Свавілля енергетиків на Здолбунівщині – влада мовчить, народ терпить

0 275

Новий рік для частини мешканців району розпочався з традиційного і нічим не вмотивованого виключення електроенергії. Ось як написав про це один з тих, чия оселя залишилась без елементарних благ цивілізації в понеділок зранку:

Сьогодні вранці, 01 січня 2018 року, Рівнеобленерго привітало жителів кількох сіл Здолбунівського району в оригінальний спосіб, вимкнувши електроенергію на 20 хвилин. Нагадали називається про своє існування, показали (у вихідний день, ледь не в Новорічну ніч) хто тут головний і від кого всі-всі напряму залежать.

А якщо серйозно і без сарказму, то скотське ставлення Рівнеобленерго до споживачів просто вражає. В останні місяці взяли за звичку без попередження вимикати електроенергію, на годину-півтори (типу перемикають лінії), від чого, за моїми даними, найбільше страждають жителі Богдашівської та Здовбицької сільрад: в людей горить побутова техніка, твердопаливні котли приводятся в аварійний (вибухонебезпечний стан). Це вже не говорячи про зверхнє ставлення до підприємців, вимоги плати авансом за ще неспожиту (!!!) електроенергію та варварську обрізку плодових дерев, без згоди господарів насаджень!

Невже люди й надалі будуть терпіти таку зневагу до себе, своєї гідності і до своїх споживацьких прав!

Ще раніше про це писала Юлія Люкшин, її пост викликав доволі жваву дискусію, в якій люди ділились своїм досвідом таких відключень:

За останню годину вже тричі вимикалась електроенергія у селі Богдашів (на 1-2 хв максимум) Порадьте, куди і ЯК звернутись зі скаргою? Чи чекати, поки щось згорить??

Так у чому ж справа? На жаль, районна влада на такі питання лише розводить руками – їм ніхто не доповідає про ситуацію з енергозабезпеченням району. Електромережі з часу їх приватизації, а особливо після того, як власником «Рівнеенерго» стала російська компанія, не те що нікому не підзвітні чи не підпорядковані – вони просто окрема держава, до якої ніхто не може застосувати санкцій. Монополісти, що відверто зневажають споживачів, бо знають, що нікуди ми всі від них не дінемося. Кількарічна боротьба підприємців за свої права в стосунках з енергетиками затихла, бо ні участь народних депутатів, ні Майдан не змінили нічого в діяльності енергетиків. З ними мали проблеми чи не всі структури, що користуються електроенергією, в тому числі й бюджетні.

Тепер ось взялись за населення…

І тут ситуація неоднозначна. Звісно, влада не повинна стояти осторонь постійних скарг мешканців. Мали б бути широко анонсовані зустрічі, наради, громадські слухання. Не можете, наші шановні владці, дати раду енергетикам самі – підключайте активних виборців! Вони є, і режим прямої демократії часто діє куди краще, ніж численні доручення і розпорядження, які нікого ні до чого не зобов’язують.

З іншого боку, люди терплять. Лаються, сваряться, дратуються – і нічого не роблять для захисту своїх інтересів. Я навіть не про мітинги і пікети біля здолбунівської енергодільниці. Люди добрі, у вас же є договори з енергетиками, там є ваші права і зобов’язання енергетиків. Думаю, що за два-зо три позови до суду вже б значно зменшили хамство енергетиків. Люди не вміють такі позови писати? Так, не вміють. А що, кудись зникли сільські голови, депутати сільських рад, депутати районної ради від тих сіл? Це ж і є та критична ситуація, де громада через своїх обранців має показати свою силу!

А поки що чекаємо нових відключень і нових постів у Фейсбуці, на які ніхто з наділених владою не реагує…

Коментарі
Завантажується...