Здолбунівщина: чи їздитимуть маломощаницькі діти на навчання в Здовбицю

0 222

Після обрання керівників та формування комісій районна рада розпочала тепер уже справжню депутатську роботу. Зокрема, почали свої засідання комісії, на яких зазвичай і обговорюються найбільш важкі питання життя району.

Відбулось засідання традиційно найактивнішої комісії – з питань освіти, культури, охорони здоров’я, молодіжної політики, фізичної культури та спорту.

IMG_1677Знову ж традиційно депутатів цікавили можливості вирішення багатьох проблем. Ми ще будемо напередодні сесії більш детально аналізувати деякі з обговорюваних питань, а наразі торкнемося лише одного – так званої оптимізації шкільної мережі району.

Більшість причетних до освіти людей знає, що держава фінансує основні видатки галузі з розрахунку приблизно вісім тисяч на дитину. Якби ця сума була жорстко прив’язана до учня, то міські і великі сільські школи не мали б жодних проблем з фінансуванням – велика кількість учнів дозволяла б значну економію. А маленькі, яких у районі чимало? Так, там навчання взагалі було б неможливим – бо коштів не вистачило б ні на утримання школи, ні на зарплату вчителям. Зрозуміло, що в такій ситуації гроші діляться між школами за відповідним коефіцієнтом. Тому більші школи в розрахунку на одного учня отримують дещо менше середнього показника, а сільські дещо більше.

IMG_1680І ось на комісії депутат районної ради від «Самопомочі» Юрій Шадий наполегливо вимагав негайно розпочати оптимізацію мережі, мотивуючи це тим, що в здовбицьких дітей влада забирає належні їм кошти і передає їх іншим школам. Якщо сказати прямо, пан Юрій вимагав закрити школи, яким по формульному середньому розрахунку грошей не вистачить.

IMG_1682Звичайно, всі розуміють, що якість навчання в невеликих школах часто гірша, і то не через фаховий рівень вчителів, а здебільшого через умови навчання. Для прикладу, багато шкіл району отримали обладнання для кабінетів фізики, але серед них немає Малої чи Старої Мощаниці, чи того ж Миротина.  Школа має бути забезпеченою всім необхідним, а підвіз дітей шкільними автобусами – світова практика.

Тому закриття окремих невеликих шкіл може стати дійсністю за умови підтримки такої ідеї депутатами районної ради.

Водночас у багатьох людей виникають запитання, чи не стане таке рішення фактично смертним вироком селам, які й так ледь виживають? Адже діти в Бущі чи Будеражі нічим не гірші за міських чи здовбицьких, тому треба дбати про них однаково, якщо не більше.

Найперше люди оцінюють якість наших доріг. І от що цікаво – на цій же комісії голова адміністрації Сергій  Кондрачук впевнено повідомив, що наступного року в районі будуть відремонтовані десятки кілометрів доріг. З нашої точки зору, лише при умові наявності тих доріг можна буде повернутись до теми оптимізації – а простіше закриття шкіл. Та й це не єдина проблема.

Зрештою, районна рада повернеться до обговорення цього питання вже за кілька місяців. Наразі ж пропонуємо освітянам, батькам, просто небайдужим громадянам висловити свої міркування: чи потрібно закривати невеликі школи? Якщо так, то які і чому? Як бути з дітьми і вивільненими вчителями? Як взагалі забезпечити рівний доступ до освіти дітям з міста і сіл?

Чекаємо ваших коментарів.

Коментарі
Завантажується...