У Гурбенському монастирі процвітає тільки пилорама (фото)

0 207
У Гурбенському монастирі процвітає тільки пилорама
У Гурбенському монастирі процвітає тільки пилорама

Разом з осінню на Здолбунівщині розпочався активний грибний сезон. Щодня сотні любителів лісового відпочинку і грибів мандрують дорогами району, шукаючи місця, де можна назбирати маслюків чи піддубців, а заодно й побачити наші найцікавіші пам’ятки і пам’ятники. От і цієї неділі після кількох днів дощу люди вирушили до лісу. А оскільки маслюки ростуть в молодій соснині, а молода соснина у нас найкраща в районі Мостів і Гурбів, то там дислокувалося багато здолбунівчан.

Не знаємо, як там гриби, але от Гурбенський монастир, розташований у тих місцях, так вразив одних наших дописувачів, що вони сьогодні надіслали нам фотографії і попросили розповісти про свої враження. Розуміємо, що це суб’єктивна думка і хтось може з нею не погодитися, але вона має право на існування.

Так от, наші знайомі в неділю не очікували побачити монастир зачиненим – ніде нікого не було. Звісно, настоятель там лише один, і він міг кудись відлучитися, але мали б бути послушники чи прихожани, які б там чергували, бо надто вже самотньо виглядало це місце посеред тихого лісу.

Але це так, до слова. А от те, в якому стані знаходиться повстанська могила, поховання вояка УПА за нею, та й сам недобудований меморіал з незакритими криптами – ви можете бачити на фото. Бруд, занедбаність, поросла між плиточок трава, бур’ян – так виглядає зараз місце, яке по праву є святинею нашого району. До речі, в цей день Гурбенський пантеон відвідали учасники обласного свята «Дерманський світильник». Люди з Києва, Хмельницького, Житомира побачили теж той самий безлад і запустіння. Так, іде будівництво храму, але ж це не означає, що має бути провалена могила чи порослі бур’яном крипти!

Соромно дивитися, що відбувається зараз на місці, яке оберігали люди від радянських спецслужб багато десятиліть. Розуміємо, що монастир має за щось жити, але стоси деревини і всі господарські споруди (в непоганому стані) на фоні занедбаності меморіалу справляють враження, що хтось просто влаштував собі виробничий підрозділ.

Ще раз підкреслюємо, що думка вчорашніх відвідувачів дуже суб’єктивна, але пропонуємо читачам подивитися фотографії, а також врахувати те, що люди готові до Покрови навести елементарний порядок на повстанських могилах самотужки. Так, як робили це двадцять років тому…

 

Коментарі
Завантажується...