Свіча пам’яті: як на Здолбунівщині вшановували жертв Голодоморів

0 343

 

Свіча пам'яті: як на Здолбунівщині вшановували жертв Голодоморів
Свіча пам’яті: як на Здолбунівщині вшановували жертв Голодоморів

Багато  трагедій  пережив  український  народ,  але  страшнішого  лиха,  ніж голод       30-х років ХХ століття  історія України не знає.
Похоронним дзвоном по всій нашій землі прокотилася страшнюча чума Голодомору. Ніколи-ніколи світ не бачив такого штучно створеного лиха. Ніколи-ніколи про горе настільки великого масштабу так голосно не мовчали в той час, коли близько 10 мільйонів людей просто щезли з лиця землі, ніби й не народжувалися, не росли, не кохали, не плакали, не сміялися, не жили…

…Лихо. Горе. Біль. Кров. Смерть… Це те, що залишає по собі слово Голодомор в людській душі. Це те, що знищує свідомість. Це страшно. Це боляче до самих кісток. Але це те, про що потрібно пам’ятати і не уникати. Не можемо ще раз такого допуститися. Це те, що точить нашу країну зсередини наче хробак яблуко. Адже скільки під час голоду висохло людей, які б мали стати батьками тих, хто мав би боротися за єдність, братерство і добробут України.

26 листопада 2015 року в рамках вшанування Дня пам’яті жертв Голодоморів в Україні в Уїздецькому СБК відбулася історична година пам’яті «Чорні жнива скорботи». Ведучі Ольга Піддубій та Валерія Коблюк ознайомили присутніх із жахливими подіями, які відбувалися в Україні у 30-их роках ХХ ст. Зворушливо продекламувала вірш «Бозю, що там у тебе в руці…» Даринка Павлюк, щиро від душі розказала «Молитву за убієнних голодом» Наталія Петришина, із сумом та тривогою у серці читали вірші про події голодомору Марія Корнійчук та Ірина Матвійчук. Завідуюча публічно-шкільною бібліотекою с. Уїздці Кравчук Т. А. перенесла усіх присутніх у ті жахливі події штучного геноциду та провела обговорення книги Уласа Самчука «Марія». На протязі всього заходу глядачі мали змогу подивитися мультимедійну презентацію «Голодомор 1932-1933 р.р.». Захід доповнила тематична виставка літератури «Жахливе відлуння 30-их».

27 листопада працівники   селищного БК,  Мізоцької  бібліотеки та завклубом с.Озерко провели тематичний захід «Негаснуча свіча пам’яті» присвячений роковинам  Голодомору. Кожна частинка душі здригнулася від побачених кадрів про страшну трагедію. На екрані транслювався фільм «Німа правда. Свідчення загублені в стерні». Старшокласники (учні 10 – Б класу Мізоцького НВК , класний керівник О.В.Луцюк), тамуючи подих, слухали кожне слово. Хвилиною мовчання пом’янули всіх померлих в роки голоду.  Директор БК Надія Овдіюк та зав.бібліотекою Оксана Пальчевська   ознайомили присутніх з історичними довідками, свідченнями очевидців та продекламували вірші про страшні роки лихоліття. Тематичну виставку з книг підготувала завідуюча бібліотекою.На завершення подякували за увагу, побажали всім міцного здоров’я та пам’ятати про  ціну кусенятка хліба.

article354Захід під назвою«Болюча правда трагедії Голодомору» відбувся 27 листопада у бібліотеці Здолбунівського вищого професійного училища залізничного транспорту. Бібліотекар Трачук І.Л. разом з представниками Здолбунівської ЦРБ Самолюк Є.А., Живюк С.О. та Дмитришиною Т.В. перенесли присутніх у ті жахливі події штучного геноциду. Учні груп №7 «Маляр. Штукатур. Лицювальник-плиточник» та №12 «Столяр будівельний. Тесляр» мали змогу дізнатися правду про трагедію із відеозапису спогадів очевидців. Допомогла цьому і тематична виставка літератури «Жнива пам’яті і скорботи».
В заході  було використано відеоролики з теми, запалено свічки пам’яті та вшановано хвилиною мовчання всіх загиблих.   Кожен із присутніх зміг відчути та усвідомив, що заради незатьмареного щасливого життя ми всі повинні зробити все можливе, аби нічого подібне тій людиновбивчій трагедії не повторилося. Ніколи і ніде.

1802Урок пам’яті “Чорна сповідь моєї Вкраїни” 27 листопада провела бібліотекар Надія Новосад з учасниками гуртка “Юний читач” для вчителів та учнів Маломощаницької ЗОШ. Бібліотекар Надія Яківна продемонструвала присутнім документальне відео “Жертви голодомору” та “Остання молитва”, які нікого не залишили байдужим, бо зображували жахливі фотофакти…
Хвилинною мовчання та скорботи із запаленими свічками присутні вшанували невинно убієнних голодом.

Захід з нагоди 80-х роковин жертв Голодомору «Запали свічку пам’яті» відбувся 28 листопада в клубі с. Стеблівка. Зав. клубом прочитала вірш І. Єжевського «Заупокійний дзвін». Згадали хвилиною мовчання всіх загиблих у ті страшні голодні роки, запалили свічку пам’яті і помолились за їхні душі.

1804Тематична бесіда “Незабудемо. Пам’ятаємо” відбулася 28 листопада в бібліотеці с.Лідаво, де усі присутні мали змогу переглянути документи та матеріали про голодомор на підготовленій виставці”Непідкорені в 33-му. Непереможені сьогодні” та послухати вірші, присвячені страшній трагедії у виконанні Л.Карпінчук та М.Латути.

В приміщенні Здолбунівської бібліотеки для дітей та юнацтва  до Дня пам’яті жертв голодоморів було відкрито книжкову виставку «Україна пам’ятає страшні роки голодомору», а також працівниками бібліотеки та бібліотекарем ЗОШ №5,  в приміщенні школи, для учнів 8 класу було проведено вечір-реквієм «Скорботна свічка пам’яті святої».

Пам`ять про ті часи повинна вкарбуватися у свідомість наших співвітчизників назавжди. Вона болем проймає серця людей, є насправді невмирущою і передаватиметься з покоління в покоління.

Запалюючи свічку пам’яті,  тихенько помоліться за спокій та світлу пам’ять невинних жертв Сталінського терору, що так і не дожили до весни тридцять третього. Вони варті частинки серця істинного українця, а також пошани кожного, хто може назвати себе Людиною!

Коментарі
Завантажується...