В Гільчі обрали першого сільського старосту на Рівненщині

0 391
На Рівненщині обрали першого сільського старосту
На Рівненщині обрали першого сільського старосту

У селі Гільча Друга Здолбунівського району на конференції місцевих мешканців обрали першого в області сільського старосту та орган самоорганізації населення — сільський комітет. На виборах старости перемогла 39-річна жителька села Гільча Друга Ганна Хлопіч.

“Колись, навіть у найменшому селі був орган самоорганізації населення. Керівника місцевого сільського управління, або самоврядування в різні роки називали по різному — старостою, головою, війтом, солтисом. Люди самостійно вирішували багато справ. Нам також це під силу! До нашої сільради відносять шість населених пунктів. З ініціативою обрати сільських старост і комітети виступили мешканці Гільчі Другої, Лідаво, Йосипівки та Залісся”, — розповідає Урвенський сільський голова Лідія Балабат.

Сільського старосту обирали таємним голосуванням. На сільського старосту висунули двох кандидатів — 39-річного інспектора військового обліку із сільради Ганну Хлопіч і 48-річного місцевого підприємця Миколу Грицюка. За Ганну Хлопіч проголосували 25 делегатів конференції, що на 7 більше, ніж в опонента.

“Будемо займатися благоустроєм села. Гуртом можна багато справ вирішити. Наприклад, об’єднаємо громаду заради вшанування пам’яті наших земляків. Впорядкуємо кладовище, як слід. Частину коштів самі зберемо, а частину проситимемо в донорських організацій і купимо добру мотокосу на бензинові. Бур’яни будемо скошувати, траву підстригати”, — ділиться планами новообрана сільська староста Ганна Хлопіч.

Таємно голосували також і за склад органу самоорганізації населення. У сільський комітет обрали шістьох людей.

Проект “Формування міжрегіональної мережі громадянської взаємодії сільських органів самоорганізації населення” на Рівненщині втілює Інститут аналізу державної та регіональної політики за фінансової підтримки програми “МАТРА КАП” Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Партнерами проекту є Волинська, Житомирська та Рівненська обласні ради.

Про це “РВ” повідомив Віктор Гомоль.

Коментарі
Завантажується...