Здолбунівщина готується відзначити сімдесятиріччя Гурбенського бою УПА із радянською армією

0 250
Фото ogo.ua
Фото ogo.ua

Особливим буде цьогорічне відзначення річниці бою УПА з військами НКВД в урочищі Гурби на Здолбунівщині. По-перше, через майже точний збіг дат – адже 21 квітня розпочався той знаменитий бій, а традиційне вшанування на третій день Великодня цього року припадає на 22 квітня. По-друге, тому що цьогоріч ми відзначаємо сімдесятиріччя бою.

Влада району заздалегідь розпочала підготовку до цієї дати, сьогодні відбулося перше засідання оргкомітету. Про деталі говорити наразі рано, але зрозуміло, що буде традиційна літургія, буде панахида на повстанських могилах, концерт-реквієм, відтворення бою. Найбільш дискусійним було питання проведення політичного мітингу чи громадської трибуни, адже є дві точки зору: з одного боку, є переконання, що на цьому місці не має бути політики, а лише молитва, а з іншого – велика частка людей приїжджає на Гурби, щоб послухати тих, кого вони зазвичай бачать лише по телевізору. Єдині всі в тому, що на Гурбах не повинні продаватися спиртні напої.

Несподіванкою для більшості присутніх став проект оновленого пантеону, представлений головою Здолбунівської районної ради Василем Тимощуком, який має бути присвячений не лише Гурбенському бою, а й Небесній сотні. Думаємо, що ця ідея мала б бути обговорена з громадою району, бо має як сильні, так і слабкі сторони.

Зрештою, наш сайт запрошує до розмови вас, шановні здолбунівчани: яким ви бачите відзначення річниці бою, чи потрібно міняти концепцію самого пантеону, чи потрібні на Гурбах виступи політиків? Будемо вдячні за участь в обговоренні.

[poll id=”20″]
Коментарі
Завантажується...