Здолбунівщина: поки одні гинуть від російських куль, інші масово шукають польське коріння або табунами їдуть до Москви на заробітки

0 760

Один з учасників російсько-української війни, здолбунівчанин Олексій Козачок розмістив на своїй сторінці в мережі Фейсбук фото реклами, що пропонує перевезення і роботу в Росії, з відповідними коментарями.

Screenshot_3

Справді, з кожним днем все більше переконуєшся, що для переважної більшості наших земляків жодної війни немає, а стосунки з країною-агресором продовжують залишатися майже дружніми. Можна багато говорити про відсутність роботи і грошей, і все це буде правдою. Проте навряд чи варто забувати, що саме росіяни вбили наших здолбунівчан, а сотні наших сусідів, друзів та родичів і зараз ризикують життям і втрачають здоров’я в бліндажах неоголошеної війни.

От уявімо собі, що до вас у хату ввірвався неадекватний сусід, забрав у вас кімнату, поселив там своїх п’яних дружків, та ще й убив одного з ваших дітей. А ви другого дня після похорону йдете до того сусіда копати йому город чи мурувати камін. Бо ж треба якось жити, а сусід платить добре. Скажете, це неможливо? Та чого ж, можливо – ми ж так і робимо.

І ще одне міркування, може, для когось і образливе. В Здолбунові завжди були толерантні міжнаціональні стосунки – адже в місті чимало росіян і поляків, що є справжніми патріотами України. Проте останнім часом всезагальне полювання на так звану «карту поляка» вже набуває риси непристойності. Люди вишукують неіснуюче польське походження, змалечку вчать дітей польської мови, біжать вступати до польського культурного товариства, бо це ж полегшує потрапляння до Польщі на заробітки і навчання! Знову ж таки – треба якось жити…

Скажете, Польща ж з нами не воює, що не так? «Не так» те, що точно так само стояли в черзі за російськими паспортами жителі Криму, так само працюють в Україні Румунія і Угорщина. То чим ми, такі гонорові патріоти, відрізняємося від тих же донецьких «сепарів», якщо легко зрікаємося української національності і бігом записуємо дітей поляками, аби тільки їм було добре?

Ну й ще одне. Нещодавно до Польщі не пустили рівненський гурт «От вінта», бо вони, мовляв, бандерівці. Скоро парламент Польщі назве «геноцидом» (!!!) події, що їх там  називають «Волинською різнею». Чому немає  заяви товариства польської культури Здолбунова з цього приводу? Чому сотні здолбунівчан, які там перебувають, не звернулися до посольства Польщі, до уряду з протестом проти дій окремих польських структур, які мають виразне антиукраїнське спрямування? Промовчали… Значить, Юрко Журавель і «отвінтісти» нацисти й фашисти? Значить, українці здійснювали геноцид поляків на Волині? Ви підтримуєте цю позицію, шановні здолбунівські поляки (і ті, хто раптом став ними нещодавно)? Якщо ні, то про це треба говорити! Чи ваша активність в українсько-польських стосунках обмежується лише вашим намаганням чимшвидше «звалити» з України (вибачте за нелітературний сленг)?

Що ж, одягнути вишиванку й гордо проспівати гімн – це ще не ознака патріотизму. Чи не так, земляки?

Коментарі
Завантажується...