Здолбунівський район пасе задніх: винні всі, тільки не голова

0 312

16809152_1380289215356297_127729072_nНапередодні звіту голови Здолбунівської районної державної адміністрації Сергія Кондрачука на сесії районної ради немає жодного сенсу аналізувати його роботу. Це за нас зробила обласна адміністрація, поставивши район у рейтингу соціально-економічного розвитку на вісімнадцяте (з двадцяти) місце.

Звісно, журналіст-розслідувач Ольга Ферар відразу ж знайшла тих, хто потягнув район донизу. Серед них знайшлось місце і голові районної ради Олегу Дацюку, і «екс-голові Здолбунівської РДА». Звісно, в житті чи діяльності будь-кого з нас при бажанні можна знайти купу недоліків. От нещодавно таким вічно в усьому винним був головний лікар Здолбунівської центральної районної лікарні. А тепер, коли голова знайшов з ним спільну мову, – він завжди найкращий і найдостойніший. Політична вмотивованість і бажання вчергове скубнути своїх опонентів у виправданнях голови проглядаються неозброєним оком.

Хоча й виправдань як таких немає. Все в нас добре в районі, от тільки окремі особи заважають. До речі, якщо вже говорити про проблеми дрібних підприємців (їх і бізнесом не назвеш), то вони справді є. І саме тому підприємці вже кілька разів збирались на наради й зустрічі, бо депутати від Блоку Петра Порошенка «Солідарність» (до якого належить і Кондрачук) щоразу й щороку не забувають значно покращити становище тих, хто ще хоч щось намагається робити вдома. Ну не всім же їхати за кордон шукати чергових грантодавців, які щедро профінансують тренінги й семінари на яку завгодно суспільно важливу тему. Саме так зробив один з керівників району, який нещодавно залишив свою посаду. Бо вчити за європейські гроші  інших, як треба жити, набагато легше, ніж результатами роботи доводити свою спроможність на державній службі.

img_6320Щодо результатів, то, як на мене, найголовнішим результатом минулорічної діяльності нашого голови є Гільчанська школа. Хоча сам голова неодноразово заявляв, що особливої проблеми там не бачить. У своєму інтерв’ю рівненським журналістам він стверджував, що грибок, пліснява і патьоки були в школі до ремонту даху, виконаного недобросовісним підрядником. 

А на одній з комісій напередодні завтрашньої сесії взагалі заявив, що винуватцем проблем Гільчанської школи є підприємець Василь Турчин, бо він там ремонтував дах над переходом. Кондрачук забув, що ці роботи виконувались у 2010 році, і за сім років, якби там справді були такі «недоліки», як зараз, той перехід би вже зруйнувався. Та й не Турчин робив ті роботи, там працювали зовсім інші люди. І хоч вони справді неякісно виконали перекриття даху, проте всі приміщення школи використовувались до минулого року – критичної ситуації не було! Вода зі стелі не лилась, підлога була ціла, стіни були уражені пліснявою лише в одному кабінеті. Директор школи неодноразово про це говорила, в тому числі й журналістам. Але голова її не чує. Сказав – винен Турчин, значить Турчин. Кондрачук дозволив собі не в кулуарах, а на офіційному засіданні раптом згадати, що от же ж капосний Турчин робив ремонт у Ніколіної вдома. Очевидно, відділ втручання в приватне життя громадян у адміністрації працює славно. Яке суспільно важливе значення має ця інформація, сказати складно, але Кондрачук повів себе геть по-бабськи. Так, у мене давні дружні стосунки з Василем Семеновичем, він був другом мого батька, він був з перших днів у Русі. То що, бути моїм другом у районі заборонено, бо голові це не подобається?

Кондрачук заявив, що Турчин недобросовісний підрядник, і за приклад навів ЗОШ №4, де є недолік ремонту фасаду. Є, але явно разів у сто менший, ніж ганьба з Гільчанською школою. Проте тут голова побачив таку проблему, що заявив: «Я з цим підрядником працювати не буду». Ого, то в нас уже не ProZorro, а особисто Кондрачук вирішує, хто що й де робить?! Добре, хоч чесно визнав. Бо півтора мільйона на Гільчанську школу були так само без тендерні, як і переважна більшість підрядів у районі. Але це, з точки зору Кондрачука, ніяка не проблема.

