Заступника голови Здолбунівської райдержадміністрації прокуратура вважає корупціонером

0 251

fleshmob-byudzhety-zdolbuniv-20Людина здебільшого куди критичніше ставиться до інших, ніж до себе самої. Не виняток  і заступник голови Здолбунівської районної державної адміністрації Микола Орлов. Багато років чоловік займався активною громадською діяльністю, проводив численні тренінги, викривав уявну і реальну корупцію. Здавалося б, потрапивши на посаду державного службовця, має бути бездоганним чиновником.

Не будемо оцінювати результати роботи заступника, якому доручено найважливіші галузі – освіта, медицина, культура. Кожен має свою думку, та й це не тема матеріалу.

А от те, що Микола Орлов справді працює не лише заступником, а й «громадським діячем», продовжуючи розвивати «ЗЕОН» – цілком очевидно. Звернула на це увагу й Здолбунівська прокуратура, яка побачила в діяльності чиновника конфлікт інтересів. Уважно прочитайте текст повідомлення прокурора – їм довелося звертатися в обласну адміністрацію, щоб Сергій Кондрачук застосував до свого заступника дисциплінарне стягнення. Бо ж службове розслідування, проведене в районі, заперечувало висновки прокуратури. Ще б пак – адже проводили його працівники адміністрації, підлеглі Орлова та Кондрачука. А взагалі «зеонівців» стає все більше в різних державних установах і організаціях. Само по собі це навряд чи погано, але власне таке надання переваг «своїм» прокуратура й вважає корупцією.

Здолбунівською місцевою прокуратурою у ході виконання повноважень спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції виявлено факт допущення заступником голови однієї із районних державних адміністрацій виникнення потенційного конфлікту інтересів, неповідомлення безпосереднього керівника про наявність потенційного конфлікту інтересів та невжиття, передбачених антикорупційним законодавством заходів, щодо його врегулювання.

Зокрема встановлено, що за заступником голови РДА, відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації, серед інших повноважень закріплено організацію роботи в галузі молодіжної політики, преси та інформації, сприяння роботі молодіжних і дитячих організацій, фондів, інших громадських організацій. Поряд із цим, згідно відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, посадовець був співзасновником та керівником однієї із місцевих громадських організацій, що могло вплинути на об’єктивність чи неупередженість прийняття ним рішень, а також на вчинення чи невчинення дій під час виконання службових повноважень.

Враховуючи виявлене порушення, Здолбунівською місцевою прокуратурою, у порядку ч.3 ст.65 Закону України «Про запобігання корупції», до голови РДА внесено подання, за результатами розгляду якого не надано оцінки факту порушення державним службовцем вимог Закону України «Про запобігання корупції» в частині врегулювання потенційного конфлікту інтересів.

Не погоджуючись із висновками комісії із проведення службового розслідування, за ініціативи місцевої прокуратури, Рівненською обласною державною адміністрацією зобов’язано голову РДА вирішити питання про призначення та проведення службового розслідування за вищевказаними фактами і вирішити питання притягнення винних осіб до дисциплінарної відповідальності.

В результаті принципової позиції Здолбунівської місцевої прокуратури, за наслідками вжитих заходів, згідно акту повторного службового розслідування від 31.10.2016, комісія підтвердила факт порушення заступником голови РДА вимог антикорупційного законодавства в частині запобігання та врегулювання потенційного конфлікту інтересів, у зв’язку із чим на винну особу накладено дисциплінарне стягнення.

Водночас, з метою попередження подібних порушень антикорупційного законодавства у майбутньому роз’яснюю, що суб’єкти, на яких поширюються дія Закону України «Про запобігання корупції», згідно ч.1 ст.28 цього Закону, зобов’язані: вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника; не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

Висновок з історії може бути лише один – уважно вивчаючи діяльність інших, вишукуючи навіть незначні порушення, варто інколи дивитися в дзеркало…

Коментарі
Завантажується...