Рік тому Здолбунівщина втратила першого солдата. Невже за "вєру і отєчєство"?

Рік тому Здолбунівщина втратила першого солдата. Невже за “вєру і отєчєство”?

18 липня 2015-го – майже рік від дня загибелі розвідника Тараса Якимчука. Цей героїчний юнак так і залишиться 20-літнім. Ворожа російська куля поцілила його під Первомайськом. Тоді в бою крім Тараса загинуло ще троє розвідників 140-ки…

Цього дня на Батьківщині Героя – в Мізочі на Здолбунівщині – відбулася поминальна Служба Божа та відкриття пам’ятника Тарасу з поминальною Літією. Саме так: дві поминальні Служби відбулися при різних церквах Мізоча: в московському патріархаті та УПЦ КП. І якщо відкриття пам’ятника Тарасу Якимчуку поруч української церкви, яку він відвідував і де мав в жовтні минулого року брати шлюб – зібрало сотні мізочан із різними поглядами, то слова в поминальній Службі московського благочинного про те, що воїн Тарасій загинув (як і решта пом’янутих) «за Вєру і Отечєство» – викликало якісь суперечливі почуття. За чию «Вєру і Отєчество»? У Тараса були свої Віра і Вітчизна! І якщо це «за Україну» – то в слові про убієнних і павших – ні слова благочинного про Україну чи українську армію. То, може,московський батюшка молився і за тих «єдіновєрних-воєнних», що стріляли в нашого Тараса?! Що ж – схоже режим внутрішньої окупації добре пристосувався…

Ну, а пам’ятник Тарасу вийшов на славу: честь його відкрити належала батькам і депутату райради з Мізоча. Особливо розчулила сотні присутніх «Плине кача» у виконанні місцевого колективу… Нехай плине душа героїчного Тараса у вічність. А ми – пам’ятатимемо про 20-річного Героя, смерть якого стала першою для здолбунівчан рік тому!!!

Слава Україні!

Героям Слава!

 • Катя

  Ви знаєте, вже надокучило читати статті, у яких ви піаритесь на релігії. Будь ласка, не ображайте почуття віруючих, які ходять до УПЦ (не УПЦ МП, адже МП додається такими, як ви, для розрізнення, а в Україні ще з 90-х років існує УПЦ, без прикладки МП). Адже багато прихожан УПЦ воюють нині за Україну на Сході, не ховаючись, не прикриваючись лжепатріотизмом. І я думаю, що вже досить шукати ворогів там, де їх немає, адже це тим більше на руку Путіну. Безліч тих, хто загинув і зараз воює – прихожани УПЦ (МП),і патріотизм не вимірюється конфесією.

  P.S. Знаю, зараз буде наведено безліч контраргументів, але я хочу, щоб мене почули: не шукайте ворога там, де його немає. І хай в Україні буде мир.

  • Світлана

   Не знаю, хто там ті “ви”, які піаряться, але до даного матеріалу редакція сайту відношення не має – ніхто з нас на заходах у Мізочі не був. Цей текст написав очевидець подій, і він має право на власну точку зору.
   Щодо прихожан Московського патріархату, то вони не завжди вороги – але завжди обдурені московською пропагандою люди. Адже й ви кажете, що от не МП, а просто УПЦ. То якщо це просто УПЦ, то де ваш патріарх? Хіба в Києві (як передбачав би статус української православної церкви)? Ні, він таки в Москві. То де неправда в тому, що це церква Московського патріархату?
   А щодо вірних УПЦ МП, які воюють за Україну, – честь їм і хвала! Як і прихожанам УПЦ МП, що неодноразово допомагали нашим солдатикам. Проте суті справи це не міняє – церква окупаційна, і її вина у війні беззаперечна. Ніхто ж не забув, як і в Рівне приїздив “русскій мір” встановлювати ваш патріарх (хоч ви й кажете, що нібито він тут ні до чого).

   • Катя

    А де ж прізвище автора?Адже посилання – Здолбунів.ком. Тоді чому стаття анонімна? Де прізвище, якщо це не ваші автори? Але це неважливо. Важливо те, що ви пишете “вони не завжди вороги – але завжди обдурені московською пропагандою люди”. Знову чіпляєте ярлики, тавро. У кращих зразках радянської пропаганди. Чому ми не патріоти? Ніхто не агітує за сепаратизм, за війну чи агресію. Не ототожнюйте всіх з ворогами, з путіними, адже не можна вважати, що всі росіяни – вороги. Так як і у період ІІ Світової не всі німці були фашистами. Чи відректись від родичів і знайомих, бо вони – “русскій мір” . Змушена навести паралель із УГКЦ, адже вони теж у підпорядкуванні не УПЦ КП, а Папі Римському, який теж, можна вважати, наслідуючи вашу думку, приїжджав встановлювати вже “римський мір” чи “католицький мір”. Але ж проблема не в цьому. Насправді нам усім треба зрозуміти одне: ми – одна нація, і неважливо, яку релігію ми сповідуємо, до якої конфесії ми належимо. Ось ідея, яку варто пропагувати, а не гонитися за примарами. Бо так можна вважати кожного другого ворогом. Не хочу суперечок, але коли вже врешті-решт ми, українці, навчимося чути один одного? Ми самі робимо себе ворогами. Як ми зможемо перемогти? Не чіпаймо релігію. Навчімося взаємотерпимості. Адже коли представники УПЦ (якщо так хочете,- МП) кричать: “Ми проти війти! Ми проти агресії Росії!” То чому ж церкву тут вважати окупаційною? Вина беззаперечна? А ви суд? А презумпція невиновності? Майже зразу після початку війни у церквах почали молитися за мир в Україні, зразу ж почали збирати допомогу армії, проводилися молебні за мир і за загиблих як на Майдані, так і у війні. З перших днів!
    Мене особисто ці всі думки, вислови дуже ображають, адже вважаю себе справжньою українкою, патріоткою. Багато знайомих священиків (УПЦ) мають такуж думку. Тоді чому ми всі вороги? Не можна всіх стригти під одні ножиці. Моя думка не одинока. Але зараз багато мовчать, бояться висловитись. Невже повернення в СРСР? Страшно. Є хороша фраза (намагаюсь відтворити точно): “Віруючий говорить про Бога, а невіруючий – про конфесії”.
    P.S. Нікого не хотіла образити висловлюваннями, коли проводила паралель. Давайте просто будемо єдині. Ми- українці. Незалежно від віросповідання. Єднаймося! І давайте спробуємо просто жити за Божими заповідями, полюбивши свого ближнього.

    • Шановна Катерино! Коментарі на сайті розміщуються лише після перевірки модератором. Не потрібно їх дублювати. Розміщується всі коментарі,крім тих, що містять нецензурну лексику та образу честі і гідності людини. Може бути ситуація,що коментар виставляється з запізненням. Але це не залежить від хостингу.

    • 123

     ” Ми- українці. Незалежно від віросповідання. Єднаймося! І давайте спробуємо просто жити за Божими заповідями, полюбивши свого ближнього.” ТА УКРАЇНУ!!!

X