Прощена неділя у Здолбунові: волонтери зібрали для солдатів-земляків більше 20 тис. грн.

0 258

Вчора, у неділю, на площі Героїв Майдану Здолбунівська міська рада,  Благодійний фонд “Допомога військовослужбовцям Здолбунівщини” та Робоча група по збору коштів для солдатів-земляків вкотре провели благодійний захід на підтримку наших бійців у рамках акції «Щирі серця – хоробрим серцям».

IMG_2448У центрі міста   12.00 розмістились зі своїми виставками-презентаціями навчальні заклади міста. Завдяки начальнику Здолбунівського районного відділу освіти Лілії Карпенко, вони всі долучились до заходу. Їх гарно застелені столики майоріли неймовірними виробами — тут і біжутерія, і прикраси, і ляльки, і різноманітні скарбнички, ласощі. Кожен, хто щось придбав, – допоміг військовослужбовцям Здолбунівщини. У скриньки закладів освіти було зібрано: Здолбунівська гімназія – 467,50 грн. ; ЗОШ №3 – 270,50 грн.; ЗОШ № 1 – 209грн.; ЗОШ №4 – 449 грн., ЗОШ №5 – 612грн.; ЗОШ №6 – 496грн.; ДНЗ «Грайлик», ДНЗ «Чебурашка» та ДНЗ “Усмішка”- 585 грн.; ДНЗ «Ладоньки» – 385грн.;  ДНЗ «Дзвіночок» – 291,30 грн.; Центр творчості дітей та юнацтва – 50грн. та листи військовим, Станція юних техніків – 166 грн. Крім цього, 7-А клас ЗОШ №4 зібрав для допомоги бійцям 100грн., 6-А та 9-Б класи Здолбунівської гімназії надали засоби гігієни, ЗОШ №6 –  печиво, чай та каву, а також листи військовим та малюнки.

  Трохи далі були розміщенні народні умільці, які представили до уваги краян вироби ручної роботи.  Ірина Кухар та Тетяна Кардаш віддали вироби ручної роботи для аукціону.

IMG_2454Найбільшим попитом у гостей заходу користувався намет, де смажили «Волонтерський шашлик», виручені кошти з якого становлять- 1616 грн., крім цього у волонтерські скриньки під час заходу було зібрано 587 грн. Привертав увагу учасників акції намет ТОВ «Комунальних підприємств», де продавали чай та млинці з різними начинками. Комунальники підготувались «на ура», завдяки приготовленим смаколикам, гарній подачі було зібрано 3400 грн.

IMG_2453До заходу долучились і працівники Здолбунівського районного військового комісаріату, які разом з демобілізованими  бійцями облаштували польову кухню,   варили справжню солдатську кашу та смажили овочі на грилі. Відповідно кожен, хто скуштував страву, зварену військовими, пожертвував кошти на армію. Зібрана сума 326 грн.

IMG_2445Акцію «Щирі серця – хоробрим серцям» розпочали з «Молитви за Україну», яку виконав хор Свято-Успенського храму м.Здолбунів. Волонтер Жанна Ковальчук нагадала всім присутнім про прощенну неділю та силу молитви, якої сьогодні потребує кожна людина, адже вона несе у світ мир, наповнює серце добром,  береже наших героїв на передовій і селить надію в душі тих, хто чекає на них вдома.

У всіх храмах міста в цей день молилися за здоров’я наших бійців, а греко-католицька та римо-католицька громади долучилися до збору коштів. На момент підрахунку коштів надійшли пожертви від громади Петропавлівського костелу в сумі 437 гривень. Кошти, зібрані греко-католицькою громадою, будуть відображені в наступному звіті.

