Здолбунівщина зазнала непоправної втрати – раптово і передчасно помер відомий художник Тарас Більчук

0 785

У 1960 році він народився в селі Коршів. Художню освіту отримав у Львівській академії мистецтв, Був одним з активних діячів студентських акцій протесту 90-х років, мав виставки у Львові, 13 років працював у США, де мав власну студію «Vision & Art». У 2007 році повернувся в Україну, залишивши за океаном більшу частину картин, оселився у старій батьківській хаті  й почав працювати над творчими, проте неприбутковими проектами. Картини Тараса Більчука розійшлися світом, роботи є в США, Канаді, Росії, Японії, Франції, Парагваї, Швеції, Польщі, Англії. Сюжети картин пов’язані з Україною княжої доби, добою козацтва, є портрети і пейзажі.

Взимку 2013-2014 років був активним учасником Революції гідності, переживши і перший розгін 30 листопада (де отримав струс мозку), і агонію режиму, коли 18 лютого був жорстоко побитий “Беркутом”.

У рідному Коршеві започаткував фестиваль «Повстанська ватра», був серед засновників громади УПЦ Київського Патріархату.

Небайдужий, талановитий чоловік прагнув відродження рідного села, і все робив для того, щоб у Коршів повернувся козацький і повстанський дух предків.

Під час останньої з ним розмови в четвер перед обідом пан Тарас скаржився, що так і не отримав жодної  путівки на лікування хоча б у Клеванський госпіталь. Пишався омріяною пасікою і запрошував на мед. Не склалося…

Щиро співчуваємо родині.

Сподіваємось, що хоч по смерті Здолбунівщина гідно вшанує свого Героя.

Поховають Тараса Більчука завтра у Коршеві здолбунівського району.

 

Коментарі
Завантажується...