Проблемний директор Уїздецької школи працюватиме ще принаймні рік

Проблемний директор Уїздецької школи працюватиме ще принаймні рік

Майже піврічна історія з продовженням контракту директора Уїздецької школи завершилась. Нагадаємо, що Дмитро Бондарук пропрацював директором рік, і за цей час отримав догану, а також мав багато зауважень до своєї директорської роботи, в тому числі фінансових. Саме тому питання продовження з ним контракту не було розглянуте освітянською комісією з першого разу, а перенесене на серпень. Мовляв, буде педрада – як колектив скаже, так і буде.
Педрада в Уїздецькій школі відбулася в п’ятницю, 29 серпня. Колектив директора підтримав – з 27 присутніх «за» проголосувало двадцять. Після чого комісія, зібравшись з другого разу, проголосувала більшістю голосів за погодження продовження контракту. Проти проголосував депутат Володимир Карпетченко, утрималась депутат Лариса Потапчук. Решта вісім голосів були «за».
Основною мотивацією була необхідність дати молодому директору шанс. Говорили депутати і про пильний контроль за діяльністю директора протягом року, і про розірвання контракту достроково в разі виникнення будь-яких порушень. Проте насправді контролювати діяльність Бондарука буде відділ освіти, а виконуюча обов’язки начальника Зоя Вітень під час усіх засідань чітко декларувала підтримку директора. Та й заступник голови райдержадміністрації Валентина Бондарчук, яка свого часу й призначала його на цю посаду, мовчки і беззастережно проголосувала за «другий шанс».
З точки зору депутата Карпетченка, з самого початку розгляд цього питання пішов не в тому напрямку. Звичайне менеджерське питання, яке був уповноважений вирішити відділ освіти, він переклав на депутатів. Помилкою було подавати на затвердження суперечливу в фаховому плані кандидатуру. Не меншою помилкою була пропозиція голови освітянської комісії Петра Ворона провести голосування вчителів. Адже з самого початку не йшлося про конфлікт у колективі – можливо, що молодого директора щиро люблять і поважають його колеги. Але від цього він не перестає бути найслабшим директором у районі. І за всі помилки, яких він, до речі, так і не визнав, його нагородили продовженням контракту.
Ну що ж, завтрашній початок нового навчального року Уїздці зустрінуть з тим самим директором. Чи зміниться він, чи стане компетентнішим у своїй роботі – покаже час. Відділ освіти каже, що це буде знову рік. Так що наступного літа побачимо…

 • Надія

  Шкода, що люстрація не мала успіху в Уїздцецькій школі, надіюся, що довго чекати не прийдеться, як в школі так і в с/раді.

  • Громадянка

   Люстрацію як у школі, так і в сільраді можуть зробити лише самі люди. Сподівання, що я тихенько пересиджу в садочку під грушечкою, поки хтось щось для мене й за мене вирішить, марні й дурні. Поки КОЖЕН не навчиться брати відповідальність на себе за те, що він вирішує, будемо ждати доброго царя, а приходитимуть всякі Шулі й Федоруки. Ну або Бухали й Бондарчучки.

   • Юрій

    100% згоден

   • Сергій

    А давайте будемо об*єктивними. В даному випадку не проблема у воронах, бондарчуках, бухалах чи ніколіних. Справа в колективі. Їм дали вибір або вибрати діючого директора або чекати нового. Вчителі то інтелігенція, від яких залежить наше майбутнє, бо ж то саме вони виховують наступні покоління. Якщо їм дали право вибору, то напевно правильно було юб щоб до їхньої думки ми дослухалися. Свого роду народна люстрація. Якщо вони зробили не правильний вибір то тоді відділ освіти чи адміністрація ччи комісія просто звільнять директора в якого будуть систематичні помилки. Нам потрібно навчитися брати відповідальність і навчитися відповідати за свої рішення. Хочуть нехай з ним працюють ! будуть порушення нехай його звільняють! І не потрібно шукати винних.

 • Артем

  Усе зрозуміло. Вчителям краще працювати під крилом мало досвідченого директора, “менше знає -менше зачіпає”. Ну а відділу освіти ” дурнями легше керувати”. Навіть не уявляю що ще в країні потрібно статися щоб до людей нарешті дійшло, не місце на посаді директора ставленика регіоналів. Він не має права не те що бути директором школи а навіть навчати дітей. Вдягнувши вишиванку чистішим не станеш!

  • Наталка

   Та він досвідчений… У тому, як одночасно бути в районі на нараді і записувати непроведені уроки. І зарплату отримувати за невиконану роботу. Так що вчителям справді зручно – якщо в директора море своїх гріхів, на їхні не звертатиме уваги.

   • Артем

    “Досвід” Уїздецькому директору купила його мама починаючи від сільської ради, відділу освіти і закінчуючи районними керівниками. Усе як і раніше купляється. Прикро що до наших чиновників так і не дійшла ні революція, ні війна. А вчителі Уїздецької школи, які відділи свій голос “за” дійсно проживуть цей рік без проблем, а ті хто не підтримали їм не звикати до “пресу”.

X