Здолбунівська районна рада: конкурс для чужих, призначення для своїх

Здолбунівська районна рада: конкурс для чужих, призначення для своїх

Всі пам’ятають, як під час епопеї з призначенням директора краєзнавчого музею депутати, що орієнтуються на позицію голови Здолбунівської районної ради Василя Тимощука, та й він сам, неодноразово заявляли, що не голосують за кандидатуру Олега Тищенка не тому, що вона їх не влаштовує, а виключно через те, що всі керівники установ і організацій мають проходити через конкурс. Звісно, відразу ж було запропоновано районній раді внести зміни у відповідне положення – і ось воно з’явилося на сайті районної ради, щоб невдовзі бути розглянутим на сесії.
Цікавий документ, між іншим. У проекті рішення йдеться про те, що «кандидати на посаду керівника МОЖУТЬ також визначатись за конкурсом, у випадках прямо передбачених законодавством України, або ЗА РІШЕННЯМ РАЙОННОЇ РАДИ».
Виходить, що конкурс таки не буде обов’язковим, а буде залежати винятково від волі районної ради. А якщо називати речі своїми іменами – від волі Тимощука. Він же обраний більшістю депутатів, отже, контролює більшість. Тобто якщо призначати громадянина К., наприклад, на посаду редактора районної газети, то можна й без конкурсу – бо так вирішила більшість районної ради. А якщо громадянина С. на посаду головного лікаря – то треба конкурс, бо так хоче районна рада. Бо ж у голови є інший кандидат, який давно мріє про цю посаду.
Ну це так, гіпотетично. Бо, як показало останнє кадрове голосування, зібрати більшість Тимощуку стає все важче. Саме тому, мабуть, не вноситься вже півроку кандидатура заступника голови ради – Тимощук не впевнений, що зможе провести потрібного йому кандидата.
Але суть у тому, що знову хтось злукавив, щоб не сказати збрехав. Бо конкурс ОБОВ’ЯЗКОВИЙ і конкурс МОЖЛИВИЙ – це дві великі різниці. Так що схильність до маніпуляцій і постійної напівправди у нашого голови ради вже стала звичкою.
Шкода тільки, що музей залишився без керівника, а район без музею через ці псевдополітичні ігри.

 • Микола Погонський

  “Тобто якщо призначати громадянина К., наприклад, на посаду редактора районної газети, то можна й без конкурсу – бо так вирішила більшість районної ради.” Редактора газети обирав колектив редакції. Нетреба вводити людей в оману.

  • Світлана

   Не треба, погоджуюсь. Не знаю, що там голосував колектив, але угоду з редактором підписує голова адміністрації,а депутати на сесії погоджують цю кандидатуру. Оскільки і адміністрація, і рада є співзасновниками, а сама газета є комунальною власністю районної ради. Так що положення про призначення керівників напряму стосується редакції газети. А будь-яке рішення колективу може мати лише рекомендаційний характер.

   • Микола Погонський

    “А будь-яке рішення колективу може мати лише рекомендаційний характер.” Тому попереднього редактора влада ніяк не могла позбутися докі він сам не пішов.

    • Світлана

     Це правда. Але в межах чинного законодавства))), як прийнято в нас говорити, взагалі звільнити будь-яку людину не так і просто. Але то таке. По суті ж усе саме так: є процедура призначення, і в ній немає юридично прописаного рішення трудового колективу.

     • Микола Погонський

      Значить таки процедура трохи інша взагалі райдержадміністрація, районна рада і трудовий колектив засновники тому всі 3 мають вплив. Хоча на мою особисту думку ні райрада ні адміністрація не мають морального права втручатися адже вони вже багато років невиконують зобов’язань які брали на себе коли їх приймали в співзасновники.

     • Волиняка

      Повныстю згоден з автором. До речі Райдержадміністрація вийшла з сасновників газети ще за часів Шуля! Тому тепер голова адміністрації а ні заключати а ні погоджувати контракт не буде! Не має такого юридичного права!

 • О. Панасюк

  Хоча це чергова анонімка, але рука «майстра» відчувається. Автор, очевидно, взяв план по обливанню брудом Тимощука та успішно його виконує.
  Нагадую, якщо в когось дівоча пам’ять, що під час останньої чергової сесії було оголошено, що проект згаданого рішення вже розміщений на сайті, і було запропоновано вносити пропозиції щодо змін до цього проекту. Ну що вам заважає це зробити і не обливати брудом (в принципі однодумця). Аналогічна ситуація і по заступнику. Ще як тільки Мельник відмовився від посади, президія райради прийняла рішення не обирати заступника голови, оскільки це питання не є актуальним і не на часі, враховуючи ситуацію в країні.
  Пишучи матеріал ви або не володієте ситуацією, або навмисно перекручуєте факти. Так що щодо маніпуляцій та напівправди це ще питання – кому вони ближче.
  І на останок. Проект рішення з’явився на сайті райради ще 21 липня. Стаття намалювалася 26 серпня. Що тут можна подумати? А перше що приходить в голову – стаття була написана вже давно, тільки ждала свого часу. Попередня черга бруду була близько місяця тому. То що, наступну чекати через місяць? Завидна стабільність.

  • Світлана

   Олег, бруд – це коли неправда. А якщо правда, яка вам чи комусь іще не подобається, то це просто правда. До речі, зараз цей текст з’явився тому, що спеціально цією темою ніхто не займався (Їй-богу, є справи важливіші), а от один з членів президії згадав про обіцяний конкурс, знайшов на сайті райради і скинув мені на електронку, висловивши свої міркування. По суті, це матеріал колективний, як і більшість на сайті. Так що якщо ви думаєте, що хтось спеціально відслідковує діяльність голови районної ради, ви помиляєтеся – хоча б тому, що тоді таких матеріалів було б значно більше.

   • О. Панасюк

    без коментарів

X