Сесія Здолбунівської районної ради – банкрутство “перефарбованих”

0 308
Сесія Здолбунівської районної ради - банкрутство "перефарбованих"
Сесія Здолбунівської районної ради – банкрутство “перефарбованих”

Чергова сесія Здолбунівської районної ради 22 жовтня 2014 року не віщувала нічого лихого ані депутатам, ані виконавцям, ані бюджетникам чи представникам громадськості, що їх також «запустили» в сесійну залу. Та деякі представники депутатського корпусу райради давно «шліфують» принципи «подвійних стандартів» в актовій залі на Грушевського, 14. Це, перед усім, стосується продовження контрактів з керівниками комунальних закладів, чи укладання нових з претендентами на посади в бюджетній сфері району.
Усе розпочалося в травні 2014-го із продовження контракту з головним лікарем Здолбунівського Центру первинної медико-санітарної допомоги («за сумісництвом» – кумом голови райради Тимощука) – Олегом Сумком. За встановленим положенням на подання щодо продовження контракту має голова районної адміністрації, у нашому випадку – Олександр Бухало. Натомість… натомість травневе подання зробив кум Олега Ярославича Тимощук і кандидатуру Сумка було затверджено практично без широкого обговорення. Воно й не дивно. Саме призначений у 2006-му та 2010-му роках завдяки голосам регіоналів у райраді Тимощук – майстер «перефарбовування» (сюжет – виступ депутата Євчука – можна подивитися на сайті «Здолбунів-сіті» від 04.02.2014р.).

Тут тобі – і «помаранчеві відтінки»; за часи правління Януковича – «біло-блакитні»; ну, а під час Революції Гідності у 2014-му – він взагалі оголосив… приміщення райради – «штабом революції». І це при тому, що більше 20 депутатів під час революції ніколи не збирав – вочевидь побоювався виголошення дипкорпусом недовіри не лише Шулю, але й йому самому. Отож, Василь Тимощук – на чолі, а поруч – решта ініціаторів таких «міжсобойчиків» – голова фракції «Наша Україна» неіснуючої партії «Наша Україна» Юрій Пшеничний та хронічний перебіжчик з партії в партію Олег Буздиган, для яких час-від-часу підіграють головний редактор комунальної газети «Нове життя» Сергій Кондрачук, а також «тігіпківець» Олег Панасюк. Ви запитаєте, це – фракція така, чи депутатська група? Відповім коротко: групка. Це такі собі яскраві прихильники швидше сектантських підходів до керівництва районом, головним завданням у якому вбачають призначати «своїх», відшиваючи «чужих»*. Яскравий приклад – «прокатка» краєзнавця Олега Тищенка під час сесії райради 23 липня ц. р (більше – тут) на посаду директора здолбунівського краєзнавчого музею, якому тоді для посідання цієї посади «потрібен був відкритий конкурс». Ну, і так, між іншим, – він на додачу активіст непідконтрольного владі «Правого сектора» в районі. Та цікаво інше – якраз тоді, під час сесії 23 липня, – Тимощук з більшістю депутатів доручив голові РДА укласти контракт з головним лісівником новоствореного КП – Здолбунівського районного комунального спеціалізованого лісогосподарського та мисливського підприємства «Здолбунівське лісгосп» – «без відкритого конкурсу» і «зайвого галасу»! Коли нещодавно на одній із комісій райради Тимощук, Буздиган і компанія знову «прокатували» Тищенка, зауваження їм про подвійні стандарти у підходах до призначень зробив депутат райради Володимир Карпетченко. На що зблідлий Тимощук зауважив: «Так про підприємство лісництва прийняте тільки рішення!». «Так і музею Ви також ще не створили», – зауважив Карпетченко. І додав: «Музей, як і лісництво, існує поки лише на папері – а підходи до призначення керівників лісництвом і музеєм – різні!». Репліка залишилася без відповіді. Як і практичне погодження комісіями продовження контракту із головним лікарем Здолбунівської районної лікарні Владиславом Сухляком…

