Скорочення лікарняних ліжок, або протистояння Сухляк – Андріюк як тренд політичного життя Здолбунівщини

0 199

Якась трохи дивна сесія Здолбунівської районної ради вийшла сьогодні. Питання порядку денного, розглянуті на комісіях і президії, голосувались швидко й без обговорення. А от ті питання, які були внесені до порядку денного на початку сесійного засідання депутатами, викликали жваве обговорення і неоднозначні результати голосування.

Таких питань було три, і два з них стосувались багатостраждальної районної медицини. Тому спочатку про третє.

viber-image-1Наша районна рада за ініціативи заступника голови Олександра Бухала прийняла звернення, підготовлене ВО «Свобода». Правильне звернення щодо недопущення виборів на окупованих територіях Донбасу, з правильно розставленими акцентами і пріоритетами. Проте депутати жартували, що відправляти треба й новообраному президенту Сполучених Штатів Америки Дональду Трампу, адже ми хочемо повернутися до Будапештського формату, а він неможливий без участі США. Насправді ідея не така вже й смішна, бо досі на всі наші звернення жоден з наших українських органів влади не відповідав. Ну хоч би колись канцелярія Президента чи Кабінету Міністрів прислала якусь цидулку – мовляв, отримали вашого листа, шановні здолбунівські обранці; підтримуємо чи ні, приймемо за результатами вашого звернення такі чи такі рішення. Чи не приймемо – і тоді пояснюємо чому. Так що варто спробувати звернутися до американського президента – звідти точно прийде хоч якась відповідь. Тому на пропозицію депутата Юрія Шадого розробити спеціальний текст звернення до американського президента і прийняти його на наступній сесії депутати радо пристали.

Ну а щодо медицини, то тут усе і простіше, і складніше. Протистояння Андріюк – Сухляк уже очевидне всім, і попри заяви всіх органів влади про неупередженість і рівновіддаленість від обох позицій, підтримка того чи іншого опонента стає все більш виразною.

img_6263По-перше, мудрий і досвідчений депутат Олександр Колінько цілком логічно поставив під сумнів попереднє рішення ради про прийняття змін до Статуту центральної районної лікарні. Адже рада може затверджувати зміни, якщо їх подає сам заклад – тобто ЦРЛ. А лікарня таких змін не ініціювала! Відповідно, рада своє рішення прийняла, вийшовши за межі своїх повноважень. Усе, що просив Колінько, – розглянути його депутатський запит з цього приводу. Але депутати не проголосували – «за» було лише п’ятнадцять обранців. І це трохи дивно… Адже мова не йшла про скасування рішення, а всього лише про з’ясування його законності. Тому тепер  залишається шлях судового розгляду справи, про що й сказав той же Колінько.

img_6293Проте це був лише початок. Далі депутати розглянули питання, ініційоване Олександром Андріюком, про незалежний аудит діяльності ЦРЛ і про виділення на цей аудит 20 тисяч гривень. Попри намагання всіх зберегти пристойний тон ведення дискусії, емоції таки зашкалювали, і в певний момент здавалось, що можливе й фізичне протистояння. Добре, що фігуранти сиділи далеко один від одного, а то навряд чи хтось встиг би їх стримати.

img_6282Отож, навіщо ж нам незалежний аудит лікарні за гроші платників податків? Щоб з’ясувати, на чому можна зекономити, щоб не закривати терапевтичне відділення в Мізочі. Депутат Юрій Шадий логічно зауважив, що кожен депутат може при бажанні вивчити всю документацію закладу, який його цікавить. Олександр Колінько доводив, що рік тому фінансова інспекція перевіряла діяльність лікарні за три роки. Але більшість цих аргументів не почула.

Та й суть, мабуть, не в цьому. Можна перевіряти ЦРЛ, можна призначити Сухляка вічно за все відповідальним. Але чому така увага саме до цього закладу? Бо є конфлікт, який переріс в особистий?! Правильно сказав той же Колінько – давайте приймемо програму, і перевіримо всі комунальні заклади. Той же центр первинної медико-санітарної допомоги, який під керівництвом Олега Сумка вічно допускає порушення, причому геть не незначні. І при цьому ЦРЛ за чотири роки мала вже дві серйозні перевірки, а ПМСД – жодної. Ні, вся увага на центральну районну лікарню!

viber-imageІ ще кілька питань до прийнятого рішення. Чому саме 20 тисяч гривень, чому саме аудиторська фірма «Нива»? Голова районної ради Олег Дацюк  говорив про те, що він особисто буде вести переговори, щоб здешевити аудит. Але ніхто не відповів, звідки взялась саме така його вартість. Чи мають компетенцію аудитори «Ниви», щоб з’ясовувати відповідність нормативам кількості лікарів та іншого медперсоналу? Чому «незалежні» аудитори мають взагалі з’ясовувати, скільки і яких працівників має бути в лікарні? І чи аж такі вони «незалежні», якщо саме ця фірма вже значиться в проекті рішення, підготовленому Олександром Андріюком?

Проте рішення прийняте. І тепер його доведеться виконувати. Або оскаржувати. Зрештою, депутати мають право на помилку. Як і на власну думку. Просто збоку здається, що кожна зі сторін керується в першу чергу політичними пріоритетами.

Коментарі
Завантажується...