Здолбунівщина навколішки зустріла загиблого земляка Андрія Бріка

0 438
Здолбунівщина навколішки зустріла загиблого земляка Андрія Бріка
Здолбунівщина навколішки зустріла загиблого земляка Андрія Бріка

Такої емоційної і драматичної зустрічі загиблого земляка Здолбунівщина ще не бачила. Біда прийшла до старовинного повстанського Дерманя. Село, яке в роки другої світової війни дало Українській Повстанській Армії більше тисячі відважних патріотичних вояків, в середу зустріло востаннє свого захисника, свого нового Героя. Ворог той самий, що і сімдесят років тому. І сльози людей були ті ж самі, якими оплакували своїх оборонців і сотні, і десятки років тому матері, дружини, сестри…

 

І в Здолбунові, і в Здовбиці, і в Уїздцях, і в Кунині тіло Андрія Бріка люди зустрічали на колінах. На узбіччях доріг і біля воріт будинків, у високій траві чи на скошеному різнотрав’ї – скрізь зі сльозами, молитвою і горем стояли навколішках жителі району. Старенькі дідусі і бабусі, молоді хлопці і дівчата, дітлахи – часто ще на руках у молодих батьків… В Уїздцях біля хати стояла родина з прапорцями України і Азербайджану – це якнайкраще свідчення того, що перемога у війні з Росією важлива не лише для українців, а й для представників інших народів, що живуть на нашій землі.

Але, звісно, найбільше горе спіткало дерманців… Коли траурна колона під’їхала до рідного села Андрія, вже було доволі темно, люди запалили свічечки. Біля школи стояли учні, а біля монастиря – черниці. Треба віддати належне монашкам, які разом з усіма навколішках зустріли Героя, – адже монастир підпорядкований Московському Патріархату.

Пропонуємо вам  невеликий фоторепортаж з учорашньої  зустрічі тіла Андрія Бріка на рідній землі.

       Вічна пам’ять Герою! Не забудемо! Не пробачимо!

Коментарі
Завантажується...