Як здолбунівські селяни між собою змагалися

0 244

Кобзарю!

Знов

До тебе я приходжу,

Бо ти для мене совість і закон. / Ліна Костенко/

Як здолбунівські селяни між собою змагалися
Як здолбунівські селяни між собою змагалися

В історії кожного народу є імена, які він свято береже у своїй пам’яті і з великою любов’ю та повагою передає з покоління в покоління. Є таке ім’я і у нас – Тарас Шевченко, який розкрив невичерпні багатства нашої мови та по суті створив через слово сучасну українську націю. Поезія його вічна, пророче слово актуальне і сьогодні, воно в серцях і душах синів і дочок України. Щоб вшанувати пам’ять Великого Кобзаря, у неділю прийшли до будинку культури представники усіх поколінь бущанців, бо саме в селі Буща 26 травня стартував десятий районний фестиваль культурно-дозвіллєвих комплексів Здолбунівського району.

Цей фестиваль є унікальним явищем, бо щороку сільські ради району змагаються між собою в культурній і спортивній програмах. Звичайно, підтримати своїх у волейболі чи, скажімо, на сцені в мистецькій програмі приходить півсела.

Учпсників фестивалю тепло привітав голова Бущанської сільської ради Василь Безушко.

Почесне право відкрити Х-ий ювілейний районний фестиваль культурно-дозвіллєвих комплексів було надано заступнику голови Здолбунівської райдержадміністрації, голові районної координаційної ради культурно-дозвіллєвих комплексів Олександру Федоруку. З вітальним словом до всіх учасників фестивалю звернувся голова Здолбунівської районної ради Василь Тимощук. З побажаннями успішних виступів та перемог звернулися начальник відділу культури і туризму Здолбунівської райдержадміністрації Олена Мазепа та начальник відділу у справах молоді та спорту Здолбунівської райдержадміністрації Михайло Гарбовський.

1

Мистецька програма включала в себе тематичну виставку, присвячену життю та творчості Т.Г.Шевченка, та концертну програму «Любітеся, брати мої, Україну любіте», присвячену 200 –річчю від дня народження Тараса Шевченка.

Розмаїттям виробів порадували присутніх експозиції виставок. Відчувалося, що готували їх з любов’ю. Найбільше вразили всіх вишиті костюми Віти Нечипорук з села Буща, рушники Антоніни Коренюк з села Уїздці, картини молодого художника Андрія Шевчука з села Богдашів, також був представлений «Кобзар» видання 1914 року П’ятигірським культурно-дозвіллєвим комплексом.

Пам’ять народу, його думки, страждання, надії, любов до України – все, що лягло на папір і зібралося у велику книгу «Кобзар», з безмежною любов’ю звучало зі сцени сільського будинку культури у виконанні учасників аматорських колективів. І це ще раз підтвердило, що «Кобзар» не лише займає чільне місце під рушниками, він освячує усе життя українців – від народження до останнього подиху, «бо він святий, казала мати, він смерть народу переміг».

Звучали твори на слова Тараса Шевченка, поезія Ліни Костенко, «Заповіт» був прочитаний шістьма мовами юнаком з Білашева, надзвичайно проникливо читав свої вірші молодий прозаїк та поет Андрій Пелант з с. Дермань1. Мистецька програма Уїздецького культурно-дозвіллєвого комплексу «Генії також кохають» своїм ніжним, ліричним крилом торкнулася душі і серця кожного присутнього в залі. «Ми чуємо тебе, Тарасе» – це мистецька програма Бущанського культурно-дозвіллєвого комплексу, яка вшанувала Великого Пророка, Великого українця, гордого Поета. Всі мистецькі програми вражали різноманітністю режисерського підходу, жанровим наповненням, але головним лейтмотивом звучало Шевченкове слово «Свою Україну любіть, любіть її во врем’я люте, в останню тяжкую минуту за неї Господа моліть».

Мистецьку програму хочеться закінчити словами Ліни Костенко:

Пам’ятайте,

Що на цій планеті,

Відколи сотворив її Пан – Бог

Ще не було епохи для поетів,

але були поети для епох!

По закінченні фестивалю було оголошено підсумки мистецьких та спортивних змагань, і вони такі:

В мистецькій програмі команди зайняли наступні місця :

І місце – Бущанський та Уїздецький КДК, ІІ місце – Дерманський Перший КДК, ІІІ місце – Новосілківський КДК, ІV місце – Білашівський КДК, V місце – Богдашівський КДК, VІ місце – П’ятигірський КДК.

В загальному заліку команди розмістилися в наступному порядку:

І місце – Бущанський КДК(158 балів), ІІ місце – Уїздецький КДК (143.5 балів), ІІІ місце – Дерманський Перший КДК (127 балів), ІV місце – Білашівський КДК (110.5 балів), V місце – Богдашівський КДК (107 балів), VІ місце – Новосілківський КДК (102.5 балів), VII місце – П’ятигірський КДК (84 бали).

Залишається вчергове відзначити, наскільки талановиті наші люди. Адже між городніми і робочими клопотами знаходять час для репетицій і тренувань, щоб продемонструвати свої вміння. Та й програми складають часто незгірші ніж в області. Бажаючим побачити на власні очі, як творчо проводять своє дозвілля наші селяни, нагадуємо, що наступний етап за участю семи сільських рад відбудеться 2 червня в Новій Мощаниці.

Коментарі
Завантажується...