Добре, що не лише він вирішує, що правильно, а що ні.

За клопотанням прокуратури і слідства наш районний суд ще в кінці грудня 2016 року встановив щодо Гільчанської школи таке:

«За результатами проведених робіт, посадовими особами Департаменту з питань будівництва та архітектури Рівненської обласної державної адміністрації та ТзОВ «Острогтрансбуд» складено акти виконаних робіт за вказаним об’єктом, які стали підставою для перерахування ГУ ДКС України в Рівненській області у період з 22.07.2016 по 15.11.2016 бюджетних коштів на розрахунковий рахунок ТзОВ «Острогтрансбуд». Зокрема, відповідно до відомостей Офіційного державного інформаційного порталу публічних фінансів України «Е-Data», Департаментом з питань будівництва та архітектури Рівненської ОДА станом на 25.11.2016 перераховано ТзОВ «Острогтрансбуд» за об’єктом реконструкція покрівлі будівлі Гільчанської ЗОШ І-ІІІ ступенів по вул. Першотравневій,65 б, с. Гільча Друга, Здолбунівського району, Рівненської області – 1 179 378,00 грн.

Однак, станом на 25.11.2016 роботи із реконструкції покрівлі будівлі Гільчанської ЗОШ І-ІІІ ступенів підрядником фактично не виконані у тому об’ємі, який сторони договірних відносин відобразили у актах виконаних робіт. Зокрема, при влаштуванні покрівлі не закрито частину горища приміщення школи, не вивезено будівельне сміття, яке нагромаджено поруч із будівлею. Внаслідок неналежного виконання окремих видів робіт, підтоплено атмосферними опадами перекриття та стіни частини будівлі.»

Також, «в порушення п.п. 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України №117 від 23.04.2014, у період з 22.07.2016 по 15.11.2016 посадовими особами Департаменту з питань будівництва та архітектури Рівненської обласної державної адміністрації умисно, з метою  вчинення розтрати бюджетних коштів, підписано представлені та попередньо підписані службовими особами ТзОВ «Острогтрансбуд» завідомо неправдиві документи, а саме акти виконаних робіт за об’єктом – реконструкція покрівлі будівлі Гільчанської ЗОШ І-ІІІ ступенів по вул. Першотравневій,65 б, с. Гільча Друга, Здолбунівського району, Рівненської області, до яких внесено завідомо неправдиві відомості в частині виконаних підрядником будівельних робіт, оскільки фактично такі роботи проведені не в повному об’ємі, який відображено в актах виконаних робіт.

На підставі підроблених посадовими особами Департаменту з питань будівництва та архітектури Рівненської обласної державної адміністрації та службовими особами ТзОВ «Острогтрансбуд» актів виконаних робіт за договором підряду №30 від 05.07.2016 Головним управлінням ДКС України в Рівненській області у період з 22.07.2016 по 15.11.2016 безпідставно перераховано бюджетні кошти на розрахунковий рахунок ТзОВ «Острогтрансбуд», чим заподіяно матеріальної шкоди державі».

Повний текст ухвали ви можете прочитати самостійно за посиланням http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/63555537

Ми ж лише ще раз акцентуємо увагу на тому, що Сергій Кондрачук, хоч і не підписував жодних документів з підрядником по Гільчанській школі, весь час триваючого конфлікту не на боці вчителів і учнів, не на боці інтересів району, а таки на стороні підрядника. Захищає його всіма можливими способами, в тому числі й призначивши винним місцевого підприємця, який, на лихо, не входить до президентської партії. Оббрехавши Турчина, відбілюючи свого однопартійця Олександра Качана, який керує «Острогтрансбудом», а заодно ще й є депутатом Острозької районної ради від БПП «Солідарність», Сергій Юрійович веде себе не як державний службовець. Це поведінка цинічного і підступного чоловіка, який готовий іти напролом для досягнення мети. Звісно, що така активність не може не викликати думок про особисту зацікавленість Кондрачука в співпраці з цим конкретним підрядником. І все більше людей розуміють фейковість  розмов про цінності Майдану, вишиванок і патріотизму голови адміністрації.

Що ж, залишається лише процитувати Авраама Лінкольна: «Можна дурити недовго всіх. Можна довго дурити небагатьох. Але довго дурити всіх – неможливо».

Коментарі
Завантажується...