Здолбунівчани мають звикати до життя без світла…

0 254
У Здолбунівському районі розпочались так звані «віялові» відключення електроенергії
У Здолбунівському районі розпочались так звані «віялові» відключення електроенергії

У Здолбунівському районі розпочались так звані «віялові» відключення електроенергії.

За наявною інформацією, основною причиною необхідності таких відключень енергетики називають перепади частоти струму, викликані зупинкою Запорізької АЕС. При цьому в адміністрації нас запевнили, що лімітів енергоспоживання район не перевищує.

Наразі очікувати відключень можна щодня з 8 години 30 хвилин до 10 години 30 хвилин, а також ввечері з 16.30 до 22.30. За словами представників районної влади, досягнуто домовленості, що разове відключення не може тривати довше як дві години, хоча енергетики наполягали на тому, щоб їм дали більші можливості залишати людей без будь-яких зручностей.

Вже стали дорослими  діти, які пам’ятають подібну ситуацію в середині дев’яностих років. Тепер знову доведеться згадати, що таке життя при свічках.

От тільки якою угодою споживачів з енергопостачальним підприємством передбачено можливість вирішення технологічних проблем за рахунок людей? Адже велика кількість мешканців району має електричне опалення, без якого навіть дві години взимку можуть створити людям безліч проблем.

Ну а зараз в цілковитій темряві в мікрорайоні ЗОШ №6 повертаються зі школи діти, батьки забирають малюків з садочка. Ніхто не попередив про те, що сотні дітей і вчителів змушені будуть залишати приміщення школи похапцем при світлі мобільних телефонів.

І хоч у країні війна, і ситуація в економіці справді непроста, повірити в економічну і технологічну обґрунтованість таких відключень можна буде лише тоді, коли російські власники «Рівнеенерго» оприлюднять інформацію про свої збитки (чи прибутки), а заодно й про те, яку частку в енергоспоживанні області має населення, а яку – всі решта споживачів. Такі дані громадські активісти вимагали оприлюднити  ще влітку, проте відповіді немає й досі.

Так що символ Майдану, нещодавно встановлений у Здолбунові, вочевидь, виник недарма. Прізвища керівників держави змінилися, а ставлення до людей як до безмовного бидла залишилось у спадок від Януковича новій владі. І щось вона цим не дуже переймається.

Коментарі
Завантажується...