Якою буде медицина Здолбунівщини після реформи? Побачимо згодом…

0 222
Якою буде медицина Здолбунівщини після реформи? Побачимо згодом...
Якою буде медицина Здолбунівщини після реформи? Побачимо згодом…

Сесія Здолбунівської районної ради, що відбулась у середу, не передбачала жодного розгляду медичних проблем району, проте все змінили працівники залізничної лікарні.

Вони прийшли до депутатів вимагати збереження закладу, припинення звільнень і виплати зарплат.

Дещо плутаний виступ представника колективу стосувався не лише самої лікарні, а й залізниці взагалі. Начальника Львівської залізниці Богдана Піха виступаючий звинуватив у розвалі залізниці взагалі, нагадав про його активну діяльність у Партії регіонів, а тоді емоційно вигукнув: «І ми все терпимо оцього Піха?»

Голова Здолбунівської районної державної адміністрації Сергій Кондрачук пояснив присутнім залізничникам-лікарям , що їх жде далі. Логіки і чіткості у виступі бракувало, а от оптимізму було аж забагато. Короткий висновок: ви всі наші, і будете нашими; от тільки кого візьмемо на роботу і коли саме реорганізація стане фактом – сказати ніхто не може.

Притихлі медики вже були готові розійтись, аж тут таки розпочалось обговорення проблем районної медицини в цілому – зокрема завдяки активній позиції депутата Юрія Лиморенка і Мізоцького селищного голови Богдана Похилюка. Їх цікавила доля Мізоцької лікарні, і небезпідставно. Поки ми чуємо з усіх трибун про наближення послуг до людини, в реальному житті ці послуги невпинно віддаляються. Згідно нових нормативів Міністерства охорони здоров’я, кількість вузьких спеціалістів зводиться до мінімуму. А це означає, що того ж хірурга чи отоларинголога в Мізочі не буде.

Свою позицію виклали і керівники – центральної районної лікарні Владислав Сухляк, і центру первинної допомоги Олег Сумко. Жоден з них, звичайно, не міг дати відповіді на питання, як далі працюватиме районна медицина. Можливо, невдовзі робоча група, до складу якої відразу ж включили і Лиморенка, і Похилюка, найближчим часом  відповість, які фахівці будуть і в здолбунівській, і в мізоцькій лікарнях; що буде з залізничною лікарнею; як фінансуватимуться медичні заклади району.

Те, що справи кепські, стало зрозуміло, коли депутат обласної ради Олександр Андріюк перервав Сергія Кондрачука вигуком «Ведіть себе як голова адміністрації!» Наскільки можна було судити з короткої репліки Андріюка, постійні посилання на недостатність фінансування його не влаштовують – він хоче чітко бачити перспективи того ж Мізоча.

Жодних рішень не приймалось, бо офіційно питання медицини ніхто й не розглядав. Мовчки пішли з зали засідань представники залізничної лікарні – вони побачили, що в цілому становище медицини в районі на межі катастрофічного. Нам же залишається очікувати результатів діяльності робочої групи, щоб зрозуміти, що ми отримаємо після реформ.

 

Коментарі
Завантажується...