Як Берташ потурбувався про здолбунівчан

0 297
Як Берташ потурбувався про здолбунівчан
Як Берташ потурбувався про здолбунівчан

Три роки тому Рівненщина отримала нового голову обласної адміністрації, призначеного щойно обраним Президентом України Віктором Януковичем. Так сталося, що, попри різноманітні прогнози, Василь Берташ відпрацював уже три роки. Така стабільність не лише свідчить про цілковиту довіру Віктора Януковича до свого ставленика, а й дає можливість серйозного аналізу – що ж устиг зробити за три роки керівник виконавчої влади області? Саме тому з’явилася офіційна версія від влади – двадцять справ Василя Берташа.

Ми не могли не відреагувати, тим більше що Здолбунівський район згадано в доволі дивній рубриці досягнень: це пункт 16 «Дбають про енергонезалежність». А далі йде фраза, варта дослівного цитування:»Крім цього, 60 мільйонів євро інвестували у модернізацію виробництва на ПАТ «Волинь-Цемент». Це дозволило у 14 разів зменшити спож ивання газу, відтак, на підприємстві знизилася собівартість продукції».

Енергонезалежність – це справді чи не головне завдання будь-якої влади. Тому, коли шкільні чи лікарняні котельні переводять на місцеву чи відновлювану сировину – це можна вітати гучними оплесками. Але яке відношення має пан Берташ до вкладених у підприємство власником шістдесяти мільйонів євро? Хоча, якщо вчитатися в речення, то з нього виходить, що чи то бюджет, чи пан Берташ особисто ті гроші «інвестували». Є й інший варіант:пан Берташ реально належить до власників та інвесторів підприємства. Можливо, це й так, але те, що ця інвестиція жодного відношення до діяльності Василя Михайловича на посаді голови обласної адміністрації не має – факт. Інакше можна дописатися до того, що якщо власник магазинчика виклав плиточкою територію поряд і посадив на клумбах квіточки, то ця інвестиція теж відбулася завдяки діяльності пана Берташа. А від цього недалеко й до фрази «Спасібо товаріщу Сталіну (чи то пак Берташу) за наше счастлівоє дєтство».

Але це не все. Є речі й важливіші за чиєсь бажання бути молодим на весіллі і покійником на похороні. Виявляється, на підприємстві знизилася собівартість продукції! Щасливі забудовники мають шикуватися в чергу за найдешевшим в Україні цементом, бо зниження собівартості тягне за собою зниження роздрібної ціни продукції. Ми поцікавилися в будівельників, як же змінилася ціна цементу за останні два роки. Ви не повірите: внаслідок катастрофічного покращення вона… так,правильно, зросла. Не можемо гарантувати до копійки, але якщо два роки тому тонна цементу вартувала 940 грн., то сьогодні це 1100грн. То якщо собівартість виробництва знизилася, а ціна продукції зросла, хто отримав вигоду? Звісно, не покупець.

Так що дарма Василь Берташ так хизується тим, що власники отримали більші прибутки – він як державний службовець мав би турбуватися зростанням зарплат працівників підприємства (а вони залишилися незмінними), а також ціновою політикою виробництва. Проте, схоже, такі дрібниці голову обласної державної адміністрації не цікавлять.

Коментарі
Завантажується...