Журналісти, які виїжджали в Гільчанську школу, підготували свої сюжети, які ми вам сьогодні пропонуємо.

Висновки кожен зробить сам, проте в програмах і  Валентини Романюк, і Світлани Сабанюк є  кілька цікавих моментів.

Зокрема, коли начальник обласного управління капітального будівництва говорить, що це перший об’єкт, який «Острогтрансбуд» робить на Здолбунівщині, він каже відверту неправду. Лише в освіті ця фірма отримала чотири об’єкти (без тендерів). Чи він не володіє ситуацією, чи просто вирішив збрехати – хто знає. І одне й інше погано…

Той же ж керівник каже, що ця фірма була обрана тому, що це місцеві люди. Мовляв, Острозький і Здолбунівський райони – сусіди. Чого ж везти спеціалістів з Рівного, якщо є свої… Ну тут у пана начальника явні нелади з географією. За сервісом Google Maps від Гільчі до Рівного 25 кілометрів, а від Гільчі до Острога 27 кілометрів. То що, з Острогом сусіди, а з Рівним уже ні?
Та й про своїх… От у одній зі шкіл, де ця ж фірма працює, підготовчі роботи почав виконувати здолбунівський підприємець. Проте потім чітко було вказано, хто буде робити цей об’єкт – звісно, «Острогтрансбуд»…І тут рішення приймалось уже не в області, а в районі.
Так, фірма зареєстрована в Здовбиці, але всі її керівники і більшість працівників – острожани.
Нічого не маємо проти сусідів, але про імовірні причини такої любові нашої районної влади до цієї організації ми ще поговоримо у свій час.
Наразі ж уважно послухайте, що говорить експерт про можливу корупційну складову цієї справи – допорогові суми, відсутність тендерів і чітку орієнтацію на тих самих виконавців робіт…
І ніхто вже й не згадує про систему Prozorro , через яку, як свого часу стверджував голова Здолбунівської районної адміністрації Сергій Кондрачук, будуть відбуватися всі закупівлі…

  • Alex

    Взагалі-то не зрозуміло чому мова йде тільки про рівненські і острозькі фірми-підрядники? По Google Maps відстань від Гільчі до Здолбунова буде кілометрів 12 – ось найближчі сусіди, при чому в своєму ж районі. Політика місцевої влади зовсім не зрозуміла – навіщо запрошувати фірми з інших районів, якщо є спеціалісти зі свого ж району, у Здолбунові є декілька хороших фірм, але чомусь ні одна з них не отримала можливість попрацювати на благо свого ж району.

    • Світлана

      Власне ми про те саме. Просто саме Остріг і Рівне чомусь порівнював начальник УКБ. А про Здолбунів і справді своїх підрядників навіть не йшлося. Свого часу місцеві підприємці були усунуті від виконання робіт у районі фірмами, які пов’язували з тодішнім головою РДА Шулем, Після революції кілька разів порушувалось питання, що все ж перевага мала б надаватись тим, хто тут живе і працює, щоб людині було не байдуже за свою репутацію. Кондрачук, очоливши район, неодноразово на всіх нарадах повторював, що це неможливо, бо це ж корупція, все має йти через тендери на ProZorro. І що? Показують пальчиком не гірше регіоналів на конкретного виконавця робіт, причому з ультиматумами – або буде робити цей, або не буде грошей на ваш об’єкт взагалі. Але, з іншого боку, підприємці ж місцеві все мовчки ковтають. Всі все знають і розуміють, проте ніхто вголос не запитає владу, де тендери і чесна конкуренція.

X