Вчора вчергове сайт російської церкви «Союз православных журналистов» повідомив про «рейдерське захоплення храму», цього разу в селі Нова Мощаниця на Здолбунівщині. Справді, вчора по обіді громада, яка переважною більшістю голосів підтримала перехід до Православної Церкви України, зайшла до храму. Адже напередодні священик московського патріархату категорично відмовився віддати ключі від церкви – забуваючи, видно, що це не його приватна власність, а культова споруда сільської громади.

І вже після четвертої години і до самого вечора в село почали машинами і бусами з’їжджатися служителі московської церкви, монахи і навіть монашки з різних монастирів і сіл. Звісно, очолював то все «атєц Алєксандр» з Мізоча, який, схоже, просто мріє про провокації і сутички біля церков. «Гостей», яких місцеві назвали «ордою», було багато – майже сотня. Тому люди з Нової Мощаниці, прихожани храму, вирішили залишитися в ньому доти, доки чужинці не поїдуть з села.

Так і провели вечір: у церкві і поруч з нею були місцеві православні – прихильники Православної Церкви України. Трохи на віддалі молилися приїжджі. Прибула поліція, спецслужби, представники влади району.

Десь ближче до ночі непрохані гості потроху почали роз’їжджатися. Наразі в церкві відслужено службу, ситуація спокійна. Село готове захищати свій вибір і свій храм.

X