Здолбунівщина: право на владу, або ніхто крім БПП

0 299
Здолбунівщина: право на владу, або ніхто крім БПП

Ви думаєте, що в Україні силами Блоку Петра Порошенка «Солідарність» створюється авторитарний режим, де все вирішує особисто президент? А от і ні! Виявляється, узурпація влади відбулася в Здолбунові, і таким нашим місцевим тираном і деспотом став, звісно, голова районної ради Олег Дацюк. Скажете, дурниці? А колишній голова ради, теперішній депутат від Блоку Петра Порошенка Василь Тимощук вважає саме так!

Принаймні саме на сьогоднішній сесії він заявив про узурпацію влади в районі керівництвом ради, ну й заодно про те, що «при ньому» такого не було.

Причиною стала поява в раді нового депутата – ним став Микола Висоцький з Аграрної партії замість Богдана Кондратюка, який нещодавно склав повноваження. І виявив пан Микола бажання працювати в складі «бюджетної» комісії. А «бепепешники» й «Самопоміч» побачили в цьому неабияку загрозу. Адже в такому випадку четверо з одинадцяти членів комісії представляють Аграрну партію (Олександр Андріюк, Павло Дрозд, Анатолій Ліщинський і Микола Висоцький). Ви не бачите узурпації, адже це лише третина? Правильно, але в комісії ще є Світлана Сац від «Батьківщини» і Микола Бабич від «Свободи». Є й ще один представник «Батьківщини», Олександр Колінько, проте часто він голосує всупереч позиції своєї фракції. Тобто при всіх розкладах у бюджетній комісії більшість у тих, хто й формував керівництво ради – «Батьківщина», Аграрна партія, «Свобода»,« УКРОП». Ну що, будемо обурюватися? Адже зазвичай бюджетна комісія і справді в руках місцевої «опозиції» – для балансу. А хто ж у нас опозиція? «Самопоміч», частина «радикалів», і БПП «Солідарність».

І ось тут знову маніпуляція від Тимощука і його однодумців. Хто формує пропозиції до бюджету на сесії? Районна адміністрація. Представник якої партії керує адміністрацією? Блоку Петра Порошенка «Солідарність» – Сергій Кондрачук. Щоб не було тієї самої узурпації, коли одноосібно всі рішення приймає голова, бюджетна комісія має контролюватися ким? Правильно, опонентами БПП «Солідарність» (слово «опозиція» для наших районних реалій занадто пафосне). А хто опоненти БПП? Правильно – «Батьківщина», аграрії, «Свобода».

Тобто, якби бюджетна комісія контролювалась більшістю, лояльною до Кондрачука, то якраз це й було б узурпацією влади, коли всі бюджетні рішення приймаються в одному кабінеті, а рада виконує декоративну функцію, підтримуючи всі пропозиції адміністрації. Тепер же ж голова має противагу, яка й справді буде коригувати при потребі уявлення Кондрачука про те, скільки грошей не вистачає адміністрації, і скільки мають зекономити школи.

До речі, голова комісії з фракції БПП «Солідарність» Ігор Жовтанюк. Секретар – член дружньої до Кондрачука Радикальної партії Олександр Герба. Заступник голови – вже згадуваний Олександр Колінько. Все керівництво бюджетної комісії підтримує голову адміністрації! І це досі не було узурпацією влади?!

Є момент, який у всьому цьому протистоянні не тішить. Адже заручниками за певного збігу обставин можуть стати жителі району. Якщо політики з обох груп впливу будуть по-різному бачити необхідність якихось видатків, це може стати причиною конфліктів. Проте не треба забувати, що саме самовпевненість і безкомпромісність Сергія Кондрачука у бюджетних питаннях стала причиною конфлікту з Олександром Андріюком і всіх наступних подій. Тепер голові доведеться зважати на думку депутатів, приймаючи важливі бюджетні рішення.

Коментарі
Завантажується...