22 жовтня «секта тимощуківців» збирає знову профільну постійну комісію районної ради з питань освіти, культури, охорони здоров’я, молодіжної політики, фізкультури та спорту комісію (за 15 хвилин до сесії), на якій «раптом» «не вистачає» голосів «за» Сухляка. Зрозуміло, що хтось із медиків в ЦРЛ вже чекав на потенційно звільнену посаду. «Злі язики» стверджують, що посаду головного лікаря ЦРЛ вподобав собі ще один кум Тимощука і практично керманич усіх починань «секти» – Любомир Кінах. Тож Владислава Сухляка – потрібно «прокотить». Хто «утримався», тобто – був проти? Однією з двох була Кондратюк Ніна Антонівна – депутат райради по мажоритарному ВО с. Спасів. Вона – працівник місцевого ФАПу, який серед інших, підпорядковується згаданому Центру первинної медико-санітарної допомоги, очолюваному Олегом Сумком. Можливо, її позиція – принципова, а не на догоду своєму районному шефу! Та все це разом провадилося із почуттям «повної байдужості» до безпрецидентних за кількістю учасників зборів трудового колективу райлікарні, який ще на початку жовтня вирішив: «Сухляку – бути головлікарем» (більше – тут) !!!
Та плювати «тимощуківцям» на рішення колективу чи громади. Ці перевертні звикли домовлятися і «розводити»! Тож результат першого засідання комісії 22.10.2014р.: 6 депутатів «за», 2 – «утрималися» й рішення подовжити контракт із Сухляком – не пройшло. Так, «за планом» все взагалі благополучно починалося для «секти»: звіт головного редактора «Нового життя» депутати прийняли до уваги, особливо не прискіпуючись до роботи Сергія Кондрачука, якого на посаду призначив ще регіонал Шуль! Далі, серед інших, було гостре питання повторної спроби призначення Олега Тищенка на посаду керівника музеєм, яке деякими депутатами розцінювалося як «припинення протистояння»!  Цікаво, між ким і ким? Між громадою району та «сектантами»?! Призначити Тищенка? – Ну, і «добре» – все рівно усі кошти на ремонт приміщення музею вже зняли раніше на дофінансування інших установ. Однак, результати сесії, за визначенням обізнаного із «привладними течіями» керівника сайту «Здолбунів сіті» Микола Орлова, виявилися все-таки несподіваними: щодо голосування по Тищенку –  29 «за», 6 – «утрималось», 0 – «проти». І це при тому, що оголошена кількість депутатів на сесії – 35, а після розгляду звіту сесійну залу покинув депутат Кондрачук – тобто залишилося 34! Та коли вже під час сесії про рішення депутатської комісії Петра Ворона дізналися в лікарні – сотня лікарів, медсестер, медпрацівників прийшла на сесію, щоб подивитися в очі тим, хто не прислухався до їхнього рішення залишити керівником лікарні Владислава Сухляка. Вони навіть відмовилися сидіти – стояли, щоб бачили їх і вони могли подивитися на тих, хто ігнорує думку колективу. Цього не зрозумів голова Рівненської обласної ради Михайло Киріллов, який потрапив на сесію з величезним запізненням.
На трибуну вийшов голова профспілки Здолбунівської ЦРЛ Мирослав Гашок і фактично запитав у депутатів тільки одне: ЧОМУ ВОНИ ПРОІГНОРУВАЛИ ДУМКУ ТРУДОВОГО КОЛЕКТИВУ?! Адже їх до ради обирали в тому числі і медики району! Аби «не видати своїх», голова райради Василь Тимощук запропонував завершити сесію і «вже тоді обговорити питання». Ексголова райдержадміністрації Світлана Ніколіна миттєво зауважила, що «порядок денний сесії – вичерпано», тож можна перейти до питання медиків і головлікаря. Натхненний активністю медпрацівників, які в кращих традиціях мирного Майдану, без смітників, прийшли примусити «ТУ САМУ ВЛАДУ» вдруге дослухатися до їх думки, – депутат Юрій Лиморенко та керівник депутатської комісії Петро Ворон запропонували провести засідання комісії прямо тут, аби усі побачили, хто і як голосує! 8 голосів – «за», 1 – «утримався» – рішення прийняте! А «контрольне голосування» – усіх депутатів райради – ПИТАННЯ  ГОЛОВНОГО ЛІКАРЯ ВИРІШИЛИ НА НАЙБЛИЖЧИХ 5 РОКІВ!
І справа тут не в посадах керманичів лікарні, а саме в позиції трудового колективу, який методом прямої демократичної дії продовжив контракт Владові Сухляку. Хоча згаданий Микола Орлов побачив у цьому голосуванні порушення процедури. Можливо, тільки повертаючись до «процедури», ми знову не помітимо, кого підтримує колектив лікарні?! Чи мали взагалі значення підняті депутатами руки?! Мабуть, мали. Насправді ж усе значення сесії 22 жовтня полягало у людях, які змогли, зуміли, спромоглися відстояти власну думку! А ще – вони з усією яскравістю виявили «сектантську» сутність групки депутатів райради, які приймають рішення так, як їм заманеться і яким по-справжньому в райраді – давно не місце!!!

Василь ПАНАСЮК
*«Секта – організація чи група осіб, що замкнулися у своїх інтересах (у тому числі культових), які не співпадають з інтересами суспільства; байдужа до цих інтересів чи навіть така, яка протистоїть щодо них» – це «вікіпедійне» визначення терміну «секта» відомих науковців та активістів антикультового руху — Н.Кривельської та А.Алексєєвського.

Увага! Все відео з цієї сесії райради доступно по цій ссилці на каналі ютуб “Правий Сектор Рівне-Здолбунів”

Оригінал матеріалу – http://zdolbunivsector.org/

Коментарі
Завантажується...