На фоні зростання бідності серед населення, мільярдних субсидій і триваючої кризи Здолбунів останнім часом дивує громадськість широкомасштабними проектами новобудов, які одна за одною ініціюються владою або депутатами.

То ми розпочали будівництво нового спортивного комплексу, то довгоочікуваний місточок у гідропарку нарешті має шанс з’явитися на світ божий… Проекти насправді гарні й потрібні, кожен з них має своїх палких прихильників і таке ж палке несприйняття  інших містян. А ще ж вічно недобудована ЗОШ №3, яку вже невідомо чи добудовувати , чи розбирати. А ще ж музей, який лише почали приводити до ладу…

snymok-ekranaІ ось вчора після прийому виборців депутат обласної ради Володимир Ковальчук озвучив ще один амбітний проект – будівництво підземного пішого переходу від автовокзалу до залізничного вокзалу. Звісно, ніхто й не сперечатиметься щодо потреби такого переходу. Бо наш міст справді неприступна фортеця для старших людей, інвалідів, та й для батьків з маленькими дітками. Для жителів так званих «негрів» шлях до «міста», де розташовані всі владні інституції, міг би бути завдяки такому переходу значно спрощений. Бо поки що здебільшого люди чекають автобуси чітко за графіком, або ж ідуть через міст – якщо можуть.

Проте навіть складно уявити багатомільйонну вартість такого переходу, та й ще невідомо, чи технічно можливо взагалі це збудувати. Однак позиція озвучена, тепер чекатимемо кроків щодо її втілення.

  • Alex

    Не може бути, щоб Здолбунову так крупно пощастило =)

  • Антоніна

    краще б з малого починали, наприклад, тротуари по вулиці Шевченка, по яким ні пройти, ні з коляскою проїхати!!!

  • Іван

    Для чого “вигадувати велосипед”, аби створити враження, що депутат вирішує проблеми своїх виборців? Дійсно, краще реально вникнути хоча б в одну з бід тих вборців і якось довести, що в нас Закон таки буває “для всіх”? Маю на увазі примусове встановлення побудинкових лічильників на газ, що повертає нас до часів колективізму-комунізму. Судіть самі: ЗУ “Про забезпечення комерційного обліку природного газу”, ст.2 чітко визначає, що “для населення, що проживає у квартирах , у яких природний газ використовується тільки для приготування їжі” постачання природного газу здійснюється за умови його комерційного обліку (за встановленими лычильниками) – з 1 січня 2018 року. Ще чіткіще ст. 6 зобов”язує суб’єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, (у нашому випадку – це “Рівнегаз”) забезпечити встановлення лічильників газу для населення, що проживає у квартирах (замітьте – у квартирах, а не в багатокватрирному будинку, що означає – індивідуально) до 1 січня 2018 року. А далі – ще цікавіше; “У разі невстановлення населенню у строки лічильників газу з вини суб’єктів господарювання (тобто “Рівнегазу”) припинення розподілу природного газу таким споживачам забороняється, (і то лише з 1 січня 2018, а не 2017 року), а його облік до моменту встановлення лічильників газу здійснюється за нормами споживання, встановленими Кабінетом Міністрів України”. Більше того, п.2. цієї ст.6 усю відповідальність за невстановлення індивідуальних лічильників покладено на суб’єктів господарювання («Рівнегаз») аж до вжиття санкцій. І жодним чином не на споживачів- фізичних осіб (населення) Таким чином, термін «загальнобудинковий лічильник» та його можливе встановлення чи якісь там зобов’язання фіз.осіб (населення) цим Законом не передбачено. Але, як у нас водиться, Закон Вовку ( голові преславутої НКРЕКП) – не указ. Усього навсього постановою цієї комісії (навіть не КМУ) затверджується Кодекс газорозподільних систем, яким і послуговуються газовики та без будь-чиїх погоджень чи обговорень встановлюють загальнобудинкові лічильники. Натомість Міністр соціальної політики України Андрій Рева вимагає від газових компаній поквартирного встановлення приладів обліку газу. Цитую дослівно: Закон вимагає поквартирного обліку. Більше того, в тарифі на газ це закладено (значить, ми уже за індивідуальні лічильники заплатили, а нам їх нема). Тому не треба “ламати” мешканців, треба тісно працювати з законом. Менше слухайте їх, газових монополістів , а вимагайте виконання законів. То хто ж, як не 450 представників законодавчої влади, обласні, районні й міські депутати, мають домогтися виконання законів, і захистити нас, своїх виборців, від беззаконня? Якщо ви, кому ми й довірили творення, захист та дотримання законності, цього не можете, а чи не хочете, то як нам – «фізичним особам – населенню» реально це зробити?

X