Священик зі Здолбунівщини започаткував флешмоб, що може закінчитися російськими танками на вулицях наших міст

0 803

«Я, протоієрей Василь Начев, священик УПЦ розпочинаю флеш-моб в підтримку святої Церкви та моїх побратимів священників, яких СБУ в Рівненській області викликала на допити, серед них також і мене. Цим ми покажемо нашу вірність матері церкві, її предстоятелю
Блаженнішому митрополиту Онуфрію а також те, що ми не боїмося тиску та залякування.»

Такий текст вчора з’явився на сторінці священика московської церкви з Глинська Василя Начева у мережі Фейсбук. Треба сказати, що зерно впало на підготовлену землю. Наразі сотні людей підтримали батюшку в його починанні, послідовники пишуть про підтримку віри православної і канонічної церкви. Звичайно, «Союз православных журналистов» уже зробив окремий матеріал по цьому «флешмобу». https://spzh.news/ru/news/58155-v-seti-zapustili-fleshmob-v-podderzhku-svyashhennikov-vyzvannyh-sbu-na-doprosy?fbclid=IwAR0HgAASlk4dVylGds-AeDLFwnXzHF9PvSMEwvJAw-saNFyLLwVkAIESaCQ

Звичайно, російською мовою. Звичайно, там ідеться про тиск і гоніння на церкву.

А тепер по суті діяння Василя Начева.

Він, звісно, вправі підтримувати церкву, яку називає «святою», як і «побратимів священиків». Адже є представником московської церкви в Україні, і явно не збирається брати участь в об’єднавчих процесах і створенні помісної церкви. Має право демонструвати  «вірність матері церкві, її предстоятелю Блаженнішому митрополиту Онуфрію».

Якби не два «але», що перетворюють нібито банальний флешмоб на дії, спрямовані проти української держави.

Отже, по-перше: текст закінчується фразою «ми не боїмося тиску та залякування». З цього виходить, що на священиків і вірних московської церкви чиниться тиск і їх залякують. Хто ж це робить? Та звісно, СБУ – адже це вони викликали на допити московських батюшок. Тобто у своєму дописі громадянин України Василь Начев звинувачує спецслужби рідної держави в тиску і залякуванні? Він, правда, геть не розшифровує, як на нього тиснули і хто його чим лякав, але звучить грізно.

Друге: на табличках, що тримають у руках батюшка і його послідовники, тема розкрита цілком: «Я підтримую УПЦ – готовий до викликів у СБУ». З цього виходить, що самої підтримки московської церкви, що облудно називає себе українською, досить для викликів у СБУ. З чого знову ж випливає, що каральні органи держави, а саме її спецслужби, займаються репресіями і гоніннями на нещасних православних віруючих.

Знаєте, що може послідувати за такими «флешмобами»? Введення військ православними братами для захисту від «тиску і залякування». Бо ж бач як фашисти в Україні розпоясалися – православних в СБУ за віру викликають!

Якщо звичайні віруючі не розуміють наслідків своїх дій, то отець Василь Начев точно розуміє, яку бурю він сіє. Тому й не дивно, що його викликали в СБУ. Бо те, що він робить, – провокація, спрямована на розпалювання великої війни. Вчора патріарх Кіріл заявляє , що не можна допустити отримання Україною томосу, і вчора скромний батюшка з далекої Волині закликає людей свідчити своїми дописами про тиск і гоніння за віру! І серед цих «свідків» уже й вчителі, і інші дуже запресовані «карателями» люди. Соромно має бути за такі дії, спрямовані проти власної держави.

А від самої держави в особі влади і тих-таки спецслужб хочеться почути, що буде зроблено, щоб слідом за флешмобами отець Начев не накликав сюди московські танки

Коментарі
Завантажується...