1112В понеділок увечері в групі «Рівненщина політична» з’явилось повідомлення від Олексія Бернацького. Текст супроводжувався двома фото – голови Здолбунівської районної державної адміністрації Сергія Кондрачука і Митрополита Рівненського і Острозького УПЦ Московського патріархату  владики Варфоломія. Здавалось би, що може поєднувати полум’яного патріота Сергія і московського високопоставленого священика? Власне, про це й був пост автора.

111Олексій Бернацький‎ до Новини Рівне/Україна/АТО

Дуже добре коли маєш багато знайомих, які інколи можуть шепнути досить цікаву інформацію, над якою, потім задумуєшся. Так, дізнався, що вчора (в неділю 17.01.2016 року) в с.Дермань Здолбунівського району в Дерманському Свято- Троїцькому жіночому монастирі з візитом перебував Митрополит Рівненський і Острозький Варфоломій (Віктор Ващук) та голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук. Таких гостей в монастирі відповідно і зустріли хорошим застіллям. Так от, до чого я веду. Вельмишановний Митрополит Варфоломій першим говорив тост. У своїй промові він підняв келех за патріарха Московського і всієї Русі Кирила. Якщо хтось ще не зрозумів, Варфоломій підняв келех за людину, яка підтримує окупацію українських територій і називає війну в Україні «священной!!!». Під цей тост з вигуком «Слава!» його підтримав Сергій Кондрачук, який вважає себе патріотом України. Що ви думаєте з цього приводу? В той час, коли на сході гинуть тисячі наших побратимів, коли діти залишаються без батьків, жінки без чоловіків, а рідні мамусі без синів – на нашій Рівненщині поважні особи піднімають келех за людину, яка є однією основоположних зачатків конфлікту та смертей в нашій державі!!! Тут і відповідь на те, наскільки дійсно деякі церковні діячі працюють на благо України та її людей, які є найбільшою цінністю. Тут відповідь на те яким чином вони служать Богу підтримуючи ідеалістів війни та загибелі православних християн. А за псевдопатріотів, які до того ж є керівниками та представниками органів влади взагалі не хочу писати…..Втомився….
А яка думка пана Чугуннікова щодо таких дій свого протеже та підлеглого?

Звісно, вся фейсбучна спільнота обурилась, майже всі коментатори були переконані, що це брехня.

БезымянныйТа й сам Сергій Кондрачук відповів:

Сергій Кондрачук: Вчорашній мій день: Зранку поїхав на автобазар у Рівне зі своїм другом Олексієм, де ми купували деталі до мого авто. З обіда Олексій завіз мене до батьків у с. Здовбиця, де я пробув близько години. Після того я поїхав у Здолбунів купити деяких продуктів. Десь о 16-ій був вдома у с. Новомильську. Вчора ні в Дермані, ні навіть в якомусь селі, що межує з Дерманем, мене не було. Зайшов на сторінку Олексія Бернацького, що це поширив. Зі сторінки цього пана роблю висновок, що це БОТ. Кому треба поширювати цю фігню – поняття не маю…

Невдовзі Святослав Клічук, адміністратор групи, цей допис видалив, так само будучи переконаним у тому,що це відвертий наклеп.

12Проте в інших групах цей текст залишився, і там Сергій прокоментував його так само:

Сергій Кондрачук: Автор цього поста (вочевидь, бот) поширив відверту брехню. В неділю мене в упор в дермані не було. У мене взагалі цього дня жодних зустрічей не було. Кому треба поширювати таку інфу і для чого, сподіваюсь, зясую.

Катерина Горушкіна: А Варфоломій був? Чи Ви цього не знаєте?

Сергій Кондрачук: Не знаю. Ця інфа- – вброс. Тільки я не знаю, кому це треба.

Безымянный123

І не збрехав… Чи майже не збрехав. Сергія Кондрачука справді в неділю в Дермані не було. І він, мабуть, таки справді не знав, чи був там Варфоломій. Але це напівправда, бо Сергій Кондрачук, його заступник Леонід Власюк і владика Варфоломій таки були разом у Дерманському монастирі, лише не в неділю, а в середу, 13 січня. Там проходив Різдвяний молодіжний форум, і голова адміністрації був і на богослужінні, і на форумі. Як ви можете побачити на фото, Сергій був активним учасником заходу, перебуваючи в президії поруч з Варфоломієм.

