Здолбунівські освітяни вимагають відставки Януковича і змін у роботі профспілок

0 194
Здолбунівські освітяни вимагають відставки Януковича і змін у роботі профспілок
Здолбунівські освітяни вимагають відставки Януковича і змін у роботі профспілок

Ще кілька тижнів тому, коли в Києві загинули перші учасники Євромайдану, серед учителів району стали ширитися розмови про необхідність висловити свою позицію. Кілька шкіл на зборах трудових колективів прийняли звернення, в яких не лише жорстко засудили застосування владою насильства до власних громадян, а й вимагали відставки президента як людини, що не забезпечила дотримання Конституції і законів України.

Проте коли ініціатори звернулися до виконуючої обов’язки начальника відділу освіти Зої Вітень з проханням принаймні поширити в школах району текст звернень, Зоя Володимирівна відмовилася, мотивуючи тим, що відділ освіти в політику не втручається. Така ж відповідь чекала і від керівника освітянської профспілки Ольги Єгорової. Принагідно зазначимо, що подібні збори працівників культури району організовувала саме профспілка, яка не вважала, що має стояти осторонь подій у державі.

Тому освітяни вирішили зібратися самі. Певну організаційну допомогу у цьому їм надала громадська організація «Майдан». Так що в суботу в залі засідань районної ради відбулися збори освітян району.

До президії було обрано директора Бущанської ЗОШ Володимира Олексійчука, який здавна відомий патріотичними поглядами і колектив якого ще 3 грудня прийняв заяву з оцінкою подій у державі; директора Будеразької ЗОШ Володимира Дмитрука, який багато років є одним з основних організаторів багатьох заходів на Гурбах і також має активну життєву позицію; та вчительку Копитківської ЗОШ Ларису Василюк. Розмова була тривалою, відчувалося, що освітянам є про що поговорити і за межами теми політичної ситуації в країні. Хоча всі чудово усвідомлюють, що стан нашої освіти, її ще радянська організаційна система і катастрофічне недофінансування пов’язані якраз із тим, що країна керована не тими людьми і рухається не туди. Недарма тема Євросоюзу неодноразово порушувалася у виступах вчителів.

Звісно, щодо подій у країні позиція була однозначною – влада перейшла межу. Промовчимо сьогодні – ні про що буде говорити завтра. А от питання, як учителям району надалі забезпечити самоорганізацію, було більш неоднозначним. З розмов з освітянами всім відомо, що роботою профспілок незадоволена переважна більшість. Адже не лише в політичних, а й у суто економічних чи кадрових питаннях профспілка освітян і її керівник Ольга Єгорова жодним чином не відображають інтереси її членів. Явище виходу з профспілки стало ледве не масовим. Тому тут думки розділилися – частина присутніх вважала, що в межах діючої профспілки змінити ситуацію неможливо, а тому треба створювати вільну профспілку освітян. Частина ж переконані, що все ж треба спробувати оживити існуючу профспілку. Тому й було утворено робочу групу, яка буде контактувати з профспілкою і вчительськими колективами, шукаючи варіант вирішення проблеми.

Політичне звернення до Верховної Ради після доопрацювання редакційною групою буде направлене до шкіл району для підписання всіма бажаючими, а тоді відправлене адресату.

Також прийняте рішення ініціювати позачергову профспілкову конференцію – текст відповідної заяви також узгоджується.

До робочої групи увійшли пенсіонер Сергій Ігнатьєв, вчитель гімназії Лілія Карпенко, вчитель ЗОШ №4 Володимир Карпетченко, вчитель Здовбицької ЗОШ Вадим Кравчук, вчитель Уїздецької ЗОШ Оксана Кравчук, вчитель ЗОШ №1 Лілія Маринич, вчитель ЗОШ №6 Володимир Скринник.

Звісно, це лише перший крок освітян району до самоорганізації, але редакція нашого сайту переконана, що наступні кроки будуть точно вдалими. Адже наші вчителі справді освічені і активні громадяни – кому, як не їм, бути на чолі всіх процесів у районі?

Коментарі
Завантажується...