У справі щодо протиправних дій викладача музичної школи влада Здолбунівщини натиснула на гальма?

0 248
У справі щодо протиправних дій викладача музичної школи влада Здолбунівщини натиснула на гальма?
У справі щодо протиправних дій викладача музичної школи влада Здолбунівщини натиснула на гальма?

У нас всі й завжди борються з корупцією. От кожен президент і кожен прем’єр починає з гучних обіцянок подолати це ганебне явище. А Петро Порошенко навіть процитував знаменитого Лі Куан Ю, прем’єр-міністра Сінгапуру, який і справді зумів справитися з корупцією у відсталій азійській країні, а відтак зробив Сінгапур зразком дотримання законодавства.

Не допомагають ні обіцянки, ні цитати…

І не допоможуть, поки наші правоохоронні органи роками розслідуватимуть елементарні справи, знову ж таки за чиєюсь вказівкою чи проханням.

Тепер по суті справи. Є в Здолбунові музична школа. І працює в ній ціла чимала родина Пшеничних. Заслужені люди, кожен з яких має свої досягнення в обраній сфері діяльності. Проте жодні заслуги не можуть бути індульгенцією на порушення законодавства.

У справі щодо протиправних дій викладача музичної школи влада Здолбунівщини натиснула на гальма?
У справі щодо протиправних дій викладача музичної школи влада Здолбунівщини натиснула на гальма?

Минулого року восени громадським активістам стало відомо те, що давним-давно знала вся музична школа – депутат міської ради від «Нашої України» (яку на час попередніх виборів в районі очолював голова районної ради Василь Тимощук) Ігор Пшеничний, хоч і рахується на роботі як викладач музики, майже весь час перебуває за кордоном. А уроки нібито проводяться, а зарплата нараховується…

Депутат Рівненської обласної ради Ніна Путіліна 25 листопада 2014 року направила відповідне депутатське звернення до правоохоронних органів, щоб з’ясувати, що ж власне відбувається в музичній школі? Здавалось би, далі елементарно – перевіряємо на митниці дати перетину кордону; з’ясовуємо, чи взагалі існують ті учні, які нібито роками ходили на уроки до Ігоря Пшеничного; перевіряємо підстави нарахування заробітної плати – і до суду.

Все десь так і було: перевірки й опитування працівників школи проводились уже кілька разів. А справа на місці. І навіть проміжну відповідь від прокуратури і районного відділу внутрішніх справ Ніна Сергіївна буквально вимагала кілька місяців. Ще в січні наша міліція писала про проведення слідчих дій у ході досудового розслідування. А в серпні про «тривання» цього розслідування повідомила вже прокуратура.

Цікаво якось виходить – майже рік іде розслідування в справі, де всі докази на місці і задокументовані! Саме тому під час останньої сесії обласної ради, що відбулась 11 вересня, Ніна Путіліна розповіла про ситуацію в обговоренні звіту обласної прокуратури про стан забезпечення законності в області. І зазначила, що однією з причин відвертого затягування слідства може бути тиск, що чиниться на прокуратуру і міліцію з боку керівників Здолбунівського району. Обидва вони – і голова адміністрації Сергій Кондрачук, і голова ради Василь Тимощук, були присутні в залі і чули цей виступ депутата.

Чому Ніна Путіліна зробила висновок про можливий тиск? Як уже зазначалось, Ігор Пшеничний входив до однієї партії і з Тимощуком, і з Кондрачуком. Його брат Юрій очолює Здолбунівську сотню самооборони, є депутатом районної ради від тієї ж «Нашої України». Проте вже на наступні місцеві вибори Юрій Пшеничний буде кандидувати від нової партії влади, до якої входять і Тимощук, і Кондрачук – БПП «Солідарність». За наявною інформацією, Юрій Пшеничний претендуватиме вже на мандат депутата обласної ради. І, звісно, кримінальна справа з приводу рідного брата, який роками отримував незароблену зарплату в бюджетній установі, йому зараз зовсім не треба. Та й справді – Юрій працює в тій самій школі. Хіба він не знав, де перебуває його брат насправді в той час, коли мав би навчати дітей музиці?

 

Коментарі
Завантажується...