Здолбунівські депутати вимагають профінансувати будівництво пантеону у Гурбах

0 200
Здолбунівські депутати вимагають профінсувати будівництво пантеону у Гурбах
Здолбунівські депутати вимагають профінансувати будівництво пантеону у Гурбах

Як уже повідомляв наш сайт у матеріалі «Фінансування пантеону у Гурбах під загрозою зриву», через складну фінансову ситуацію і проблеми з проходженням платіжних документів через казначейство є можливість невикористання 150 тис. грн., виділених з обласного бюджету на добудову пантеону в Гурбах.

У понеділок, 18 листопада, депутат Здолбунівської районної ради Володимир Карпетченко (Українська Народна Партія) звернувся з листом до голови Здолбунівської районної ради Василя Тимощука з пропозицією розглянути цю проблему на засіданні президії районної ради. Також ним було підготовлено текст звернення до голови Рівненської обласної державної адміністрації Василя Берташа з проханням забезпечити фінансування передбачених рішенням обласної ради видатків.

Щойно завершилося засідання президії, на якому в процесі обговорення було прийнято рішення звернутися до керівництва казначейства в області, яке відповідальне за проходження коштів, та до Василя Берташа, який за посадовими обов’язками контролює виконання бюджету.

Нижче ви можете ознайомитися з проектом звернення, яке було прийняте президією з певними коригуваннями. Тепер депутати чекатимуть реакції казначейства і обласної адміністрації, але, оскільки часу до кінця року залишається небагато, голова Здолбунівської районної ради Василь Тимощук постійно в робочому порядку буде контактувати з відповідними органами державної влади та інформуватиме громадськість про зрушення у цьому питанні.

ЗВЕРНЕННЯ

Президії Здолбунівської районної ради

до голови Рівненської обласної державної адміністрації Василя Берташа 

Шановний Василю Михайловичу!

Сесія Здолбунівської районної ради на своєму засіданні 24 липня 2013 року прийняла рішення «Про внесення змін до районного бюджету на 2013 рік», одним із пунктів якого затверджено 150 тисяч гривень на будівництво меморіального комплексу «Героям Гурбинської битви» через субвенцію Будеразькому сільському бюджету з обласного бюджету. Будеразькою сільською радою укладено договір з КМП «Гранітбудексклюзив», кошти зареєстровані в казначействі, проте є загроза, що ці видатки обласного бюджету профінансовані не будуть. Ми знаємо, яка непроста ситуація склалася в державі й області з забезпеченням виконання бюджетних призначень, проте вважаємо, що видатки на виконання робіт у Гурбенському пантеоні є першочерговими і не можуть бути відкладені на наступні роки.

Гурби є уособленням боротьби українців за свою державу і незалежність у двадцятому столітті, бій вояків УПА з військами НКВД належить до славних, хоч і трагічних сторінок історії Волині і всієї України. До Гурбів і до розташованого там Свято – Воскресенського монастиря щороку приїздять тисячі людей віддати шану загиблим повстанцям і помолитися за їх душі. Водночас стан, у якому знаходиться недобудований пантеон, останнім часом викликає тривогу за збереження цієї святині взагалі. Територія невпорядкована, крипти, в яких знаходяться останки полеглих «упівців», не закриті, внаслідок чого туди потрапляє вода. Це загрожує цілковитим руйнуванням пантеону.

Ми часто чуємо, що українці є цивілізованою європейською нацією, проте цивілізованість – це й ставлення до своїх героїв, до своєї історії, та й взагалі до полеглих. Допустити зневаги до загиблих і знищення того, що створювалося й оберігалося нашими попередниками, ми не маємо права ні як люди, ні як влада. Закликаємо Вас терміново вжити всіх необхідних заходів для негайного проходження коштів, виділених на добудову пантеону в Гурбах, через казначейство. Сподіваємося на Ваш державницький підхід і почуття відповідальності як перед попередніми, так і перед прийдешніми поколіннями українців.

 

Коментарі
Завантажується...