Як Здолбунівська адміністрація виконує виборчі обіцянки за рахунок лікарів і хворих

0 206

IMG_2378Тема закриття залізничної лікарні в Здолбунові тривалий час є «топовою» для сесій районних рад. Та й у засобах масової інформації час від часу з’являються різні думки з приводу того, що відбувається і що має відбуватися з традиційною для Здолбунова лікарнею.

Ми розуміємо, що для багатьох тисяч залізничників і членів їх сімей залізнична лікарня – справжній бренд, з яким вони прожили життя. Проте не можна забувати, що вперше тему об’єднання медичних закладів району порушили ще десять років тому. Вже тоді і Укрзалізниця, і Міністерство транспорту надсилали рекомендаційні листи і наполегливо пропонували продумати механізм об’єднання.

Знову ж ні для кого не секрет, що за ці десять років сама лікарня перейшла в розряд чи не амбулаторії, бо жодного серйозного лікування там не може бути в силу відсутності обладнання і фінансування.

Як би там не було, а з минулого року тема об’єднання лікарень стала дуже гострою. І, мабуть, до кінця року проблему було б вирішено, якби не місцеві вибори. Мало кому з кандидатів хотілось говорити людям правду, а дехто на темі захисту залізничників побудував чи не всю виборчу кампанію. Пам’ятаєте: «Захистив залізничну лікарню – захищу й вас»? За дослівність напису на білборді не ручаюсь, але саме так позиціонував себе теперішній голова Рівненської обласної ради Володимир Ковальчук. І в міністерства їздив, і депутатів-радикалів залучав, і піар-тексти писав…

І що? А нічого… Будівлі лікарні передані району, разом з людьми. Проте ставок для працевлаштування всіх наразі працюючих немає. І знову ж, попри сотні разів повторені головою Здолбунівської районної державної адміністрації Сергієм Кондрачуком  і його другом Володимиром Ковальчуком запевнення, що ніхто нікого без роботи не залишить, люди будуть скорочені. За попередньою інформацією, 25 працівників залізничної лікарні будуть працювати в складі центру первинної медико-санітарної допомоги. Інші будуть скорочені. Так, частина – це пенсіонери чи технічний персонал, але всім їм так само треба чимось годувати себе і свої родини.

І що найгірше – зараз немає коштів навіть на виплату цим людям розрахункових! Тому й виникла в керівництва району ідея зняти гроші з Центральної районної лікарні і центру ПМСД. Керівник ПМСД Олег Сумко не протестує, адже він з недавнього часу «радикал» – тому, видно, не хоче підставляти свого обласного партійного керівника.Хоча майже на кожній нараді виступає з повідомленнями про те, що для нормального функціонування ПМСД та особливо виплат заробітної праці працівникам не вистачає значної суми коштів.

IMG_2379Щодо Владислава Сухляка, головного лікаря районної лікарні і депутата обласної ради, то він категорично заперечує проти вирішення проблем, не ним створених, за рахунок лікарів, а головне – хворих. Адже 700 тисяч гривень, які  пропонують «віддати» залізничникам, зовсім не зайві лікарні. Нашим медикам цьогоріч ледь вистачає на зарплату, а вже про ремонти техніки й застарілого обладнання, яке ледь працює, про медикаменти й харчування хворих майже не йдеться.

IMG_2358 (2)Пам’ятаєте останню сесію районної ради і «блискучий» звіт голови адміністрації Сергія Кондрачука? Він говорив про п’ять з половиною мільйонів вільних залишків як про суму, здатну вирішити всі проблеми бюджетних установ району… Проте забув сказати, що проблем тих на суму не менш як у десять разів більшу.

Тепер же ні Кондрачук, ні Ковальчук не йдуть до людей, не обіцяють «захистити», «не закрити», «заплатити». А навіщо? Вибори закінчились, звіт пройшов… А те, що комусь там щось там пообіцяли, але не зробили, то що ж… Он в інших закладах є трохи «зайвих» коштів, вони себе якось забезпечать , заберемо в них, закриємо проблему, а потім, коли не вистачатиме на найнеобхідніше, скажемо, що це ж так погано працює керівник.

А головне – люди. Які повірили, що комусь цікаві їх проблеми. Що завтра вони не залишаться без шматка хліба. Їм збрехали, і навіть не вибачились. І ніхто не може зараз сказати, як вони житимуть далі…

Коментарі
Завантажується...