Здолбунівські бібліотеки отримають 15 комп’ютерів

0 334
Здолбунівські бібліотеки отримають 15 комп'ютерів
Здолбунівські бібліотеки отримають 15 комп’ютерів

Мільярдер Білл Гейтс допомагає селянам спілкуватися із своїми далекими родичами. Завдяки його іменному фонду сільські та районні бібліотеки отримують нові комп’ютери, на яких вже встановлено програми для Інтернет-спілкування, наприклад, “Skype”. Тому будь-яка бабуся, в селі якої провели Інтернет, може прийти й з допомогою бібліотекаря побачити на моніторі своїх, наприклад, дітей. Днями ще декілька бібліотек області стали переможцями програми “Бібліоміст”, яка забезпечує саме таку можливість.

Зокрема, по 15 комп’ютерів отримають Дубенська міська бібліотечна система (загалом п’ять бібліотек), Здолбунівська централізована система (чотири), три одиниці техніки підуть у Рівненська обласну бібліотеку для дітей, а сім — в обласну бібліотеку для юнацтва. Загалом новими комп’ютерами обзаведуться одинадцять книгозбірень. Таким чином, в області стане загалом 91 населений пункт, долучений до всеукраїнської програми “Бібліоміст”. Один лише Гощанський район не отримав “комп’ютерів від Білла Гейтса”.

Щоб претендувати на таку грантову підтримку, бібліотеки мали подбати про відремонтоване приміщення та швидкісний проводовий або радіо-Інтернет, за який повинна платити сама книгозбірня. Тут уже долучалася влада, яка й витрачала необхідні гроші. А грантодавці забезпечували винятково технікою. Хоча це, за словами начальника обласного управління культури Ярослава Мельника, суттєво, адже на таку матеріально-технічну базу ані обласний, ані районні бюджети грошей не виділяють.

Головною умовою програми є вільний, тобто безплатний доступ мешканців до Інтернету. Як розповідає регіональний представник програми Оксана Краплич, людина може прийти до бібліотечного комп’ютера за будь-якою послугою — чи в той же “Skype” зайти, чи в соціальних мережах посидіти, чи реферати в інститут скачати. Обмежень тут немає, звісно, в рамках українських законів.

Фонд Білла та Мелінди Гейтс співпрацює з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), котрі й пропонують бібліотекарям готувати заявки на гранти.

Джерело – Рівне Вечірнє

Коментарі
Завантажується...