В 2013 році Здолбунівську районну лікарню не закриють

В 2013 році Здолбунівську районну лікарню не закриють

Мешканці Здолбунівського району налякані реформами медичної галузі. Серед людей поповзли чутки, що у Здолбунові нібито закривають районну лікарню, її працівників уже скоротили, а до лікаря, мовляв, відтепер треба їхати в Остріг.

Головний лікар Здолбунівської центральної районної лікарні Іван Зима запевняє, що очолюваний ним заклад працюватиме у звичному режимі, принаймні цього року:

— Вочевидь, людей налякала інформація про реформування медичної галузі. З першого січня у нас запрацював Центр первинної медико-санітарної допомоги, до якого входять усі амбулаторії і ФАПи в районі, а також сімейні лікарі районної лікарні. Ніхто без роботи не залишився, можу запевнити. Від того, що зміниться вивіска, ніхто не постраждає, тим паче пацієнти. Працюватимемо, як і до реформи — лікуватимемо хворих. Ніхто нікуди пацієнтів не виганяє, навпаки, у період новорічно-різдвяних свят у нас завжди їх більшає.

Нині у лікарні працює 560 людей, в тому числі 104 лікарі. До січня лікарів було 140. Поменшало через те, що сімейні лікарі та завідувачі лабораторій перейшли до Центру первинної допомоги. А ось про подальший розвиток реформи в медичній галузі я говорити не можу.

Зі слів голови Здолбунівської районної ради Василя Тимощука, в районі під час реформи не звільнили жодного медика і звільняти не збираються.

— Можливо, люди щось наплутали, бо я чув, що скорочення мало відбутися у лікарні Львівської залізниці у Здолбунові, — каже Василь Тимощук. — Як буде у наступному році — я не знаю, має відбутися поділ медичної допомоги на три рівні. Можливо, більш складні операції будуть робити у лікарнях Рівного чи Острога.

Алла САДОВНИК для rivnepost.rv.ua

 • Саша

  Це якийсь брєд зі скороченням лікарень, хай навіть частковим. Чому район з 57000 населення повинен залежати, приміром, від набагато меншого Острога? Укоплектований і роками перевірений медичний персонал- невже слід їхати в Острог, щоб зробити операцію? Поки важкий пацієнт доїде туди, то вже і живим може не бути.

  • Пане Олександр, це все “покращення”… Бюджет пустий, влада шукає як його наповнити, шляхом скорочень фінансування навіть необхідних установ… Їм же ж на простих людей наплювати, бо мають свою Феофанію…

   • Саша

    Так воно і є, але на жаль розуміння того, що відбувається зараз в країні, не приносить полегшення. 

X