Текст "Звернення щодо позиції відділу освіти та президії ради"

Текст “Звернення щодо позиції відділу освіти та президії ради”

Напередодні школи Здолбунівського району отримали Звернення щодо позиції відділу освіти та президії ради Профспілки у зв’язку з напруженою політичною ситуацією в районі. Текст, який ви бачите на сайті (зображення ліворуч, збільшення при кліку), надійшов до шкіл ніким не підписаний, проте в телефонній розмові виконуюча обов’язки начальника відділу освіти Здолбунівської райдержадміністрації Зоя Вітень підтвердила, що лист відправляли з електронної пошти відділу і що в ньому справді відображена позиція відділу освіти та профспілки. Цікаво, що дивний підпис «відділ освіти» без будь-якої вказівки на територіальність є ще й адміністративно безграмотним. А щодо «ради профспілок», то до неї входять керівники шкільних профкомів. Так от, з початку цього року рада не збиралася, а тому від її імені підписувати якісь листи ніхто не вправі. Зрештою, це теж класичний приклад безграмотності й маніпуляцій, бо спершу йдеться про президію ради профспілки (причому невідомо якої), а потім підпис від імені ради профспілки. А те, що це абсолютно різні речі, то нічого?

Щодо тексту листа, то тут теж варто зупинитися окремо. Адже про яку «напружену політичну ситуацію в районі» йдеться, ніхто так і не пояснив. Ну а щодо покликання педагога, який нібито має бути поза політикою, то хочеться нагадати шановним чиновникам-освітянам, що ще в позаминулому столітті вчитель, священик і лікар в кожному українському містечку й селі саме й були основою національно-визвольних організацій різного рівня. Бо як вчитель, що говорить дітям про любов до України, має дивитися їм в очі після того, як влада призвела до загибелі людей, а він, вчитель, при цьому промовчав? Це вже не «поза політикою», а поза совістю. А вже ті «окремі політики» в тексті звернення, які когось залякують чи з кимось нетолерантно поводяться, перекочували сюди десь із брежнєвських часів – стилістика саме та.

Зрештою, судіть самі – текст звернення перед вами. Якщо відділ освіти і профспілка вбачають «високу громадянську свідомість» саме в написанні таких листів – що ж, вони запізнилися в часі років на двадцять п’ять. Або помилилися з країною – ми не Білорусь і не Росія.

 • Лео.

  нормаль…

 • Костя Согін

  Раз, дана “писулька” – інформаційна качечка;

  Два, текст цього листа писала людина (групка комсомольців), яка має сердешну злобу на вчителів української мови, бо так неграмотно оперувати словами може або міністерський високопосадовець, або “неабразірований” школоло;

  Три, якщо українські педагоги не будуть цікавитись і не будуть залучені в політику, то вони надалі дивитимуться мрійливим поглядом на європейських педагогів, які за свої зарплати можуть дозволити собі хоч і бюджетні, але оселю, автомобіль, нові речі та якісне харчування.

  • Світлана

   На жаль, не качечка))) Сумна реальність – у такому вигляді цей “документ” надійшов у всі школи району. З рештою погоджуюсь. На жаль…

 • Гість

  Та це анонімка якась безграмотна. Тут навіть не написано, що мова йде про наш район. Якесь втручання, якихось політиків. Коротше, брєд не буду казати кого.

  • Світлана

   Ще раз для тих, хто не вміє читати: відділ освіти авторство підтвердив. Чому в нас такий безграмотний відділ освіти, питання не до сайту.

 • Pingback: Освітяни Здолбунівщини підкріплюють свої вимоги про відставку Януковича підписами | Здолбунів.ком - інформаційний ресурс здолбунівського()

 • Костя Согін

  “Таваріщі” з відділу освіти, будь ласка, наступного разу, коли будете планувати щось районно-масштабне, то проконсультуйтесь з філологами або знавцями української мови, бо вищенаведений “твір-роздум” – це наслідок виробництва обухівської фабрики туалетного паперу і неповага до українського народу.

X