Ми не можемо стверджувати, що історія з тостами за ворога України Патріарха Кирила мала місце саме в описаному варіанті. Але якщо Кондрачук збрехав (чи злукавив), заперечуючи свою поїздку до Дерманя разом з Варфоломієм, то чому не може збрехати, заперечуючи застілля і такі тости?

Сергій Кондрачук звинуватив у брехні людину, яка наважилась написати те, що почула від дерманців. Чесніше було б написати: так, товариство, був, але не в неділю, а в середу. А викручуватись, при цьому ще й поливаючи брудом іншого, негідно й підло.

BPWyUUAuV8oЧи мав право Кондрачук як голова адміністрації, та ще й разом зі своїм заступником, брати участь у цьому релігійному дійстві? Ну в нас свобода совісті – мабуть, мав. Але тоді треба чітко визнати, Блок Петра Порошенка «Солідарність» на Здолбунівщині і влада в особі голови адміністрації підтримують московську церкву. В той час як у Птичі і інших селах українці намагаються вигнати геть московських попів, патріот Кондрачук, мило посміхаючись, підтримує виховання молоді в російських православних традиціях.

Лукавство і лицемірство? Добре, якщо тільки так. А якщо свідома позиція, лише приховувана від громади під личиною патріотизму?

І де ж та прозорість і відкритість влади, яку так обіцяв Сергій при призначенні на посаду?! Він не лише приховав сам факт такої зустрічі, а й висміяв і зганьбив тих, кому це стало відомим, ні на мить не вагаючись у своїй брехні.

Мабуть, для БПП «Солідарність» це традиція – лукавство, брехня і облуда, прикриті вишиванками, вже два роки ведуть країну в бік, протилежний від Майдану. І недарма в приватних розмовах Кондрачук вихваляється можливим швидким кар’єрним зростанням аж до київського рівня – він гідний учень свого політичного лідера.

 • Василь

  На гурбах з одними – тут з іншими! Кондаруч як і вся його партія!! Тупий кар’єрист пристосуванесь! Ніякий він не патріот!!!!

 • Сергій

  Що патріоти язики в дупу поховали!!!Чи ви рахуєте що це нормальне явище в час коли ми в стадії війни з парашою їздити з московськими попами ржати разом пити разом і молитись ну точно не за Україну! Чому всі мовчать?

  • Таня

   Чого ж мовчать? Он лише спробував чоловік написати, то Сергій його ще й брехуном на всю область зробив. Думаю, це ще не кінець – Кондрачук майстер оббрехати когось.

 • Сергій

  Де насправді Кондрачук

 • Rina

  Вже Кондрачук себе показав як патріот, коли на два дня вирушив в АТО. Скільки пафосу було роздуто…Покажіть мені хоч одну українську церкву в Росії ! Ніде в світі такого нема.Через це всі біди в Україні. Коли зайдеш в церкву московського патріархату подати за здоров’я – то не допускають,бо я в укр.церкву ходжу. В Почаєві теж саме. Значить московіти мають право ділити Бога? Мають право ділити на своїх і чужих. А як домівку освятити на Водохреща-то вони тут-як-тут.Не бридують кадилом потрясти в мене в хаті, лишень торбу розтуляють, щоб гривники туди поклали.

 • INNA

  І “всезнаючий” Орлов мовчить

 • Патріот

  Якщо це правда, респект Сергію. Завжди не пізно подумати про вічне.

 • Патріот

  А війну розпочав баптист Турчик з ко., а ми тут човпемся.

  • Макс

   Якщо обидва коменти від “Патріота” писала одна людина, то це явно прихильник Московського патріархату – “респект Сергію”))) І для нього війну почав не Путін в оточенні московських попів, а протестант Турчинов. Отак і виявляється, чому МП – вороги України. Завтра прийшли б сюди москалі, ви б їм п’яти цілували – одновірці ж.

 • Владек

  П’ята колона в Україні працює доволі системно. Треба думати, Сергій хотів роздивитися їх ближче, а тут така халепа.

X