Сесія Здолбунівської районної ради: то чи були там посіпаки?

0 285

Дозволю собі процитувати старий радянський мультфільм «Таємниця третьої планети». Там персонаж на ім’я капітан Зелений любив говорити: «Аж надто тут гарно, чекай біди». Так і з сесією Здолбунівської районної ради, яка відбулася кілька днів тому. Позірний спокій і відсутність конфліктів могли обманути лише того, хто зовсім не знає, що відбувається за кулісами публічного простору.

Навіть керівники клубних установ району, які заповнили гостьову частину сесійної зали, були по-літньому мирні й спокійні. Скаржились вони на те, що не отримують належні їм виплати за вислугу років.

Треба сказати, що найбільш логічним був виступ депутата Юрія Шадого, який зауважив, що якби всі ланки владного ланцюжка виконали свої функції, то люди з усього району на сесію б не їхали. Це явно роздратувало голову адміністрації Сергія Кондрачука, і він заявив, що раз трудові книжки завклубів і керівників будинків культури лежать у кабінетах сільських голів, то це їх зона відповідальності. Що ж, як гарні результати в різних творчих проектах – то це завдяки сприянню адміністрації. А як люди звернулись із проблемою – то адміністрація ніби й ні при чому. Талановитий маніпулятор, Сергій Кондрачук все ж не перешкоджав тому, щоб за пропозицією голови районної ради Олега Дацюка наступна позачергова сесія розглянула це питання. На чому обнадієні працівники культури й залишили мирну сесійну залу.

А далі голосувався порядок денний. Ніби технічне питання, але напередодні на засіданні президії було запропоновано виключити з порядку денного і перенести на наступну сесію два питання – про делегування представників від Здолбунівського району до складу Госпітальної ради Рівненського госпітального округу; і про погодження призначення директором Уїздецької школи Миколи Тимощука. Оскільки пан Тимощук не був погоджений обома профільними комісіями, шансів «пройти» сесію в нього було мало. Про перенесення цього питання клопотався Сергій Кондрачук. Не виключено, що воно буде розглядатися на наступній сесії. А може й не буде. Бо є інформація, що, раз брата самого Василя Тимощука не пускають на директорство через двері, то він туди таки полізе через вікно. І ніяке погодження йому не буде треба. Але про це пізніше – коли раптом так і станеться.

Щодо другого питання, яке стосується кандидатів до Госпітальної ради, то його попросив перенести як абсолютно конфронтаційне і неготове до розгляду голова ради Олег Дацюк. Не варто вдаватися в деталі, тим  більше що всі вони цілком кулуарні, але за право представляти район у цій раді йде жорстка політична боротьба. Незаангажовану людину, запропоновану однією із сторін, опоненти шаленим тиском змусили відмовитись від кандидування буквально напередодні сесії! Ясно, що пауза була потрібна для пошуку іншого кандидата, або й компромісу з представниками інших груп впливу. І все б нічого, але ще під час сесії Юрій Шадий, а після неї Ольга Ферар розмістили у Фейсбуці пости зі звинуваченнями Олега Дацюка в зриві голосування.

Я спершу подумала, що щось пропустила, бо була впевнена, що всі депутати голосували за перенесення обох питань на наступну сесію. Це підтвердили працівники апарату районної ради. Лише Василь Тимощук не брав участі в голосуванні, бо одне з питань стосувалось його брата, а це конфлікт інтересів. То якось негарно виходить: на сесії всі мовчать, дружненько голосують, переносять питання, ні виступів, ні пропозицій… А потім пишемо пости, які ж негідники частина депутатів на чолі з головою ради! А ви, значить, «гідники», коли боїтеся публічно висловити свою позицію, а потім пишете неправду в соціальних мережах??!! Чому «певні» депутати стають «посіпаками», а непевні ні, хоч голосують всі однаково?

Напруженість, недовіра, нещирість просто розлиті в сесійному залі. Коли депутат обласної ради Владислав Сухляк питає прокурора, яка доля депутатів, що вчасно не подали декларації, чи порушені за цими фактами кримінальні справи, він робить це не просто так – бо в залі є депутат-опонент Сухляка, який допустив таке порушення! Ніхто нічого не говорить відверто, всі лукавлять і чекають підніжки від колег. А потім дружно співають гімн і розходяться з почуттям власної гідності.

Чого ж ми можемо чекати від Києва, якщо в нашому маленькому районі стільки напівправди і лукавства? Треба визнати, що багаторічний експеримент команди Василя Тимощука з прищеплення цих рис політичному життю району вдався. Хтось комусь дзвонить з погрозами, хтось готує зміщення когось з посади, хтось пропихає свого на посаду за будь-яку ціну…

І все це – тишком-нишком…

Колись Тимощука так обирали головою районної ради – кулуарно, змовницьки домовившись з опонентами з «литвинівців» і «Відродження», кинувши партнерів з «Батьківщини» і УНП. Минуло одинадцять років, і такі «принципи» стали нормою.

Коментарі
Завантажується...