Сільські голови Здолбунівщини їздили на міжнародну зустріч в Чехію

0 357
Сільські голови Здолбунівщини їздили на міжнародну зустріч в Чехії
Сільські голови Здолбунівщини їздили на міжнародну зустріч в Чехії

В рамках проекту “Партнерство сільських рад трьох країн: Чехії, Польщі і України” з 31 травня по 4 червня 2013 року відбулася ІІІ міжнародна зустріч в Чеській республіці. На запрошення старости Колешовиць Мартіна Дворжака українську сторону представляла делегація в складі заступника голови Здолбунівської районної ради Якова Романовича Мельника, Мізоцького селищного голови Богдана Юрійовича Похилюка, Дерманського Другого сільського голови Юрія Антоновича Товстого, Урвенського сільського голови Лідії Михайлівни Балабат та секретаря цієї ж сільської ради Марії Миколаївни Грицюк. Польська делегація складалася з восьми старост і депутатів.

Варто зазначити, що започаткували даний проект в нас на Україні, а саме Урвенський сільський голова Лідія Михайлівна Балабат, яка в серпні 2011 року в селі Гільча Друга провела І міжнародну зустріч в рамках Проекту, а в 2012 року ІІ міжнародна зустріч відбулася в Польщі.

Під час візиту було відвідано шість населених пунктів Чехії і проведено зустрічі з старостами, де мали змогу обмінятися досвідом роботи та намітити шляхи подальшої співпраці. Учасники проекту ознайомилися з роботою закладів освіти, культури, охорони здоров’я, соціальної сфери. Цікавими та пізнавальними були екскурсії в музеї національного одягу, залізничному музеї та музеї вирощування хмелю та виробництва пива. Отримали масу позитивних вражень на параді духових оркестрів, який зібрав велику кількість глядачів різного віку. Учасники проекту відвідали також православну церкву та римо-католицький костел.

Нікого не залишила байдужими зустріч з чехами, які проживали в Гільчі Другій до 1947 року. Близько вісімдесяти людей прийшли, щоб поспілкуватися, почути багато нового, цікаво про Україну, про їх село. Очевидці того часу знову поринули спогадами в ті далекі часи, коли вони жили в Україні. Врацлав Поразік, якому вже виповнилося 89 років зі сльозами на очах згадував роки проведені в Гільчі Другій, де він народився, навчався. До речі, внук якого також Врацлав Поразік зараз є старостою Колешова, села де живуть чехи, вивезені з Гільчі Другої. Діти та внуки гільчанських чехів з цікавістю слухали розповіді і спогади очевидців тих часів.

Хороші враження справила на українську делегацію робота комунальних закладів в селах, які займаються прибиранням території, збором побутових відходів в населення. Порядок і чистота на вулицях і дорогах ідеальні. Приємно радували око поля, на яких вирощують сільськогосподарські культури: зернові, кукурудзу, хміль тощо.

Загалом багато корисного і цікавого почерпнули для себе всі учасники зустрічі. І хоча в нас інший державний устрій, інший менталітет, але дещо для розвитку нашого району, сільських громад нам потрібно перейняти. Було б добре, щоб мешканці партнерських рад скористались можливостями, які виникають зі співпраці місцевих органів самоврядування.

 

Наступна зустріч представників місцевих органів самоврядування відбудеться в 2014 році в Україні, знову в селі Гільча Друга.

Здолбунівщина вже має певний досвід міжнародної співпраці і готова та відкрита до нових контактів.

Джерело zdolbrada.rv.ua

Коментарі
Завантажується...