У голові голови Здолбунівської адміністрації завершився “конкурс”

0 217
У голові голови Здолбунівської адміністрації завершився "конкурс"
У голові голови Здолбунівської адміністрації завершився “конкурс”

Кілька днів тому голова Здолбунівської районної державної адміністрації Сергій Кондрачук оголосив про завершення конкурсу на посади його обох заступників та начальника відділу освіти. Дивно, але громада району жодного конкурсу не помітила. Якщо якийсь «конкурс» і відбувся, то лише в бурхливій уяві голови адміністрації. Уявні конкурси, як і уявні друзі, свідчать про певні процеси в психіці людини. Наразі не будемо це аналізувати, як і «переможців конкурсу». Можливо, і Леонід Власюк, і Микола Орлов виявляться саме тими менеджерами, які зможуть вирішити численні проблеми району. Недарма ж один з них, будучи депутатом районної ради, чи не найбільше звертався з запитами до попередньої адміністрації, практично щоразу не задовольняючись відповіддю або рівнем вирішення проблеми. Інший же в рамках громадської організації напрацював стільки програм і пропозицій, що тепер точно має що реалізовувати.

Мова про інше – про брехню. Бо, коли призначали Олександра Бухала, саме від Кондрачука всі чули вимоги публічного обговорення претендентів на посади, консультацій з громадськістю, відкритого прийняття рішень. Водночас «конкурс» від Кондрачука відбувся лише в його голові, про жодну публічність навіть не йшлося. «Ворогам – закон, друзям – все»,  – любив говорити каудильйо Франко. Схоже, що Сергій керується тим самим принципом.

Щоб не бути голослівними – визначення конкурсу як такого.

Визначення терміну «конкурс» та загальні методики проведення конкурсів

Конкурсом вважається процес визначення найкращого претендента на перемогу (конкурсанта), або найкращих претендентів на перемогу (конкурсантів), згідно з правилами, визначеними перед початком проведення процесу. Визначення переможців здійснюється шляхом «якісного дослідження» (експертизи) та/або «кількісного дослідження» (голосування), наступними методами

1.   У якісному дослідженні, конкурсанти оцінюються призначеним експертним журі, судейською колегією, групою або групами спеціально уповноважених осіб, здатних професійно та об’єктивно оцінити якісні характеристики конкурсантів, за визначеними правилами конкурсу критеріями. Визначення переможців відбувається шляхом підсумовування оцінок, що були надані конкурсантам від кожного члена журі, та виявлення конкурсанта або конкурсантів, що отримали найвищі оцінки.

Приклади відомих конкурсів з якісними дослідженнями: «Оскар», «Ґреммі», Green Awards та інші.

2.   У кількісному дослідженні, конкурсанти обираються шляхом громадського голосування, в якому учасники голосування висловлюють свою симпатію до конкурсантів, користуючись суб’єктивними мотивами, а взяти участь у голосуванні може будь яка пересічна людина (в деяких випадках людина, що відповідає обумовленим критеріям, наприклад, досягла певного віку). Це vox populi, голос громадської думки, референдум. Визначення переможців стає можливим завдяки підсумуванню голосів, що були віддані конкурсантам в період проведення дослідження, та побудові рейтингу всіх конкурсантів, де переможцем вважається конкурсант, що отримав найбільшу кількість голосів і посів перше місце в рейтингу.

Приклади відомих конкурсів з кількісними дослідженнями: «Євробачення» (конкурс), шоу «Україна має талант» (незважаючи на присутність судей, переможців обирають телеглядачи), та інші. (Також методика дослідження шляхом голосування використовується для проведення державних конституційних виборів тареферендумів.)
3.   Також існують комплексні методики оцінювання, де переможців одночасно визначають одне або кілька експертних журі, разом із кількісним опитуванням громадської думки. Причому кожна з респондентських груп має певний пріоритет, важливий для побудови інтегрального, комплексного рейтингу конкурсантів.

Приклади відомих конкурсів з комплексними дослідженнями: «Євробачення» (відбір, в Україні це 50/50% думка журі та симпатій телеглядачів), «Фаворити Успіху» (40% думка споживачів/40% журі експертів/20% журі знаменитостей) та інші конкурси.

Поняттю «конкурс» також відповідають спеціальні премії, нагороди, які вручаються за результатами конкурсного відбору лауреата серед ряду номінантів на премію.

Заходи, що не відповідають поняттю «конкурс»: Конкурсами не є будь-які акції та заходи, в яких учасники не проходять процедуру оцінки призначеною експертною комісією або по відношенню до яких не проводиться процедура голосування.

 

 

Коментарі
Завантажується...