Початок хресного ходу у Здолбунові

Початок хресного ходу у Здолбунові

Під час відзначення річниці хрещення України-Русі 28 липня представники УПЦ МП на Здолбунівщині провели хресну ходу до Святки поблизу Кунина. Як відомо, отець Олександр заявив, що на цьому місці кати з УПА знищили родину поляків. У дискусії в коментарях на нашому сайті і на сайті Здолбунівського благочиння УПЦ МП «Православна Здолбунівщина» отець Олександр свою позицію підтвердив. На адресу нашого сайту надійшов матеріал з Кунина від місцевих краєзнавців. Висновок з усього, що відбулося, можна зробити лише один: російська церква в Україні – п’ята колона Кремля, яка чітко виконує завдання з дискредитації українського визвольного руху часів другої світової війни.

До Хресної ходи 28 липня 2014р.

Шановний Гончарук О. В.!

Якщо розправу над сім’єю лісника Щиглевського вчинили вояки УПА, то потрібно було б назвати хоч одне прізвище, або псевдо тих вояків, або не розповідати наклепи на ОУН-УПА, як про це говорить комуністична пропаганда і ви. Того дня одна з дочок не була вдома, і тому лишилася жива, вона була у сусідньому селі Спасів і бігла додому. Їй не радили йти додому, але вона зайшла до Єви П. і попросила її провести. Та погодилися . Але в лісі їх зупинили і запитали, куди вони йдуть. Єва сказала, що по мухомори (ними на той час справді труїли мух), їй сказали вернутися в село, а дівчину забрали із собою, її закрили і приставили охороняти Андрія. (Кажуть, що він раніше залицявся до неї, але вона йому відмовила). Він шепнув їй, якщо вийдеш за мене заміж, то я врятую тебе. Дівчина погодилась і вони дожили разом до глибокої старості в селі Спасів. Якщо сім’ю лісника знищили вояки УПА, як ви пишете, то що тоді там робив Андрій і з ким він там тоді був. Адже всі члени підпілля були викриті за допомогою агентів НКВД і запроторені в тюрми. Ця участь обминула Андрія. В Кунині на той час діяла численна група ОУН-УПА, так звані в народі бандерівці, і псевдо бандерівці, створені органами НКВД, про останніх чомусь мало говорять. Кажуть, що організацію ОУН створював Іван Рудик (Максим), який потім зрадив підпілля і був завербований органами НКВД. Його першим помічником був Завірюха в Кунині та Вертун в Коршеві, та з десяток місцевих головорізів, метою яких було скомпрометувати національний рух, що частково їм вдалося. Вони робили чорні справи, тримали людей в страху, знищували кращих людей. Страшно було вийти на вулицю вдень, люди боялися глянути в очі при зустрічі. Після війни Рудик ( Максим) жив у Львові, Вертун – Сокіл був у міліції в місці Броди, Завірюху – Блащука знищили, я не хочу розповідати про інших членів банди псевдобандерівців. Всі вони жили до старості, і ніхто з них не сидів по тюрмах. Не хочу ворушити страшних подій того часу, бо тут живуть їх зяті, діти, онуки, а вони не мають відповідати за діяння своїх батьків. Мені тільки незрозуміло, чому московська церква почала ворушити ті страшні події сьогодні і яке відношення має організований нею хресний хід в честь Хрещення Русі – України до повоєнних подій. Чи це, може, завдання Кремля і Путіна через вашого канонічного Кирила, щоб збурювати сьогодні наше суспільство, щоб підвести нас до громадянськорї війни? Тож будьмо мудрішими і пильнішими. Д.С.

 • Lidia Demchuk

  О “Александр” як завжди на “висоті”! Обгадити своє це його покликання. Мізочани та й здовбичани пам ятають як він “віддячив” своєму учителю, покійному О.Івану. Але справочка все виправить. Правда о. Олександре?

 • Оксана

  В будь-якій ситуації людина повинна залишатися Людиною. Брехня, наклеп – це один із смертних гріхів. Задумайтеся над цим. Ось дослівно ті слова, які звучали біля “Святки” в Кунині: “Цікава ще й історія, що також пов’язана із цим святим місцем. Вона розповідає про трагічну долю сім’ї лісника Щиглевського, що була знищена вояками УПА.” Де ви тут бачите катів? Кому вигідно в такий важкий для країни час розпалювати ворожнечу між вірянами?

  • Світлана

   “Палачів”, а не катів, бачили на сайті “Православна Здолбунівщина”. Посилання на цей сайт дав у коментарях сам отець Олександр, інакше ми його й не побачили б. Так що не треба тепер викручуватися. І, до речі, звинуватити вояків УПА просто так у знищенні сім’ї лісника, без будь-яких ІСТОРИЧНИХ доказів – це мало????!!!!!