IMG_2465 Справжньою родзинкою заходу стали спортивні змагання, які організував демобілізований боєць БтРО «Горинь», керівник спортивного клубу «Сейкен»  В. Шевцов. Він не лише зміг влаштувати видовищний спортивний захід, але й зібрати кошти для підтримки бійців на фронті. В заході взяли участь чотири родини. Свої силу і швидкість дорослі та діти могли показати в естафетах, у яких були задіяні не тільки всі групи м’язів, але і різний спортивний інвентар: м’ячі, гімнастичні обручі, скакалки і т.д. Кожен  член  команди  змагався  зі  своїми  суперниками   на  спритність,   швидкість  та  рівновагу.  Переможці   та  призери  заходу   визначалися  за  найменшим  часом  проходження   дистанції. Приз глядацьких симпатій  отримала волонтерська команда у складі  Семенюка Миколи, його сина та Куляші Оксани, яка зібрала  найбільше коштів за підтримки вболівальників.Спортивні змагання  пройшли на одному диханні і принесли у волонтерську скриньку 653  грн.

IMG_2463В рамках акції було проведено аукціон, незмінним ведучим якого став Олег Тищенко. Допомагала проводити аукціон волонтер Вікторія Лех. Завдяки керівнику ради підприємців Здолбунівського району Я. Бляшину  було зібрано багато лотів. Подарувати гарну річ для продажу через аукціон погодились депутат Рівненської обласної ради Сухляк В., Культурно-просвітницький центр ім.Тадеуша Чацького, Рівненський обласний академічний український музично-драматичний театр, Товариство польської культури Здолбунівщини, Університет третього віку, Туристична агенція “Хоч куди”, Таксі «Сова», Харцерська організація, Станція юних техніків, Центр творчості дітей та юнацтва, ЗОШ №1, ЗОШ №4, Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту, ДНЗ «Дзвіночок», ДНЗ «Грайлик»,  приватні підприємці Сітовська А.Ю., Леляков І.,   Кінах Л.Я., Васильчук В.Л.,  Гаврон Ю.О., Мельничук І., Зощук І.,  Пивоваренко П.М., ; Шалигіна Т. П., Шевцов В., Маланчук Л., Матвієнко С. , Кардаш А., Чумак В.; магазини «Добробут», «Каштан»; НК «Шайба».

До участі в аукціоні було запрошено представників влади, підприємців, керівників підприємств м.Здолбунова з колективами. На жаль, далеко не всі прийшли, але захід відбувся на високій ноті. Всі лоти були швидко розкуплені, сума зібраних коштів становить 3 тис.505 грн.

 Але найбільше учасники заходу очікували на розіграш лотерейних квитків . Щоб взяти участь у лотереї, потрібно було заплатити всього десять гривень. Це дуже символічна ціна за виграш. Цікаві призи – починаючи від праски, електрочайника, побутової хімії та закінчуючи іграшками, зошитами, канцелярськими наборами, привітні усмішки та головне – задоволені переможці, –  ось якою була лотерея. Завдяки всім, хто придбав лотерейку, нам вдалося досягти мети і зібрати  6000 грн. на придбання приладу нічного бачення.

До організації заходу активно долучився кожен учасник волонтерської групи – Вікторія Лех, Оксана Куляша, Ніна Путіліна, Микола Семенюк, Жанна Ковальчук, Олег Тищенко, Світлана Ніколіна, Петро Пивоваренко, Любов Ридош. А Людмила Собіщанська, Світлана Сац, Ніна Путіліна  та Світлана Матвієнко, працівники кафе «8 причал»  заслуговують окремої подяки за смачні домашні млинці.

Захід не відбувся б без активної і творчої позиції секретаря міської ради Валентини Капітули. Її енергії і наполегливості вистачало на все, що відбувалось у процесі підготовки і під час заходу. Недарма саме пані Валентина була ініціатором волонтерського руху в районі.

IMG_2457Також необхідне сприяння надав районний відділ культури під керівництвом Елеонори Стеценко. Без участі «Мірини» й «Візерунків» ніколи не обходяться подібні заходи, адже їх учасники мають активну життєву позицію і є справжніми патріотами. Молодий рок-гурт «Osti’m» зміг довести, що рік репетицій не минув дарма – хлопці були схвально оцінені публікою. Також додали шарму заходу барабанщиці залізничного училища – вони вже улюблениці здолбунівчан.

Тепер, після великої кількості проробленої роботи, можна з впевненістю сказати, що захід таки вдався. Для забезпечення потреб військовослужбовців Здолбунівщини зібрано 20 тис. 506грн.

Коментарі
Завантажується...