У Здолбунівському районі розпочались так звані «віялові» відключення електроенергії

У Здолбунівському районі розпочались так звані «віялові» відключення електроенергії

У Здолбунівському районі розпочались так звані «віялові» відключення електроенергії.

За наявною інформацією, основною причиною необхідності таких відключень енергетики називають перепади частоти струму, викликані зупинкою Запорізької АЕС. При цьому в адміністрації нас запевнили, що лімітів енергоспоживання район не перевищує.

Наразі очікувати відключень можна щодня з 8 години 30 хвилин до 10 години 30 хвилин, а також ввечері з 16.30 до 22.30. За словами представників районної влади, досягнуто домовленості, що разове відключення не може тривати довше як дві години, хоча енергетики наполягали на тому, щоб їм дали більші можливості залишати людей без будь-яких зручностей.

Вже стали дорослими  діти, які пам’ятають подібну ситуацію в середині дев’яностих років. Тепер знову доведеться згадати, що таке життя при свічках.

От тільки якою угодою споживачів з енергопостачальним підприємством передбачено можливість вирішення технологічних проблем за рахунок людей? Адже велика кількість мешканців району має електричне опалення, без якого навіть дві години взимку можуть створити людям безліч проблем.

Ну а зараз в цілковитій темряві в мікрорайоні ЗОШ №6 повертаються зі школи діти, батьки забирають малюків з садочка. Ніхто не попередив про те, що сотні дітей і вчителів змушені будуть залишати приміщення школи похапцем при світлі мобільних телефонів.

І хоч у країні війна, і ситуація в економіці справді непроста, повірити в економічну і технологічну обґрунтованість таких відключень можна буде лише тоді, коли російські власники «Рівнеенерго» оприлюднять інформацію про свої збитки (чи прибутки), а заодно й про те, яку частку в енергоспоживанні області має населення, а яку – всі решта споживачів. Такі дані громадські активісти вимагали оприлюднити  ще влітку, проте відповіді немає й досі.

Так що символ Майдану, нещодавно встановлений у Здолбунові, вочевидь, виник недарма. Прізвища керівників держави змінилися, а ставлення до людей як до безмовного бидла залишилось у спадок від Януковича новій владі. І щось вона цим не дуже переймається.

 • Олена

  Скоти, а що робити тим в кого котли залежать від електрики? Сьогодня вже в Дубно під РЕМ палили шини! Дочекаються Майдан-3!!!

 • Оля

  Ні до чого я звикати не буду. Нехай покажуть усі контракти та дозволи. І покажуть абзац який це дозволяє. Якщо в будинку полетить водопровід через зупинку електрокотла компенсацію хто оплатить? Хто встановлював такий час? Час коли люди приходять з роботи, готують вечері, діти уроки?Де оприлюднені рішення і постанови? З ким узгоджено? Хто погоджував? Нехай виходять на народне віче і пояснюють.

  • Світлана

   Сподіваюсь, що люди не мовчатимуть. Нас мають за чернь, і думають, що так і буде. Сьогодні була відключена лікарня, темрява скрізь була самі знаєте яка. Діти повертались додому, йшли темними вулицями і під’їздами. Хто гарантуватиме безпеку? В шостій школі друга зміна – десятирічні малюки. Їхні батьки першими мали б бити на сполох. Головне, щоб народ відгукнувся. Бо он завтра суд по відновленню на роботі Дробот, і я чогось не думаю, що півміста поїде на пікет, хоча обурюються всі.

   • Оля

    Можливо люди ще не вміють організовуватись на віче. Але інформація має бути оприлюднена, підтверджена і ОБГРУНТОВАНА адміністрацією, рай радою, міською радою і звичайно РЕМом. І питання має звучати не чому так сталось а що зробили щоб це більше не повторилось!

 • Микола Погонський

  І де альтернативні джерела енергії?
  Також хочу нагадати це почалося не сьогодні і не вчора а на початку незалежності коли УНП та інші політичні сили домоглися мараторію на будівництво атомних енергоблоків зараз нам дуже знадобилися б блоки які так і не були добудовані на хмельницькій АЕС також нам знадобилисіяб зупинені Ющенком Чорнобильські блоки.
  Зараз зупинили на ремонт один блок а що буде якщо два три зупинять?

  • 123

   Влітку планово ремонтуватися вони не могли б
   ???

  • Світлана

   На початку незалежності УНП не було. Але якщо по суті, то нам би дуже знадобилися блоки сучасні і НЕ РОСІЙСЬКІ, бо ядерна голка нічим не краща від газової, а ми зараз залежимо в атомній енергетиці від Росії цілком. І правильно зупинені блоки на ЧАЕС – вони небезпечні. Як і вся російська застаріла атомна енергетика. Треба орієнтуватися на сучасні зразки, а це якраз зовсім не російські.

   • Микола Погонський

    Треба сучасні і не російскі але мораторій не дозволив побудувати ніяких.
    Щодо небезпечності так будь яке виробництво небезпечне все залежить від відповідальності та вміння людей які працюють на підприємстві на рахунок блоків на ЧАЕС вони могли б допрацювати свій ресурс і виведені з експлуатації.

    • Світлана

     Так, будь-яке виробництво небезпечне, але треба співвідносити небезпеку і користь. Якщо в результаті чиєїсь помилки можуть загинути тисячі людей, то це зависока ціна. Ядерна енергетика ніколи не буде абсолютно безпечною, проте треба обирати більш безпечні варіанти, а не сподіватись на “авось пронесе”.

 • Катерина

  Давайте якорь організовувати і протидіяти цьому свавілля. Цілком погоджуюсь з автором про ставлення до народу, він голову опустить до землі, бо і так вже на колінах, і буде терпіти. Тільки тому, що все на війну списують і покриваються нею, а в країні стало гірше набагато. Чи за це стояв майдан. З людьми ніхто не говорить, нічого не пояснює, так не можна. Диктатура змінилася ще більшою?

X