Здолбунівщині не потрібні багатодітні родини, або черговий прийом голови адміністрації

0 241

Нещодавно в Украіні черговий раз на державному рівні відзначали Міжнародний день захисту дітей. Голова Здолбунівської районної державної адміністрації Сергій Кондрачук написав про це у Фейсбуці так: «Сьогодні у День захисту дітей та Всесвітній день батьків мав нагоду привітати зі святом наймолодших жителів нашого краю та їхніх батьків. Побажав дітям, щоб з їхніх облич ніколи не сходила усмішка щастя, щоб в найбезтурботніші роки життя вони мали можливість сповна насолодитися дитинством, не знаючи хвороб, бід та війни. Ми, влада, маємо зробити все від нас залежне, щоб наші діти мали можливість відвідувати секції та гуртки, всебічно розвиватися».

Чудові слова, прекрасні побажання! От тільки чи й справді так думає наш голова адміністрації, стало зрозуміло через кілька тижнів після цього допису.

У селі Півча живе молода багатодітна мама Світлана Мосіюк. Жінка має п’ятьох дітей, нещодавно розлучилась з чоловіком – за її словами, у нього почались проблеми з надмірним вживанням алкоголю. Світлана отримала субсидію у розмірі двісті гривень, що її неабияк здивувало. Сільський голова Юрій Шах, до якого звернулась жінка, порадив їй звернутися до голови адміністрації – невдовзі він мав проводити прийом громадян у селі.

І ось одного дня зустріч відбулася. Світлана Мосіюк у цей день була в школі. Білила стіни. Напередодні жінка здала на ремонт  за трьох дітей-школяриків 450 гривень – по 150 за кожного. З них по сотні на ремонт класів, а п’ятдесят на ремонт школи. Гроші грошима, але роблять ремонти батьки. Світлана не відмовилась, прийшла допомогти школі. З нею було двоє менших  дітей, яких ні з ким було залишити вдома.

До речі, всі ми пам’ятаємо, що за словами голови Здолбунівської районної державної адміністрації Сергія Кондрачука, батьки в районі грошей на ремонти не здають. Можливо. У фейсбуці і рівненських засобах масової інформації, які радо підтримують молодого прогресивного голову з правильними ідеями. А в реальному житті батьки все одно фінансують ремонт шкіл. Але це тема іншої розмови.

Повернемося до того дня. До кімнати, де працювала Світлана, зайшли голова адміністрації Сергій Кондрачук, депутат районної ради Ігор Жовтанюк, сільський голова, директор школи Людмила Мельник.

Світлана Мосіюк справді запитала Кондрачука про субсидію, а ще про садок, який керівники адміністрації обіцяли  відкрити при школі. І тут почула: «Дев’яносто першого року народження, п’ятеро дітей, без чоловіка. Як це ви своє життя будуєте? Чим думали, коли дітей заводили? Тепер хочете свої проблеми перекласти на державу?»

Вражена жінка відповіла гідно, бо їй нічого виправдовуватися за дітей перед знахабнілим чиновником. Діти добре вчаться, вони доглянуті, сім’я має город і худобу, жінка не має шкідливих звичок. І за те, що вона народила і виховує п’ятьох діток, держава в особі Кондрачука мала б їй лише дякувати і надавати всіляку підтримку. Натомість публічне хамство, на яке не відреагував ніхто з присутніх! Ні директор школи, ні сільський голова, ні тим більше Жовтанюк ( у якого теж п’ятеро дітей!) не зупинили Кондрачука.

Світлана ж подзвонила на «гарячі лінії» органів державної влади, звернулась до Президента України. Вона вимагає звільнення голови районної адміністрації, або принаймні публічного вибачення.

І щиро каже, що Кондрачук заслуговує ляпаса, проте вона знає, що це могло б для неї погано закінчитися. Водночас у жінки адекватне відчуття власної гідності, вона цілком справедливо каже, що всі люди рівні, і голова адміністрації нічим не кращий за неї, жінку з невеликого села.

Насправді все це сумно і страшно. Адже, будучи впевненим у власній безкарності, Кондрачук продемонстрував своє справжнє ставлення до людей. Він зневажає тих, кого вважає слабшим або некорисним для себе. Просто зазвичай люди терплять.

Світлані бажаємо мужності і терпіння. Підтримку їй пообіцяли кілька депутатів районної  ради, які вважають подібну поведінку голови адміністрації щодо багатодітної мами неприпустимою. Вона ж готова добиватися принаймні вибачення, не боячись і не зупиняючись.

Отже, далі буде. Про всі деталі конфлікту повідомлятимемо вас в міру отримання інформації.

Коментарі
Завантажується...