Здолбунівські держслужбовці можуть залишитися без зарплати

0 300

зарплатаПопри поширену серед громадян думку, однією з найменш оплачуваних категорій працівників в Україні є державні службовці. До вступу в дію Закону про державну службу заробітна плата начальника відділу районної адміністрації становила дві тисячі гривень. Рядові працівники отримували ще менше.
Всі держслужбовці районного рівня очікували, що новий закон ситуацію покращить, адже зарплати мали б зрости чи не вдвічі. Вони й зросли. Проте грошей на виплату підвищених зарплат немає. Кабінет міністрів навіть нічого не обіцяє, пропонуючи провести скорочення працівників, щоб вкластися у визначений кошторис. Якщо не буде додаткових грошей, або голова адміністрації раптом не придумає, кого й як скоротити (а це кожен третій держслужбовець!), то з жовтня по грудень зарплати не буде взагалі.
За словами начальника фінансового управління Володимира Нечипорука, навіть неповний робочий день не допоможе. І не варто злорадствувати тим, хто й досі перебуває в переконанні, що всі держслужбовці живуть як сир в маслі. Рядова працівниця відділу субсидій управління соціального захисту має мізерну зарплату, а рівень її навантаження бачили всі, хто ті субсидії оформляв. Якщо вона працюватиме півдня, чи її доведеться скоротити, то гірше буде і їй – без роботи і без зарплати; і тим, кому вона надавала послуги, передбачені державою.
Звісно, в системі адміністрацій є кілька посад, які можна скоротити. Є й ті функції, які давно треба скасувати, бо вони ні на що не впливають. Але це далеко не третина працюючих, яку треба скоротити.
Нещодавно у своєму блозі заступник голови адміністрації Микола Орлов виклав свої міркування з цього приводу: « Нові зарплати держслужбовцям. Довго їх «мучили» перш ніж ввели. Але як часто буває дозвіл отримувати більше держава дала, а от гроші на це порадила пошукати в місцевих бюджетах. Тому на місцях утворилися фінансові ями, виходи з яких три: 1) сподіватися що нардепи змилуються і після літніх Гаваїв ухвалять зміни до бюджету і такі кошти віднайдуть 2) скоротити третину держслужбовців 3) витратити кошти місцевих бюджетів на зарплати держслужбовців. От тільки якщо варіант 1, то він потрібен вже і такі речі треба планувати, а не користуватись експромтами, див.п.1, якщо варіант 2, то давайте скорочувати і безліч непотрібностей, якими займаються держслужбовці, якщо варіант 3, то це вже буде виконком районної ради, а не держслужба. Бастувати держслужба не буде, профспілка у держслужбі …ну самі знаєте безязика до високого начальства, заробляти по сумісництву не можна. Тому або по городам займатись натуральним господарством аби прогодуватись або в чергу до центрів зайнятості. Реформуємось, як то кажуть, на марші.»
Проте, як бачимо, жодних конкретних пропозицій немає.
Держслужбовцям району залишається лише чекати, як черговий раз пограються їх долями ті, хто уповноважений приймати рішення.

Коментарі
Завантажується...