів, просто уникає сплати за оренду землі. Нахабство енергетиків тим більш очевидне, що за весь минулий рік вони не подали на реєстрацію жодного такого договору. Правда, прозвучали претензії й до адміністрації району, яка за більш ніж рік не дала відповіді на звернення енергетиків. Тепер про це говорити пізно, проте така «робота» ще раз довела високу «професійність» Шуля.

До речі, голова ради Василь Тимощук оголосив на засіданні, що Шуль написав заяву на звільнення і більше в районі не з’явиться.

А ще в районі є таке собі «Управління майновим комплексом районної ради» (депутати часто називають його «Умка»), керівник якого В.Панащук доповів президії про потребу в коштах, бо підприємство має борги. Ситуація дуже нагадала проблему міських будинкоуправлінь, які мали більше керівників, ніж працівників, нарощували борги, поки таки були реформовані. Що ж до так званої «Умки», то це дітище Шуля, і тепер його борги теж доведеться гасити з районного бюджету. Звісно, тепер усі говорять, що та «Умка» нікому не була потрібна, але свого часу Василь Тимощук легко погодився на її створення і не мав жодних заперечень. Можливо, тому, що тоді Партія регіонів і її представник Шуль були в фаворі і суперечити йому було не дуже-то й зручно для кар’єри? Як би там не було, борги гасити треба і підприємство ліквідовувати треба. Інша справа, де взяти на це кошти в районному бюджеті?

Гарячим був розгляд звернення жителів Будеража з приводу оренди ставка в селі. Претензії до орендаря Миколи Стасюка висловили майже сорок селян. Виступ директора Будеразької ЗОШ Володимира Дмитрука був емоційний і доволі складний за фактажем. Адже охоронці орендованого ставка дозволяють собі стрілянину по селянах, конфлікти вже перейшли в стадію, коли погрози розправи перетворюються в саму розправу. Відповідні документи передані в усі необхідні правоохоронні органи, і депутати вирішили через тиждень заслухати прокурора і начальника міліції з приводу розслідування фактів порушення закону орендарем ставка.

Так само хаотично й незрозуміло виглядало звернення підприємця Ігоря Трофімчука та Любомира Кінаха з приводу того, що інспектор податкової Шишко Юрій вимагав у Трофімчука три палки ковбаси і блок шоколаду. Відповідь Руслани Мички про те, що скарга направлена у відповідні контролюючі органи, підприємця не влаштувала. Водночас керівник податкової сказала про те, що в даного підприємця, попри два магазини, не оформлено жодного працюючого, і що Кінах листом вимагав її прийти на віче, що має відбутися 9 березня. Складно сказати, на чиєму боці правда, бо таки схоже на те, що конкретний підприємець невдоволений претензіями до нього податківців. Чи правомірні ці претензії, стороннім визначити важко.

Ну й зрештою в кінці розмови прозвучало питання, яке для декого було найважливішим. Олег Тищенко, який тепер уже керує «Правим сектором», і так був дуже активний протягом усього засідання, а його колеги чи не все знімали на відео, заявив, що потрібно домогтися від новопризначеного голови обласної адміністрації Сергія Рибачка затвердження кандидатів на посаду голови районної адміністрації через віче. Деякі з депутатів закликали голову ОДА запропонувати району кілька кандидатур, а люди на віче виберуть найкращу. Зрештою написали відповідного листа голові обласної адміністрації і на цьому президію завершили. До речі, досі серед людей довелося чути лише про палке бажання голови ради Василя Тимощука домогтися призначення головою адміністрації свого однодумця й однопартійця (по партіях кочують разом) Сергія Кондрачука. На нашу думку, таке палке бажання має здійснитися – треба дати можливість активному й молодому чоловікові проявити себе у вирішенні конкретних проблем життєдіяльності району. Бо про інших претендентів усе одно поки що не чути…

Прикро лише те, що в час майже воєнних дій зведення рахунків і боротьба за посади заступили багатьом депутатам здоровий глузд. Якби не виступ Володимира Карпетченка, який розповів про вчорашню ініціативу освітян щодо створення фонду допомоги українській армії, ніхто б і не згадав, що загроза українській державності досі існує…

Коментарі
Завантажується...