У Йосипівці Здолбунівського району толокою збудували дитячий майданчик

0 320
У Йосипівці Здолбунівського району толокою збудували дитячий майданчик
У Йосипівці Здолбунівського району толокою збудували дитячий майданчик

У неділю, 9 червня, в селі Йосипівка Здолбунівського району Рівненської області урочисто відкрили дитячий майданчик. Протягом місяця його люди збудували толокою. Мешканці впорядкували територію біля місцевого клубу й встановили дерев’яні гойдалки, будиночки та лавки.

«Йосипівка – невеличке село. Воно віддалене від центральної садиби сільської ради. У ньому мешкає майже півсотні дітей. До тепер тут не було такого впорядкованого місця для їх відпочинку. Відрадно, що спільними зусиллями вдалося збудувати красивий дитячий майданчик і громада довела й показала свою дієздатність», – радіє Лідія Балабат, Урвенський сільський голова Здолбунівського району.

Торік люди в селі провели збори й створили сільський орган самоорганізації населення. Його головою обрали пенсіонерку Надію Мисько. Сільський комітет подав проект на конкурс мікрогрантів і здобув перемогу.

«Нам надали понад сім тисяч гривень. Їх використали на придбання конструкцій майданчика. Зробила внесок і громада села. Ми впорядкували територію, викосили бур’яни, вивезли сміття. Чоловіки викопали ями для встановлення конструкцій майданчика, бетонували, привозили будівельні матеріали. Усім селом готували обіди для майстрів, які виконували столярні роботи », – розповідає сільська староста Надія Мисько.

Підтримали ініціативу селян також і сільська рада та приватний підприємець Андрій Царук.

«Проект не ставить за мету встановлювати в селах дитячі майданчики, чи впорядковувати вулиці. Головне до чого ми прагнемо – це активізувати громаду, повернути людям віру в самих себе. Адже, громаді під силу вирішити найскладніші проблеми. У Йосипівці люди довели це. Вони створили орган самоорганізації населення, пройшли навчання, написали проект і одержали фінансову підтримку. Об’єднали зусилля односельців, приватного бізнесу та привернули увагу до своїх проблем влади», – пояснює Віктор Гомоль, консультант проекту “Формування міжрегіональної мережі громадянської взаємодії сільських органів самоорганізації населення”.

На урочистості з нагоди відкриття дитячого майданчика, зокрема, виступили голова Здолбунівської районної ради Василь Тимощук, депутат Рівненської обласної ради Олександр Андріюк, Урвенський сільський голова Лідія Балабат, сільський староста Йосипівки Надія Мисько, а також консультант проекту Віктор Гомоль.

Нагадаємо, що в конкурсі мікрогрантів перемогу здобуло чотири проекти з Рівненщини. Підтримку одержали ініціативи органів самоорганізації населення сіл Йосипівка, Загребля та Залісся Урвенської сільської ради Здолбунівського, а також села Дитиничі Плосківської сільради Дубенського районів Рівненської області. Проект “Формування міжрегіональної мережі громадянської взаємодії сільських органів самоорганізації населення» втілює Інститут аналізу державної та регіональної політики, за підтримки посольства Королівства Нідерландів в Україні та в партнерстві із Рівненською обласною радою.

Джерело – zdolbrada.rv.ua

Коментарі
Завантажується...