У центрі Рівного стоїть дідух родом із Дерманя

0 437
Дудух у Рівному, Дермань
У центрі Рівного стоїть дідух родом із Дерманя

Уже декілька років поспіль у переддень Різдва Христового на центральній площі Рівного – майдані Незалежності – “господарем” стає дідух – древня українська прикраса, символ добра і добробуту. І кожного разу цей оберіг з’являється завдяки Миколі Огороднику, керманичу ремісничого хутора “Плугаки”, що у селі Дермань Здолбунівського району.

Цікаво, що кожен наступний плугаківський дідух щоразу масштабніший від свого попередника. Цьогорічний висотою у 4,2 метра. На виготовлення різдвяного оберегу, який складається з десяти традиційних ярусів і стоїть на трьох “ногах”, господар із родиною витратив місяць, а ще – майже три копи солом’яного матеріалу: 101 пучок жита, пшениці, вівса, льону та ячменю (на основу витвору) та350 метрівстрічки (на оздоблення).

Автор оберегу каже, що не ставив за мету створити найбільшого дідуха в Україні, хоч цілком можливо, що й нинішнього року, як і раніше, плугаківський витвір за висотою знову перевершить своїх “побратимів”.

Унікальним Микола Огородник вважає дідуха також за енергетикою, адже виготовлений він у садибі, якій понад 200 років. Господар “Плугаків” каже, що провів спеціальне дослідження, в результаті якого виявив на території садиби місця, що мають надзвичай потужну енергетику – так звані місця сили. Саме на одному з таких місць дідух простояв цілу добу після виготовлення і відповідно, за словами народного майстра, набрав потужного енергетичного заряду – для людей, аби вони, перебуваючи біля дідуха, заряджалися життєрадісним оптимізмом.

Джерело: Голос України

Коментарі
Завантажується...