  • Ось вам скрін з того сайту про “палачів”. Так хто в такий важкий для країни час розпалює ворожнечу?

   • Оксана

    Складається враження, що Ви схвально ставитеся до винищення цими вояками цілої сім’ї ні в чому не винних людей і готові назвати цей вчинок геройським. Тоді яке майбутнє чекає Україну?

    • Світлана

     Якими “ЦИМИ ВОЯКАМИ”??? Немає жодних історичних фактів чи свідчень очевидців з села, що це були вояки УПА. Це ви повторюєте московські вигадки і наклепи, тому майте совість і гідність – ви звинуватили бездоказово борців за незалежність України, ще й хизуєтеся цим.

  • Lidia Demchuk

   Ви напевне зватою в ушах слухаєте свого о.Алєксандра

 • анонім

  о. Александр тепер може говорити і робити все що захоче, у нього ”довідочка з діагнозом”, яку йому допомогли зробити :-) Таким людям не дивують..

 • Оксана

  Той, хто посягає на життя невинної людини (хто б він не був) заслуговує називатися палачем.

  • Світлана

   Однозначно! Але ДЕ є історично доведений факт, що саме вояки УПА знищили цю сім’ю? Якби в матеріалі йшла мова про те, що невідомі кати знищили родину – не було б питань! Але ви бездоказово звинувачуєте УПА, і це цинізм… І робота на московських окупантів.

 • петро

  Оце читаю ці статті і коментарі і соб думаю!!!! Ну чого не зайнятись якоюсь більш корисною справою, чого не облагородити своєю працею якийсь шмат землі, не зібрати з неї плоди своїх старань! Ні треба знову викопати те, що хтось необачно сказав, адже доказів, що сімю лісника знищили вояки НКВД теж немає( судячи зі слів Світлани)! То до чого ця сварка, ці звинувачення, ця “робота на московських окупантів”? Будьте якісь терпимі один до одного, тож на одній землі живемо- не в Раші і не в Донецьку!!!!!

  • таня

   Оце і я собі читаю статті і коментарі і теж собі думаю: якось воно цікаво виходить – захисник голови районної ради Тимощука і самооборони разом з ним одночасно адвокат московської церкви і навіть НКВД ! Якось змушує задуматися…

   • Микола

    + ще до того що Ви написали в нього син воює в зоні АТО за ЄДИНУ УКРАЇНУ.

    • Таня

     У кого це в нього?

    • петро

     А тобі, не дає Ніколін матюкатись, скажу просто- ще раз зачепиш мого сина, який дійсно захищає твоє…….на Сході! Прикладу максимальні зусилля і або в лікарню підеш, або на Схід!!!! Краще навіть не обзивайся! Я день і ніч молюсь за здоровя сина і всіх хлопців в АТО!!! Зрозумів, б..к????

     • Микола

      Ніколіна особисто я не знаю, ймовірно Ви мене з кимось переплутали. Розумію Ваші емоції, в мене теж є близькі мені люди на сході, і я також постійно молюся за них і за всіх хлопців, які там воюють.

      В своїй репліці вище я тільки хотів підтримати Вас, вибачте якщо щось не так

   • петро

    Ну це взагалі нонсенс! А з яких моїх слів видно, що я захисник Тимощука і самооборони? І взагалі не зрозуміло який це я “адвокат московської церкви”? А за “адвокат НКВД”- це взагалі маразм!!!!Світлана в коменті сказала що”ніяких доказів про вояків УПА не має” Але ж вона і не зіслалась на докази, що це вчинили НКВД! Значить взагалі ніяких доказів хто це зробив немає!!!! То ви пані вчіться читати не тільки рядки, а і між ними!!!А якщо вам хтось дав право звинувачувати мене в цих абсурдах, то сходіть до баби Галі з Бущі, хай вона вашу біду з головою викачає яйцями і на середохресній дорозі вилийте! Оце то дружня Західна Україна!! Ото-то радіють вороги з таких звинувачень! Стидоба!

  • Lidia Demchuk

   Чому, коли йдеться про “ляпи” о.Олександра ми закликаємо бути терпимими ? Все йому сходить з рук. А паства його неначе не чує і не бачить що творить їх “отец”

 • Андрій

  З цього і почалась уся ця ситуація в Україні – московський пропагандизм http://www.traducionalist.info/blog/ti_shho_zagralis_u_cerkvu/2014-10-06-3054

X